Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli masz rower kompletny na ramie pod 26, która jest dla Ciebie za mała i uparłeś się na xtc z tym, że nie możesz znaleźć pod koła 26 to celujesz 27.5.

Powiem szczerze, że będzie upośledzony ten rower, lepszym rozwiązaniem będzie kupno innej, większej ramy ale pod 26 ew. sprzedaż tego, który masz obecnie i kupno nawet używanego na xtc 27.5 

Co masz teraz, jaka ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mały jest na styk. Po prostu chciałem moja stara już po przejściach ramę zmienić na coś nowszego.

 

26" nie ma szans bo rynek jest pusty. Z takim osprzętem musiał bym dołożyć z 5tys zł do nowego.

 

Uposledzony? Czyli co? Bo właśnie to chce wiedzieć. Co może być nie tak?

 

Teraz mam author traction 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już Ci powiedziałem, siądzie Ci do dołu i możesz korbami haczyć, pomijając wygląd.

Żeby grało to dobrze to koła i amor musiałbyś zmienić jak już chcesz 27.5 

Szukaj lepiej tej 26 tki, na ebay-u, pytaj dystrybutorów a może lekko używana Ci się trafi.

Peak 26 Ci nie podchodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za koła musiał bym ponad 3tys dać i reba pewnie ponad 2tys kosztuje.

 

Az tak mocno siedze rower? Już jakiś czas śledzę rynek i na nowego xtc nie ma szans jeszcze w tak nietypowym rozmiarze.

 

Chciałem jakąś fajną porządna ramę porządnej firmy. Peak odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz, to coś ty za koła poskładał?

Wiesz, 26x559 a 27.5x584 to teoretycznie siądzie o 12.5 mm, czy będzie to dla Ciebie problem, nie wiem, możesz powalczyć rozmiarem opon np. 

Reszta jak rozmiary sztyc, sterów to chyba wiesz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyce kupuje ritchey wcs jeśli by do gianta mieli średnicę a do sterów potrzebuje redukcję. Do tego kpl linek pancerzy nowa. Hydraulika od hamulców podpisuje bo jest lekki zapas

 

A koła to mavic crossmax st. Nie składałem tylko kupiłem nowe złożone oryginalnie. Nowe to trochę ponad 3tys kpl

 

Jeśli tylko tyle by usiadł to żaden problem bo tyle tracę zakładając opony z niższym profilem na błoto. Teraz mam z dość wysokim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogie te koła, istotnie w plecy byś był sporo kasy,tyle ode mnie, nie widzę większych problemów bo do sterów powinni Ci dać redukcję, pancerze to polecam biały od shimano xtr, bardzo sztywny dobry pancerz, tylko tego używam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety/stety obecnie XTC w Europie kupisz tylko w karbonie, nówki chodzą po ok. 3k zł ;) Ostatnie aluminiowe ramy to 2014 rok, mi udało się kupić w zeszłym roku powystawową, jedna używka była na sprzedaż na forum. Podzwonił bym na Twoim miejscu po sklepach i popytał bo gdzieś może jakiś leżak jeszcze jest, ;)

 

Albo używka, gwara w Giancie podobno przechodzi teraz na kolejnego właściciela, a jak nie jest zarejestrowany to jest 5 lat ;) http://olx.pl/oferta/giant-advance-xtc-1-27-5-carbon-CID767-IDg2yBz.html#b74d217b42

Tylko nie wiem w jaki rozmiar celujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś... Myślałem że 27.5 Alu nie będzie najmniejszego problemu a, okazuje się inaczej. Jutro zobaczę ale jak, wcześniej już nie było to wątpię że rok później będzie...

 

Używana odpada.

 

Karbonu nie chce.

 

Albo uciekne od giant jeszcze nie wiem w jaka sensowna markę, albo będę czekać, szukać jak, ktoś coś wystawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tym Scott-em będę się zastanawiać. Jeśli w moim mieście dostał bym jakiś rabat to chyba bym kupił, jeszcze na spokojnie sprawdzę geometrie, i wrzucę do drugiego roweru co jest w domu 27.5 " moje koła i sprawdzę jak to mniej więcej wygląda na żywo.

 

Nie chce kupować z zagranicznych stron. Wolę u naszego dystrybutora i kupić w sklepie bo później w razie gwarancji oddaje i oni się wszystkim zajmują.

 

Dzięki kolego za sugestie co do Scotta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba ta rama jest pod koła 27.5,sprawdzaleś to?

Wszystko wskazuje na to, że z czasem pewnie będziesz zmuszony do Sprzedania tych kół i amortyzatora

Mi się osobiście jeszcze podobają dwie ramy, na all...wisi ktm z modelu ultra 1964, oraz kellys torx.

Nowy ok 1400 zł kosztuje obczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pomyliłem się, za taki hajs to raczej nie porozumienie, ja osobiście gdyby nie remont to już bym miał carbon-china :):)

Wiem, że Ci nie pasuje ale może jednak się nad tym zastanowisz, widziałem, macałem osobiście i zrobił na mnie dobre wrażenie, może w przyszłym roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott ma geo bardzo zbliżone do Gianta, jedynie co mi przeszkadza w tej ramie to brak sztywnej osi z tyłu, a co gorsze nie ma nawet mozliwości aby ją zamontować.

 

Model 2016 jeszcze lżejszy ;)http://www.scott.pl/produkt/247/1506/Rama-Scale-740/

 

EDIT:

 

Przy Twojej masie ten Scott może być za "delikatny", lepiej dowiedź się przed zakupem ile ta rama znosi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie ma rozm XXL czyli ok 22". Ideał był by 21.5. Teraz problemu nie mam bo mam siodelko selle italia man gel. Więc jest dużo "mięsa" ale nie chce mieć roweru na styk i nie móc zmienić kiedyś siodełka na inne bo rozm ramy będzie mnie ograniczać.

 

Dziś pójdę do rowerowego niech się dowiedzą czy jest możliwość by taki Scott miał 22" czyli jakiś xxl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...