Skocz do zawartości

[Leki] NLPZ zwalniają postępy treningu


mathmed

  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często korzystasz z NLPZ?

    • kilka razy w tygodniu
      0
    • kilka razy w miesiącu
      0
    • raz na kilka miesięcy
      5
    • nie korzystam
      10
  2. 2. Czy zdarza Ci się korzystać z NLPZ z powodu złego samopoczucia po treningu/zawodach?

    • tak
      0
    • nie
      15
  3. 3. Czy z powodu potencjalnego negatywnego wpływu na efektywność treningu, ograniczysz NLPZ?

    • tak
      8
    • nie
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazuje NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne jak np. ibuprom itp.), często używane przez sportowców nie tylko przy okazji kontuzji, ale też po ciężkich treningach i zawodach, mogą zwalniać postępy treningu. Okazało się, że zmniejszają one rekrutację komórek satelitarnych mięśni, zwalniają syntezę kolagenu (regeneracja ścięgien), a także zmniejszają przerost mięśnia sercowego w odpowiedzi na trening. Jest to jedna z cech o której nie wspomina się w reklamach. Temat ciekawy, bo ja sam pierwszy raz o tym słyszę.

 

http://mathmed.blox.pl/2012/08/Leki-przeciwzapalne-i-przeciwbolowe-w-sporcie.html

 

Zapraszam do dyskusji i brania udziału w ankiecie. Jeśli dużo osób weźmie w niej udział, wyniki mogą okazać się ciekawostką samą w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie miałem bólu nie do zniesienia, po żadnym treningu ani zawodach, nieważne, biegowych czy rowerowych. Jeśli kogoś tak bolą mięśnie, że musi brać leki przeciwbólowe, to najwyraźniej wypruwa się ponad siły.

Ale fakt, jak byłem na MTB Challenge w tym roku, to widziałem że zawodnicy z zagranicy mieli czasem całe zestawy różnych środków przeciwbólowych, aż się zdziwiłem.

Mnie do ograniczenia używania wystarcza wiadomość, że mocno obciążają wątrobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...