Skocz do zawartości

[projekt] Rower do 3000zł


Selvento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ nie znalazłem roweru idealnego dla mnie planuje złożenie własnego roweru w przedziale cenowym do 3000zł.

 

Rama – Author Traction

Widelec - Suntour Epicon

Hamulce – Shimano BR-M596

Korba – Suntour XCR

Suport – Accent BB-50

Manetki – Shimano Deore SL-M590

Pancerze – Jagwire Hyper

Przerzutka przód – Shimano Alivio FD-M430

Przerzutka tył – Shimano Deore SGS RD-M771

Kaseta – Shimano HG50

Łańcuch – Shimano HG73

Koła – Shimano Deore WH-MT15 (http://www.bikestacj...ne-p-20780.html)

Tarcze – Shimano 160mm

Opony – CST CooperHead! :D

Pedały – Na pewno nie SPD :<

 

Oczywiście jak to ja mam (ewentualnie będę miał) jeszcze mnóstwo pytań, bo wole zapytać i wyjść na osobe która ciut mniej wie o rowerach niż udawać mocnego w tych sprawach żeby później patrzeć zszokowany że coś nie pasuje.

1. Ten cały Centerlock w kołach to do niego trzeba mieć specjalny klucz, nie?

2. Na aukcji pisze że do ramy dodają podkładkę stożkową, stery i trzy podkładki dystansujące. Tak więc czy czegoś mi jeszcze brakuje do połączenia widelca z ramą? (nie licząc mostka)

3. Jeżeli to możliwe to prosiłbym o dobór adapterów do hamulców...

 

Jestem szeroko otwarty na zmiany w projekcie przytoczone przez Was. Wagę zakupie na dniach i będę ważył wszystko i podawał wagi, sam chce zresztą wiedzieć ile będzie ważył. Zdjęcia będą jak ukończe projekt, a części mam zamiar powoli ściągać do garażu tylko poczekam na wasze opinie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, klucz do kaset.

2. Z ramą masz teoretycznie kompletne stery, ale nie ma tam mowy o gwiazdce, więc warto dokupić.

 

Tak, tak.. Gwiazdka będzie, wczoraj już zapomniałem nawet o niej wspomnieć. Ale teoretycznie czy praktycznie? :D

 

 

Dzisiaj myślałem troszke o mostku, kierownicy, sztycy i doszedłem do wniosku, że cholernie podoba mi się mostek i sztyca KLS Race czarny, ale jak zawsze gdy mi się coś bardzo podoba to nigdy tego nie ma. A jak nie ma to będzie Truvativ Stylo, a kierownica - Truvativ Stylo T30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo z tego wywnioskowałem.. Bo będę miał Deore z przodu? Po co mi jak i tak z przodu zmieniam tarcze raz na ruski rok... Korba mi się podoba, mam podobną u siebie i jestem zadowolony... Ta Merida co dałeś w sąsiednim temacie to okej, fajna, tylko nie mój rozmiar. ;) Co proponujesz do zmiany tutaj? Korbe + suport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru można zawsze dobrać :)

Według mnie słabymi elementami tego rowerku są opony, oczywiście korba i kaseta.

Oponki zmieniłbym na jakieś tanie druciaki, conti albo ss. Korba może Deore? Mam ją w swojej Meridzie i na razie nie nosi śladów zużycia.

Do kasety warto doinwestować przekraczając budżet i zakupić XT bądź SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... Przekonujesz mnie... Kaseta idzie w XT CS-M770, korba Shimano FC-M552 ( bo ładna :D ), z opon jestem bardzo zadowolony i dlatego chciałem je wsadzić i tutaj bo to moja tajna broń na pieszych itp... Do jutrzejszego wieczoru postaram się zrobić nową liste elementów żeby nikt się nie pogubił i podsumować ile mnie to wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o takich rzeczach jak sztyca, mostek, zacisk sztycy, kierownica, chwyty, siodło, stery (koszt wszystkiego średniej klasy to 600-700zł) dodatkowo przycinanie rury sterowej i masa zabawy + potrzebne narzędzia aby to skręcić (o ile chcesz samemu) więc dziwi mnie trochę fakt składania roweru do 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O narzędzia się nie martwie. Ha, i tu Cię mam. :D Pisałem wyżej o mostku i kierownicy, zacisk sztycy jest w komplecie z ramą, sztyca będzie najprawdopodobniej KLS Race. :) I chciałbym mieć coś czego nikt inny nie będzie mial w identycznej konfiguracji... zawsze będzie się czymś różnił... Zdaje sobie sprawe że przekrocze budżet no ale cóż... takie życie jak chce się mieć coś swojego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...