Skocz do zawartości

[Trening] Plan treningowy- Siła, jazda pod górkę


swiesiul

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano wczoraj, 08:31

@swiesiul - to malo jezdzisz, to juz koncowka stycznia, trzeba wykrecaj kilometry!

 

Tak wiem, że to końcówka stycznia. Ale chcę mieć dobrą forme do połowy września, więc zaczynam spokojnie i powoli. :)

 

Mam jeszcze takie pytanko.

 

Przez szkołe na treningi najwiecej czasu mam wiadomo w weekend. Chciałbym jeździć

Pt : Siłe

sob : Długi dystans około 3 h

ndz : tak jak w sobotę, lub wytrzymałość siłowa.

Czy to nie przeszkadza ze jest 3 dni z rzędu trening . ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza, tym bardziej że długi dystans to nie jest ciężki trening. To jest raczej trening wypoczynkowy, no chyba że bazę masz zupełnie w gruzach.

Jak robisz te 3h bazy na CP180 to nie będzie to lekki trening, ale oczywiście do zrobienia. Ja robiłem w styczniu takie 3-dniówki 2h+3h+3h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uproszczeniu: po dluzszej przerwie(1-3 np), jak zaczynasz jezdzic w tlenie, to prekosci sa zazwyczaj male albo moze lepiej powiedziec nudne, ale gdy forma idzie w gore(a na poczatku idzie najszybciej), zaczynasz przy tym samym pulsie jezdzic coraz szybciej, to generuje wieksze obciazenie dla nog, ktore musza sie przyzwyczaic do niego.

 

np na poczatku sezonu robisz srednio 150W przy pulsie 130, po 2 miesiacach robisz 230W przy pulsie 130, bedziesz sie czul swietnie, ale w nogach poczujesz wieksze obciazenie, do ktorego musisz sie przyzwyczaic(miesnie musza sie zaadoptowac).A jak bedziesz w tlenie lecial na szosie np. 35km/h i wiecej to tlen zaczyna sie robic po prostu fajny, przestaje byc nudny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...