Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

wgnioty łapią łatwo niestety, przynajmniej ta starsza wersja (nie wiem czy tylko naklejki zmienieli)... i kiepsko nadaja sie do mleczenia, ciulaty troche profil z rowem w środku, poza tym na niskim cisnieniu co chwile pierd, co kurde chwile! (tu też nie wiem czy 'nowsza' wersja ma zmieniony profil i może coś zrobili ze ścianką). Jeżdżę na DL31 29" 36h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgnioty łapią łatwo niestety, przynajmniej ta starsza wersja (nie wiem czy tylko naklejki zmienieli)... i kiepsko nadaja sie do mleczenia, ciulaty troche profil z rowem w środku, poza tym na niskim cisnieniu co chwile pierd, co kurde chwile! (tu też nie wiem czy 'nowsza' wersja ma zmieniony profil i może coś zrobili ze ścianką). Jeżdżę na DL31 29" 36h.

 

co do bezdętek potwierdzam, używane od wiosny

 

DL31, 29'', 3h, opony nobby nic 2.4

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotic poskładany. Kółka się kręcą, łańcuch lata po zębach. Krótko mówiąc - działa.

Zostało jeszcze kilka drobiazgów do poprawki, ale generalnie jestem zadowolony z efektu końcowego.

 

592dbe2e5e78b14c.jpg

 

3a7f39257f705101.jpg

 

 

I truskawka :) na torcie:

 

57e66115a0613ac2.jpg

 

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej szerokości i jaki model kapci masz na nie naciągnięte?

 

Najpierw Ardent 2.4 szmacianyboczek i o dziwo było ok z wgniotami jeżdżąc na dętce. Teraz bezdętka + Minion DHF 2.3 Exo i kurde 5 albo i już 6. Po dwóch wypadach do Bielska! jeżdzone od 09.2015

 

BTW, fajny kocik, nie myslales nad 1x10? mialbys ten sam zakres co na szosowej kasecie i tym zestawie blatów - na oko ;)

 

 

@sziszi - a kolega ma krossa unplugged i się nie zameldował w odpowiednim wątku?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie myslales nad 1x10?

Myślałem, ...ale bardzo krótko. Większość klamotów przełożyłem z poprzedniej ramy, a idąc w 1x10 musiałbym zmienić 90% napędu. Miało być w miarę budżetowo, bez ponoszenia większych kosztów. Może za jakiś czas zafunduję kurację odchudzającą.

 

 

 

mialbys ten sam zakres co na szosowej kasecie i tym zestawie blatów - na oko

Kaseta jest MTB - 11/32, korba 34/46.

Idąc myślami w przyszłość, jak do tego zestroić napęd na 1x10, żeby było w miarę porównywalnie? Blat 40z, a może jednak 42z z kasetą 11/42. Zależy mi na wszechstronności tego napędu. Prędkość max. ma mniejsze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ivanie, a wew którym z Twoich dwuśladów 1x10 się nie sprawdził?

 

Nie tak, że się niesprawdził ale ze zmieniarką przednią jest przyjemniej, ciszej, wiecej opcji, miękciej gdzie trzeba, twardziej gdzie trzeba...

 

Ty mnie tu Arturo nie musisz podjudzać. Kupa rzeczy na głowie ale może w ten weekend :whistling: 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, że się niesprawdził ale ze zmieniarką przednią jest przyjemniej, ciszej, wiecej opcji, miękciej gdzie trzeba, twardziej gdzie trzeba...

 

Ty mnie tu Arturo nie musisz podjudzać. Kupa rzeczy na głowie ale może w ten weekend :whistling:

 

Szacunek...

I.

 

 Po prawdzie nie podjudzałem, tylko się zaopatrzyłem w 1x10 do czegoś, czego jeszcze nie ma, ale uderz w stół, to łyżka spadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, pół biznesowe.. mój Jaguar ten po lifcie u Pana Rychtarskiego, dzielny z ostrzenia w Jurajskim Zlocie jednobiegowym, i wyprawy czeskiej z tego roku chyba powinien pójść na sprzedaż bo za dużo rowerów.... Nie wiem jak mogę go sprzedać serce pęknie chyba, ale potrzebuję coś na jego miejsce tylko na większej ramie  :( po prostu 55 cm na 185 jest bardziej do napinania się niż do relaksu.....

 

I teraz czas na pytanie, czy patrząc na potrzeby kupujących szukować go jako:

 

  1. rama/widelec
  2. rower na kołach tył flip flop ostre/ singl
  3. rower na wyprawowych kołach z 7s  50/34  14/32 i Sorze z tyłu, manetki są na kierownicy ale nie klamkomanetki tylko taki patent shimano przypominający pomnejszoną dziesięć razy lemondkę...

 

Co bardziej przyciągnie klienta?

Dodam że rower ma "nowy" widelec zamówiony  kiedyś u Rychtarskiego,   piwoty do hamulców Cantilever, przód  tył,  linki puszczone górą i gniazdo dla zmiany ciągu przedniej przerzutki.. W czarnym macie proszkowym.

Czyli jest po konwersji na przełaj...

 

No i martrwię się, że sprzedawanie w tej czeskiej konfiguracji z błotnikami przerzutkami jest bez sensu, może się mylę? Jak sądzicie?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Kłaniam,

 

Zatem koniec ery  :bye2:

 

https://www.on-one.co.uk/news/products/q/date/2017/10/25/the-inbred-is-dead?utm_source=The+Planet+X+and+On-One+Mailing+List&utm_campaign=d39e12273b-181017&utm_medium=email&utm_term=0_561486488b-d39e12273b-271092561&mc_cid=d39e12273b&mc_eid=a11f0ad82f

 

Po przynajmniej 12 latach na rynku, w niezmienionej niemal formie PX/O-O wyrzuca Inbred'a 26era z oferty...

 

Przyzanć się, kto miał takiego? Bo ja tak  :wub:

 

Bodajże 2-gą generację, z pionowymi hakami...

 

 

22842371521_5312e16013_b.jpg

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...