Skocz do zawartości

[pedały] look quartz- zdjęcia z serwisu


M333

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu szukałem osoby chcącej mi pomóc przy wykonaniu klucza do osi pedałów zatrzaskowych Look quartz. Prosiłem o pomiary. Odezwał się kolega Durnykot, który nie tylko zmierzył co trzeba. Przesłał mi nawet nieodpłatnie pedały. Bardzo ułatwiło mi to zadanie. Jeszcze raz dziękuję za bezinteresowną pomoc.

 

W ramach testu klucza postanowiłem zrobić kilka zdjęć pedałów rozebranych niemalże na części pierwsze.

Może to kogoś zainteresuje. Może skłoni do zakupu. Albo wprost przeciwnie- zniechęci.

 

Zaciekawiła mnie konstrukcja tych pedałów, zupełnie inna od dobrze mi znanych wyrobów japońskiego potentata. Rzekłbym nawet, że wiele rozwiązań bardzo mi się spodobało.

Wg mnie istotne cechy:

- prostota konstrukcji w pozytywnym znaczeniu tego słowa- mało elementów

- dobre "ułożyskowanie"- kulkowe nierozbieralne oraz igiełkowe (okresowo do wyczyszczenia i nałożenia nowego smaru)

- wykonane z tworzywa typu "plastik"- patrze pęknięcie (powstało podobno po uderzeniu w kamień)

 

O walorach użytkowych wiele nie napiszę. Z racji na pęknięcie korpusu prawego pedała pełny test nie był możliwy. W ramach okresowego odkręcania bloków (zabezpieczenie przed zapieczeniem) zamontowałem blok Look w miejsce bloku Shimano. Zrobiłem ledwie z 10 km na miksie Shimano/Look. Wrażenia na tyle pozytywne, że chętnie zamontowałbym je miejsce m520 i bliżej im się przyjrzał.

Gdyby ktoś miał do sprzedania lewy korpus albo bloki (mam tylko 1szt) to proszę o kontakt.

 

Obiecany link do zdjęć: klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po zakupie klucza i serwisie quartzów.

Klucz pasuje wyśmienicie zęby wchodzą w wypusty nakrętki doskonale, spasowanie na najwyższym poziomie - nie ma żadnego zagrożenia dla nakrętki, która bądź co bądź jest z tworzywa. Polecam narzędzie, a cena jest na tyle atrakcyjna, że nie warto się bawić w półśrodki i kombinować z różnymi domowymi sposobami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...