Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w weekend poleciałem Cookera, który idzie na sprzedaż K2 bursztynowym - ot tak żebym miał czyste sumienie :D  Jednocześnie polecam K2 Akra do czyszczenia rąk narzędzi napędu itd rewelacja.  

edit - zastanawiam się czy sprzedawać jako :

1. Frameset - rama widelec stery zacisk siodla  ewentualnie adaptery hampli sztyca mostek kiera

2. Rower na singlu lub rower na alfine8

zzz.jpg

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek,Kazik...

kącik rdzawych liter widzę się zawiązał :D Paprykarze :)     W zasadzie to  grunt to wylewać wodę, z ramy, i nie zostawiać roweru w gnilnym garażu...gorzej z  codziennymi rowerami na solone ulice...

Opcja z druciakiem jest spektakularna tylko, że mocno iluzoryczna... Potrzebny jest preparat właśnie na rdzę  a nie na oczyszczoną stal...  rower to nie tylko podsiodłówka, tylko sporo innych rur i zakątków na rdzę...

Poza  gt 85 czy wd 40 nie mam w rurach zabezpieczeń...  czyli paprykarz.

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rambolbambol napisał:

@kazafaza Tylko że w ty w rowerze zmieniasz ramy częściej niż łańcuch czy klocki.

Są tacy, którzy z ramą zostają na długie lata, bo lubią. A jak się coś lubi, to się pielęgnuje.

No i tak i nie, Konę mam już siedem lat, Krampusa sześć, Rustyfarie jedynie był wewnątrz psikany ale to dlatego że z zewnątrz RUDA ZOCHA RULEZ  :devil:

Ja rozumiem troskę i pucowanie ulubionych fantów, ja nigdy się aż tak się nie przejmowałem bo mam świadomość że to nie jest sprzęt do końca żywota*.  I jestem leniem.  A propos.  Ostatnie cztery-sześć tygodni jeździłem tylko na retrobajku.  Dziś myknąłem w teren na Marino i było średniofajnie.  Okazuje się że progresywna geometria jest super jak jestem w nią wjeżdżony, po detoksie na dinozaurze jednak muszę się przestawiać.  

@3143k4r2: ...a czy będziesz korzystać z tych fantów (alśfinia, singlowe koło), bo jeśli nie bardzo to opchnij wszystko za jednym zamachem.

 

* Aczkolwiek "Mam tyle kasy że starczy mi do końca życia. Jeśli umrę najdalej w czwartek."  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 13:36, rambolbambol napisał:

A taki sztuciec stalowy o AC=510cm byś chciał?

Człowiek odszedł od kompa na chwilę i już mu podebrali :)

Z ciekawości zatem dopytam, co to jest za wideł i czy czarny?

W dniu 10.11.2020 o 19:12, kazafaza napisał:

 Ostatnie cztery-sześć tygodni jeździłem tylko na retrobajku.  Dziś myknąłem w teren na Marino i było średniofajnie.  Okazuje się że progresywna geometria jest super jak jestem w nią wjeżdżony, po detoksie na dinozaurze jednak muszę się przestawiać. 

@3143k4r2

 

Już myślałem, że tylko ja tak mam. Po kilku miesiącach ujeżdżania żwirówek z giętymi "do siebie" kierownicami, nie mogłem odnaleźć się na St. Antonie. Wymieniłem nawet kierownicę na taką śmieszną stalową SimWorks Fun 3 (niżej na nie moim rowerze) i zrobiło się trochę lepiej. Na razie zdjąłem też amor, bo od pół roku ciągle świruje, i korci mnie, żeby wrócić do sztywnego na amen.

Carlos-Spectre-Fab-Commuter-with-Sim-Wor

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój widelec Charge 510mm wisiał na OLX i tu na forum w ogłoszeniach przez prawie rok, to nikt nie chciał bo brać a teraz trzy osoby się dopytują. Sobek82 ma się określić jutro do południa, inaczej następnemu sprzedaję.

O tym widelcu trochę już napisano:

Sterówka: 19,5-20cm, rura 1 1/8 cala
Ośka: 100mm na 9mm QR
Cena: uczciwa ... zapraszam na PRV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 22:50, akkwlsk napisał:

Na fejsie wisi fajny Bootzipper w wersji monstercross na hydro-rivalu, rozmiar M, okolice stołeczne, cena 3k. 

Obraz może zawierać: rower i na zewnątrz

 

owy powyższy powraca w wersji 'samarama' za ok 1.5k  , także na fejsie w grupie 'Giełda kolarska - cyclocross / gravel / bikepacking'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jako ciekawostkę i wg mnie fajna opcje. GENESIS CARIBOU FAT BIKE 2016 w rozmiarze L za 2K do nego. Cena bajka jeśli ktoś bierzę fata pod uwage. Widac ze ktos mazał czarnym sprayem dolna rure z nazwa firmy ale kto wie może da się to usunąć

https://www.facebook.com/commerce/listing/428501871490126/?media_id=0&ref=share_attachment

edit tutaj jego oryginalny spec + geo

https://www.allterraincycles.co.uk/genesis-caribou-fat-bike-2016

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od sprzedającego dostałem odpowiedź że wchodzi tam max 700x50

tutaj piszą że wchodzi 700x40c

 

natomiast w połowie tego pdf stoi toto na jakiś grubszych kółkach

https://shulz.ru/download/catalog_shulz_2020_en.pdf

 

tylko czy ktoś jest w stanie wizualnie obadać czy to bardziej okolice 700x50  czy bardziej 650x50 ?

ja obstawiam do drugie

 

 

Edytowane przez RafalxM
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiaja mnie te wymiary ...M jest jak moj charge plug XL ....a L jest jak moj 60cm cross...mozeby tak pojezdzil na ruskiej rdzy ;-)

Tylko na ktorej ...

Edyta: cóś oko zle spojrzalo, M to bardziej charge w Lce.

I jakos nie odwazylbym sie kupic Lki, chyba ze pod flatbara/fitnessa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...