Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2020 o 22:21, clavdivs napisał:

https://allegro.pl/oferta/lampka-przednia-prox-hydra-dual-500lm-usb-na-rower-9756937265

Do pracy używam takiej. Bardzo łatwo zdejmuje się ją z roweru,  może służyć za podręczną latarkę :)

Widziałem ostatnio u kogoś. Nie wiem czy dokładnie był to Prox Dual, jednak na oko się zgadza. Cenowo również. Świeci to owszem mocno, ale barwa światła zdecydowanie zimna. Nie kupiłbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Prox Hydra Dual, świeci fajnie daleko ale też oślepia. Dorobiłem jej więc z puszki po piwie prymitywne odcięcie, nawet ok. Niestety coś się w niej zepsuło, nie ładuje się. Po podłączeniu zasilania działa, ale jakby na 50 %. Zakupiłem więc Limintop B01 i czekam na paczkę. Zobaczymy jak będzie.

Prox działał jakieś dwa, może trzy miesiące. Odeślę ją gwarancję zobaczymy co powiedzą.

 

Cytat

Świeci to owszem mocno, ale barwa światła zdecydowanie zimna.

Zgadza się.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem akumulatorów np. do Convoya to takie stanowczo odradzam. Można je spotkać na all..ro
image.png.206c282b899849171d3d834847bfd638.pngimage.png.007dcb7902a7d29cd8c9ad79f867090c.png   

 

Tak wygląda po zdjęciu folii którą są oklejone. A ja zastanawiałem się dlaczego ciężko je wsunąć do mojego Convoya S2+ :)

image.png.d0ec9f0ac40f19d537b63d9af21ca7fe.png

image.png.c19c4c10b8fa32cc856c91a83a6fe524.png

 

Jeśli potrzebujecie kupić akumulatorki 18650 to lepiej zapłacić więcej i kupić coś sprawdzonego, pewnego, a nie takie badziewie. To samo tyczy się ładowarki, w dobrej cenie można kupić na ali ładowarkę LiitoKala.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna realna pojemność ogniwa 18650 wynosi 3600 mAH. Jeżeli ktokolwiek twierdzi że ma więcej to znaczy że jest oszustem i najprawdopodobniej takie ogniwo ma znacznie mniej niż te maksymalne 3600. Polecam taki artykuł: https://diodek.pl/cala-prawda-o-mega-pojemnych-akumulatorach-18650-fake-18650/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.03.2020 o 18:26, c1ach napisał:

@Rgd dzisiaj właśnie odebrałem paczkę z Eyen Augon 50. Niestety nie mam porównania do konkurencji w tej cenie, ale dla mnie lampka jest wypas. Bardzo jasna dioda z oszczędnymi trybami (tryb płynnie pulsujący najbardziej praktyczny w relacji jasność/czas działania). Do tego wygodne ładowanie z USB, proste mocowanie do sztycy. Podoba mi się też wygląd strumienia światła, bardzo nowoczesny w porównaniu do zwykłych lampek ;) Miałem obawy czy nie będzie lipy bo o firmie słyszałem pierwszy raz, i co prawda lampka jest prosto z Chin (ciekawe czy nie wisi gdzieś na Ali...), ale okazała się wysokiej jakości w dotyku i działaniu. Wydałbym kasę drugi raz.

Zamówiłem też komplet przód/tył EYEN Peleton z sensorem zatrzymywania, takie niby światło stopu gdy zwalniasz B) Te są na prezent, więc jeszcze nie wiem jak działa w praktyce. Tryby mają te same (tylko jeszcze mocniejsze), różnią się mocowaniem - można je wypiąć bez zdejmowania gumki. 

Również mam tę lampkę Eyen Augon 50. Szkoda że tryb flash (ten super oszczędny) jest tak ultra drażniący zmysł wzroku. Nawet w dzień stojąc 10m za rowerem robi mi się szybko niedobrze po paru takich błyskach. W trybie normalnym nie mam żadnych problemów i mogę się gapić z bliska bez dyskomfortu. W trybie flash jest poprostu masakra. Powodem tego stanu są dwa nakładające się czynniki. Błysk odbywa się z pełną mocą (50lm) oraz trwa ultra krótko (20-50ms). Dlatego nie mam zamiaru katować osób jadących za mną i jeżdżę na trybie pulsacyjnym. Chyba jedyne zastosowaniu tego irytującego trybu to gęsta mgła. Rozproszenie światła w kropelkach wody powinno ograniczyć negatywne skutki migotania. Teraz zaczynać rozumieć dlaczego w Niemczech lampki tylnie nie mogą mrugać.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarła do mnie lampeczka zakupiona na ali. koszt z przesyłką 28,88 (nie mieści się w zakresie z tematu). Kupiłem ją bardziej z ciekawości jako lampkę zapasowa, używam convoya. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, lampka jest bardzo solidna - obudowa metalowa, do tego bardzo małe wymiary. Posiada 6 trybów świecenia: 4 ciągłe o różnej jasności i  2 migające. Jeden tryb migający jest bardzo fajny bo miganie jest bardzo wolne dzięki temu nie jest takie uciążliwe dla mijanych osób. Maksymalna moc świecenia naprawdę robi wrażenie. Bardzo fajną sprawą jest wskaźnik zużycia baterii, nie zostaniemy zaskoczeni nagłym wyłączeniem się oświetlenia.  Lampka ładnie prezentuje się na kierownicy rowerowej. Ładowanie od zera do max trwało około 1-1,5 h. Do minusów można zaliczyć dość kiepską zaślepkę gniazda ładowania oraz dość mocne grzanie się lampki w trybie maksymalnego świecenia.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez dark1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio mijałem kogoś mającego bardzo ciekawe lampki. Były w trybie pulsacji, tak dokładniej świeciły nie rażącym światłem ciągłym z mocniejszymi rozbłyskami. Spotkaliście się z czymś takim? Bardzo mi się to spodobało i kupiłbym coś takiego, ale nie potrafię nigdzie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...