Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, homzal napisał:

Zasłyszał ktoś może, albo widział gdzieś widelczyk krampusa - model jeszcze przed nawierceniem go bikepackingowymi gwintami? Nówka czy używka jeden pies :)

 

Jedyne co w internetami widzę to zza wielkiej wody :/

podeślij linki do tych sklepów , jeśli jest tam też ECR 27,5+  to możemy w niedalekiej przyszłości ogarnąć razem zamówienie, transport za calość wyjdzie lotniczą ok 35-40$ 

bo w PL ani Europie tego nie mają , tylko razem jako frameset

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bladawiec czyli według Ciebie wszystko ok z tym ogłoszeniem? Jeśli rower nie jest z "podejrzanego" źródła, to sprzedający ma wybitnie mało szacunku do kupujących. A Kona Unit to nie jest domyślny wybór u osób, które nie znają się na rowerach, więc wniosek nasuwa się sam. Oczywiście będę zachwycony jeśli się mylę :) Co nie zmienia faktu, że zapytałbym o dowód zakupu. 

Sprzedam opla astrę, kombi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się być dalece ostrożny z takimi ocenami na podstawie szczątkowych informacji. I tyle. Ja akurat tak właśnie szukałem hasłowo "Kona Unit" bo szukam stalowej ramy. I jak trafiłem na to ogłoszenie (wisi już od jakiegoś czasu) pierwsza myśl moja nie była czy ktoś sprzedaje kradziony rower. Może i masz rację . Ale pewności nie ma żadnej. Ja gdybym sprzedawał ramę napisałbym sprzedam stalową lub cr mo. Pozdrawiam i już nie offtopuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że skoro opłacało im się sprzedać rower za niecałe 2,5 tysiąca to jest to kwota realna do uzyskania. Może niekoniecznie za ramę w rozmiarze na zamówienie ale sezon 2018 dopiero startuje, i kto wie co zamówią. 

Sprawdziłem i za swoją dałem trzy tysiące, to już trochę więcej choć też cieszyłem się z rabatu od katalogowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bladawiec tak czy siak zawsze trzeba mieć załączona kontrolkę.

Do każdej oferty ze sprzętem używanym który chcę kupić podchodzę na zasadzie "gdzie jest haczyk" ... oferta rzeczonej Kony jest nieco podejrzana.
Skromny opis ... niszowy sprzęt i do tego  dobra cena ... suma tych czynników niestety rzuca cień na tą ofertę.

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze w temacie Unita podpytam: 

To jest geo Unita: 

25758901138_cb251bdd4e_b.jpg

To jest geo Cotica Roadrat:

39600638112_07c5aafd1c_b.jpg

Nie ukrywam że geometria Kony dużo bardziej mi pasuje, rower przede wszystkim dużo lepiej podjeżdża. 

Ale porównuję też ramę MTB z ramą do-it-all z nastawieniem raczej na użytek miejsko-asfaltowy. 

Marzy mi się rama z geometrią podobną do Kony ale nieco bardziej filigranowa, jak wejdzie tam opona 29x2.0 byłoby w sam raz, coś jak Marin Muirwoods. 

Na które fragmenty tabeli i geometrii powinienem zwrócić uwagę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anarchy napisał:

ZIB(z innej beczki)

tak przy okazji porządnego setu rama z widelcem - co prawda suchar z twarzoksiążki, ale nie mogę się nim nie podzielić z Wami!  ;)
 

Możesz napisać coś więcej o wyprzedzaniu tego sztućca? Wygląda jak coś co mógłbym wsadzić w następny Paprykarz ;-)

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, rambolbambol napisał:

Możesz napisać coś więcej o wyprzedzaniu tego sztućca?

No wyprzedza ... nasze palce i zęby, sam się wbija gdzie popadnie. Skok jakieś 30mm, ale mocno progresywny, ciężko dobić. Szczególnie w salcesonie (to odnośnie słusznej uwagi Rysza)
Czy się nadaje do Paprykarza? Nie mam pojęcia. Po gruntownej zmianie składników dzięki Szyszkodnik sp.ZOO nie wiem czy jest sens jeszcze siadać do pustego talerza :(

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A ja tak jeszcze w temacie Unita podpytam: 

Mike , jeśli pytasz na poważnie to trzeba by najpierw ustalić które rozmiary bierzesz do porównania.

Unit dla mnie (noga 790)  niby wg standover 760  (L)   - ale jak patrzę na TT 623 to jest wg mnie stanowczo za dlugie  więc patrzyłbym w kierunku M - chociaż może się mylę i od razu po standover powinno mi wyjść M, nie wiem ile zapasu 'powinno' się brać ;)

Chyba pomogłoby jakbyś po standover dobrał rozmiary   do porównania - albo powiedział jakie TT teraz masz w obecnym rowerze i czy wg CIebie  rama jest ok/za długa/za krótka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo wielkie dzięki! Zdecydowanie nie jestem królem google ;)

Myślę że w pierwszym lepszym zakładzie mi przerobią całość na biało i drukną. (Białe fajnie mi się komponują z amorkiem). 

 

I jeszcze kwestia antykorozji... Wstrzyknę coś do profili zamkniętych na bazie wosku chyba. Czy ktoś poleci może jakiś bardziej wyszukany siuwaks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chyba o to chodziło :)

Ja do swojego  użyłem " K2 PRO Cavity Wax". 
Puszka wystarczyła z tego co pamiętam na 4 nietryśnięcia każdej rurki ramy i widelca.
Na oko zostało jeszcze z 20% w pojemniku.
Po odparowaniu rozpuszczalników rama przytyła o 55g - czyli tyle wosku w niej realnie zostało.
Rurka do natryskiwania ma średnicę 5 mm i jest wystarczająco elastyczna i zarazem sztywna aby wepchnąć ją rur ramy przez otwory w mufie suportu, główce ramy czy rurce podsiodłowej.

To co wypłynie i zaschnie z powodzeniem da się zmyć denaturatem czy alkoholem izopropylowym.

Kupiłem K2 bo wyszedł taniej niż BOLL :).

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...