Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piastę  Surly, i bolton  w niej jest bez sensu, ale nie miałem innej opcji, po prostu nie było żadnych innych piast na rynku. Siła potrzebna do fixowania koła w inbredzie niszczy klucze i heksa śrub, klasyczne piętnastki na osi we wszystkich moich innych ostrych są bezpieczne szybkie i pewne, tylko trzeba wozić klucz... Nie bardzo rozumiem jak wybór osi ma się wiązać z wyjmowaniem koła w dół? Jak haki są poziome chcesz rozginać i koło wymykać do dołu? Szybkozamykacz ( w zwykłym kole) lepiej daje sobie radę kiedy dołożoną mam przerzutkę i koło jest wbite do końca haków. Mocno zaciskałem, bardzo i koło nie uciekało do tyłu, ale napęd je dociskał do przodu.

Wyjmowanie koła jest mniej fajne, z błotnikami też się robi zamieszanie...p

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mpac napisał:

A w ogóle to jesteś z Warszawy, u mnie w domu właśnie leży nowiutki frameset Croix de Fer, na którym składam rower. W przyszłym tygodniu powinien być gotowy.  Może ci to pomoże w podjęciu racjonalnej decyzji jak go sobie przy jakiejś okazji oblukasz :)

Dzięki wielkie za propozycję ale siedzę w Poznaniu. Los tej ramy jest już prawie przesądzony i pewnie wpadnie w moje łapki tylko muszę wykonać taktyczne przeczekanie. W sierpniu zakupiłem Pure Traila i jak teraz kupię jeszcze ramę do roweru, którego nabyłem w grudniu 2016 (Merida cx) to mnie Żona obleje benzyną i podpali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, itr napisał:

Nie bardzo rozumiem jak wybór osi ma się wiązać z wyjmowaniem koła w dół? Jak haki są poziome chcesz rozginać i koło wymykać do dołu?

No właśnie sztywna ośka pozwala tego uniknąć  - wystarczy ją wyjąć i można zdjąć koło bez problemu, nawet jeśli są błotniki. 

Bardziej chodziło mi o to jak wygląda kwestia ściągnięcia koła ze zwykłą piastą.

Pionowe haki wiadomo - rozpina się zacisk, lekko odgina się przerzutkę do tyłu, koło uwolnione.

A tutaj - trzeba dodatkowo przesunąć oś nad przerzutką a dopiero potem można zdjąć koło. Obawiam się że mogą być problemu z wygięciem przerzutki a i cała czynność może być trudniejsza kiedy rower trzyma się w ręce w plenerze a nie operuje nim na stojaku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Krampuśniak drugi został zdegradowany, pora na nowego stwora.  Nuda przedświąteczna, teaser'y w modzie*, więc zapuszczam konkurs - cóż to być może

Krd_8oGCdmy3uvPV1mW984qeEf_h07IRhmSI3P2Y

* paczam na Cię, Szanowny Rambolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie przy hamulcu wygląda, jak w Stanton Sherpa, ale kolor coś nie teges... :) Obstawiam więc Stanton Slackline ;)

Edyta: pasowałoby: https://pedal-addiction-cycles.myshopify.com/collections/frames/products/stanton-slackline-853-next-gen?variant=23298823877

Edytowane przez Eazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :teehee: ...widać

No ale jak nie widujesz to nie zgadujesz...a dla reszty:

TIg4.gif

Gratulacje dla tropicieli - przytrafił mię się Św. Antoś Luźnoliniowy.  Na przód na dzińdybry wędruje widełek Tarnowski, kółka SunRingle Duroc 40 z gumami Miszelina 2.8" - Wild oraz Force.  Docelowo zaposiadłem też Maczetę Winetou 140mm podskoku ale chcę po złożeniu obadać różnice między ostatnim wcieleniem Krampuśniaka Drugiego a tymże.  Coś już tam poskładałem w pracy w przerwach między mejlami a klientami...może uda się objechać Antosia następnym tygodniem. 

TSNct0VHNPe4PIMP4FykrjiXuVk8W_ElGQSebAuH

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienki tak majo.  Jako że nie sprzedają bezpośrednio to mają w doopsku, jak pracowałem w sklepie w którym goniliśmy Gienki to nie raczyli mi odpowiadać wewnętrznymi kanałami!  A ich przedstawiciel to jakaś pomyłka był...

Spoko, jak jakiś Tarnowski Wideł wypłynie to Ci dam cynka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...