Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie chcę też nikogo oślepiać, ani stosować żadnych osłonek

I do tego jeździć po lesie.

Nie da się tego osiągnąć jednym sprzętem lub bez kombinacji z osłonkami.

 

Lampki z odcięciem kiepsko radzą sobie w terenie (w tej cenie to generalnie słabo świecą), latarki nawet z owalnym skupieniem światła będą innym dawać po oczach (lub świecisz sobie pod koło oświetlając kilka metrów i zmiejszając swoją widoczność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego i power bank, wali mocno z tym że oślepia innych, świeci mocnym punktem w środku i rozproszonym na około. Jak w tej aukcji zobacz opinie ze zdjęciami https://pl.aliexpress.com/item/2000-Lumens-CREE-XM-L-T6-LED-Bicycle-Headlight-Waterpoof-Bike-Light-Lamp-Cycling-USB-Bike/32631474620.html?spm=2114.010208.3.3.CNspkS&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_116_10065_117_10068_114_115_113_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10073_10097_10100_10096_10070_10052_10050_424_10051,searchweb201603_2&btsid=509fbc97-0818-4e76-8ad2-f67a829a9c6d

Ja kupiłem osobno soczewkę rozpraszającą, czekam na dostawę.

https://pl.aliexpress.com/item/power-LED-lens-diameter-38mm-Bead-surface-Plastic-Plano-Convex-lens-led-optical-lens-Led-reflector/1308256903.html?detailNewVersion=&categoryId=190404

Lampka ma słabe chłodzenie, sprawdzi się zimą, latem się przegrzeje, trzeba poprawić odprowadzanie ciepła do obudowy, poprzez nałożenie pasty do procesorów. Oczywiście można zrobić lepsze modyfikacje odprowadzania ciepła, z tym że finansowo się to nie opłaca, lepiej kupić markową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś ktoś posiada? Są też na allegro, 130 zł z przesyłką (pod hasłem SolarStorm)

Mam bo kupilem za jakies 65zl gdzies w chinach (czy innym miejscu w necie). Tylko, ze moja jest zasilana z 4 ogniw i swieci calkiem fajnie. Tylko, ze ja wymienilem kolimatory na 60x20 (chyba). Za te pieniadze to calkiem dobra opcja. Odprowadzanie ciepla jest faktycznie mizerne, ale pamietam zeby na postoju nie swiecic na full i od roku nic sie nie dzieje. A w zupelnych ciemnosciach tez pojedziesz. Moim zdaniem to dobry wybor jak nie masz kasy na nic lepszego.

 

 

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś ktoś posiada? Są też na allegro, 130 zł z przesyłką (pod hasłem SolarStorm)

Ja od dwóch tygodni używam zakupionej tutaj.

 

https://pl.aliexpress.com/item/SolarStorm-5000Lm-2x-CREE-XM-L-U2-LED-Front-Bicycle-Bike-HeadLight-Headlamp-Lamp-Light-Head/32222855520.html?spm=2114.010208.3.1.sYjMcp&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10065_10068_112_10069_110_111_418_10017_109_108_10060_10061_10062_10057_10056_10055_10054_10059_10058_10073_10070_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_3&btsid=81655dfe-f606-49a2-aca5-2923cc0f4bcf

 

Szła prawie miesiąc.

 

Wykonanie takie sobie, ale biorąc najtańszą opcję na ali się z tym liczyłem.  Po rozmontowaniu diody są na pojedynczej blaszce bez piguł dociskanej odbłyśnikami do obudowy, ale co ciekawe obudowa bardzo szybko się nagrzewa bez obiegu powietrza, podczas jazdy niezauważalnie.

 

Światło - po środku wyrażnie mocniejsza plama, na boki słabsze rozproszone,  Na drogach leśnych można spokojnie jeździć na 1 poziomie świecenia. Na 3  jak dla mnie jest wypas.

 

Porównanie mam tylko do mactronic scream, i w porównaniu do niego  oświetla zdecydowanie większy obszar, doświetlając dosyć dobrze boki. Mactronic jednak jest jest jaśniejszy na 1 i 2 poziomie mocy.

W mieście nie używam bo nie jestem burakiem świecącym ludziom po oczach.

Największy minus bateria . Pakiet trzyma 2,5h gdzie testowany był przez 1h na najniższej mocy, następnie 1,5h na najwyższej.

Lampka posiada  co prawda wskaźnik naładowania, ale gdy pakiet całkiem się rozładuje po prostu go odcina i koniec. Nie da się już jej uruchomić do jego  ponownego naładowania.

 

 

Za 65zł jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi droższymi wersjami ma wspólny jedynie kształt obudowy. Zasilane zapewne bateriami cr2032,  także nadaje się co najwyżej jako pozycyjne :P.  Nie ma fizycznej możliwości żeby miała moc 3W przy tym zasilaniu, a na lumeny nie ma co patrzeć. Ale twoje pieniądze, twoja decyzja. Jeżeli kupiłeś dla samej obudowy to ok.

Edytowane przez AkadaemiaStolarstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki Wam wiem, że latarki convoy są najlepsze na rower :) Mam pytanie odnośnie czołówki. Potrzebuję czołówkę, bo widzę u siebie nieco inne zastosowanie, o tym troszeczkę dalej. Energizer wypuścił na rynek szereg czołówek zasilanych 3 bateriami AAA. Biorę pod uwagę te o mocy 250 lumenów (cena 70 zł), 200 lumenów (cena 60 zł) i 150 lumenów. Starałem się znaleźć jakieś info w necie. Natrafiłem na stronę, na której sprawdzali jak szybko spada jasność czołówki o mocy 200 lumenów w miarę upływu czasu.

Załączam link do wykresu spadku jasności (trzy linie na wykresie obrazują spadek jasności przy użyciu trzech różnych źródeł zasilania: baterie alkaliczne, akumulatory Ni-MH, baterie litowe)

http://www.led-resource.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/03/Energizer_Headlight_SpotHigh.png

A tu cały artykuł, z którego pochodzi powyższy wykres:

http://www.led-resource.com/2014/03/energizer-high-performance-headlight-review/

Z powyższego wykresu wynika, że przy używaniu baterii alkalicznych w czołówce o mocy 200 lumenów, już po jednej godzinie jasność światła spada o połowę. Podejrzewam, że czołówka o mocy 250 lumenów jeszcze szybciej będzie tracić jasność światła. Dlatego zastanawiam się jeszcze nad czołówką o mocy 150 lumenów. Może lepiej kupić najsłabszą, by jak najdłużej mieć względną jasność światła?

Czołówki energizer (w necie można też znaleźć typ 300 lumenów i 225 lumenów):

http://www.energizer.com/lighting/hands-free-lighting

Którą najlepiej wybrać? Pewnie żadną ;)

 

Napisałem, że u siebie widzę troszeczkę inne zastosowanie. Jeżdżąc z czołówką, światło odbija się od oczu zwierzaków i wszystkie widoczne są jak na dłoni no i można rozglądać się na boki. Używając latarki zamocowanej na kierowniku, nie miałem już tego efektu. Po to potrzebuję czołówkę. Jeździć w nocy będę maksymalnie kilka razy w roku, najchętniej przy pełni księżyca, bo wtedy pięknie widać otaczający krajobraz, dlatego nie widzę potrzeby wydawania dużej sumy na czołówkę, tym bardziej że do oświetlania drogi polecacie latarkę convoy s2.

 


Aha, na poniższym filmiku (czas 6:54) widać, że czołówka energizer świeci w oczy i autor ratował się kawałkiem plasterka, by zasłonić część czołówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki Wam wiem, że latarki convoy są najlepsze na rower :) Mam pytanie odnośnie czołówki. Potrzebuję czołówkę, bo widzę u siebie nieco inne zastosowanie, o tym troszeczkę dalej. Energizer wypuścił na rynek szereg czołówek zasilanych 3 bateriami AAA. Biorę pod uwagę te o mocy 250 lumenów (cena 70 zł), 200 lumenów (cena 60 zł) i 150 lumenów. Starałem się znaleźć jakieś info w necie. Natrafiłem na stronę, na której sprawdzali jak szybko spada jasność czołówki o mocy 200 lumenów w miarę upływu czasu...

 

 

 

Może jakiś Skilhunt H03 ?

Cena ~27$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. No to wiem, że nie ma co się bawić w te czołówki, dobrze że ich nie kupiłem. Podoba mi się rozwiązanie z instalacją do kasku. Tej opcji nie brałem pod uwagę, bo dopiero od niedawna myślę o jego zakupie. Czyli na placu boju pozostają latarki. Jeszcze raz dziękuję! :) Dziękuję Quell za zdjęcie, zainspirowało mnie ono do poszukiwań rozwiązania problemu instalacji do kasku i rzeczywiście to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na dniach powinno do przyjść to :

https://www.aliexpress.com/item/free-shipping-headlamp-headlight-Headband-head-Belt-for-Flashlight-DIY/32687466763.html?spm=2114.13010608.0.0.BoQ9m2

Taki headband zawsze się przyda,czy to do latarki ,albo kamerki.

Co do mocowania,do bardziej ostrej jazdy przydaje się jeszcze złapać opaskę paskami na rzepy albo trytytkami.

Edytowane przez Quell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka trytka z zapadką jest dość solidna? Nie zadarzyło się nigdy, żeby się odpięła podczas jazdy? Bo ja w bardzo podobny sposób mocuję kamerkę, o kształcie zbliżonym do latarki. No tylko że używam zwykłych trytek, bo boję się ją zgubić, no i to rozwiązanie jest średnio wygodne i opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w najbliższym czasie sprawić sobie lampki na przód i tył. Na tył raczej wybiorę WALLe 2 x 0,5W LED. Jednak z przodem mam problem. Ogólny budżet wynosi około 180 zł na lampkę przednią i tylną. Jeżdżę w dzień jak i w nocy, o każdej porze roku, prędkość 25-30 km/h miasto, polne dróżki, las. Dużo osób poleca convoye, jednak czy możecie doradzić konkretnie jaki model się sprawdzi ? Również ważne jest aby była możliwość łatwego demontażu lampki, gdyż często zostawiam rower w mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...