Skocz do zawartości

[rama] xc jaki model i rozmiar do ok. 900zł


mikolajpod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem zmienić moją ramę z Gianta Terrago 3 2008r na coś większego. Aktualnie mam rozmiar M ale myślę, że jest dla mnie za mała. Mam 17 lat 182cm wzrostu i ważę 71-73 kg zależy od dnia :P Jeżdżę głównie xc ale czasami też asfalt. Myślę że geometria bardziej sportowa ale też żeby była w miarę wygodna. Rama musi pasować do części z mojego Terrago 3 (ewentualnie sztycę mogę wymienić) Wiem, że powinienem dobierać części do ramy a nie odwrotnie ale dopiero od niedawna zacząłem więcej jeździć i nie opłaca mi się już zmieniać roweru w którego już dość sporo (jak na moje zarobki) zainwestowałem. Rama musi pasować kolorystycznie do reszty roweru. Najlepiej kolor biały, bo mam białego epicona. Znalazłem w sklepie w moim mieście Author Egoist jakiś starszy rocznik (nowe mają stery 1,5 cala) za 1000 zł ale trochę zejdzie z ceny :). Warto czy polecacie coś innego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 181 cm (ok 70kg) i nodze ok 84/85 cm wybrałem L-kę (20cali), choć wydaje mi się, że mój giant ma trochę zawyżoną numerację prędzej ok 19,5 cali, jestem zadowolony z takiego rozmiaru ramy; pozycja wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hey Witam

 

do 900 zł cos do XC hmmm... ciężko ale szukać warto :)

 

Zastanów sie nad Arkusem albo Krosem hexagon

http://allegro.pl/rower-gorski-arkus-vip-6-0-18-shimano-deore-alu-i2413463216.html

 

http://allegro.pl/rower-enduro-trial-21-cali-kross-jak-hexagon-v2-i2432385276.html

 

Arkus wypada nieco lepiej bo ma przerzutkę Deore.

 

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cube z tego co pamietam w serii LTD wszystkie ramy sa takie same ... Race Team i inne roznia sie tylko osprzetem i malowaniem ...

 

Rozmiar ... Na Cube ale Reaction ... 180 cm noga 83 cm smigam na nominalnej 20 cali realnie 19,5.

 

Najlepiej zrobic przymiarke do gotowego roweru a potem szukac samej ramt :)

 

TapaTalk'nięte z Andka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...