Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do udziału w ogólnopolskiej akcji: plebiscyt na NAJDŁUŻSZY OGON! image.thumb.png.a6e3c5c75d41e148e5d73eac7f09465a.png

A tak poważnie, to szukam wśród ram retro-MTB modelu, który ma chainstay długości >435mm 
Ciężko o tabelki geometryczne dla ram z lat '90, także gdybym mógł prosić Szanownych, coby przy okazji wizyty w piwnicy pomierzyli swoje retro szczurki i w przypadku spełnienia powyższego warunku, dali mnie znać jaki model może się poszczycić takim wymiarem - będę wdzięczny. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kazafaza napisał:

Paczonc po tamtejszych sklepach, forach i ibajach czuję tęsknotę do Albionu.  Czuję też, że u nas takich „uczciwych” cen nie ujrzymy prędko…

…ale ten Eccentric za grosze to skandal.  Aż mi się zachciało, pomimo iż poluję na coś o spokojniejszej geometrii, pod 29x2,6” właśnie.  A już kiedyś miałem to-to (choć Mk1) jako 79er ale jakiś sztywny był.

 

Jak Państwu wiadomo, zbójecko niskie ceny w Albionie to pokłosie bankructwa Wiggle'a/ChainReactionCycles i generalnie konającej branży rowerowej. Poza niszowymi firmami wszyscy są grubo pod kreską - Szymek, Sramek, Szpec, Trek, Fox, RockShox, RaceFace itd. Zaskoczeniem był dobry wynik Canyona, ale i tu okazało się, że głównie dzięki kreatywnej księgowości. Dlatego brać, kupować, ratować!

22 godziny temu, Sobek82 napisał:

 

Wiedzą Pany, że Kasia Niewiadoma (co to mistrzostwo świata zdobyła), szlifowała formę u Rona na obozie w Appalachach na stalowym bajku? Ron zasadniczo robi w stali, a szczególnie w Rivendellach, aż wymyślił sobie tego niekoszernego AluMaxa. Całkiem fajnego zresztą...

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie ten film to Kasia Niewiadoma była by dla mnie nie wiadomą, dobrze że przed mistrzostwami zobaczyłem,   bardzo miło na nią patrzeć  :) zabawne że o polskim sportowcu dowidziałem się na kanale ekscentryka  z ameryka i ją musiałem gugląć żeby sprawdzić co to za fajna babka u Roniego  :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, artoor napisał:

Dlatego brać, kupować, ratować!

Przepraszam, ale że kogo ratować? Globalne korporacyjne kolosy, które w czasie pandemii multiplikowały swoje przychody żerując na zwiększonym popycie zdesperowanych ludzi? Windujące ceny w kosmos? Mające w pompie, że to się kiedyś musi skończyć i będzie problem? No to mają teraz za swoje, potężna nadprodukcja, stosy karbonowych śmieci zalegające w Azji, malejący rynek zbytu - no bo jak często można kupować nowy rower? 

Im akurat nic nie grozi, przetrwają własnymi siłami, albo zgarną jakieś wątpliwe moralnie dofinansowanie od któregoś z rządów. Ratować można co najwyżej lokalnych producentów, taki Orange na przykład również ogłosił upadłość, pytanie na ile z powodu problemów w branży, a na ile z powodu brexitu. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ratować siebie, może przyjaciela którego się dawno nie widziało, może chęć budowy czegoś co w bezsennej nocy jawiło się w przestrzeni miedzy kołdrą a sufitem, może nieodpartą chęć posiadania, gromadzenia?
Rama w magazynie wystawiona za grosze jest jak ten biedny pies ze schroniska którego nikt nie chce.
Wystarczy pomocna dłoń, chęć niesienia pomocy i wsparcia, zwykły przelew by okazać człowieczeństwo.

shutterstock-437677762-easy-resize-com_5f9bf6a2757101_92392702.jpg.jpg.927f2a6db041b098d3199174bfdcc69d.jpg

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, akkwlsk napisał:

Przepraszam, ale że kogo ratować? Globalne korporacyjne kolosy, które w czasie pandemii multiplikowały swoje przychody żerując na zwiększonym popycie zdesperowanych ludzi? Windujące ceny w kosmos? Mające w pompie, że to się kiedyś musi skończyć i będzie problem? No to mają teraz za swoje, potężna nadprodukcja, stosy karbonowych śmieci zalegające w Azji, malejący rynek zbytu - no bo jak często można kupować nowy rower? 

Im akurat nic nie grozi, przetrwają własnymi siłami, albo zgarną jakieś wątpliwe moralnie dofinansowanie od któregoś z rządów. Ratować można co najwyżej lokalnych producentów, taki Orange na przykład również ogłosił upadłość, pytanie na ile z powodu problemów w branży, a na ile z powodu brexitu. 

Małe, lokalne sklepy ratować i pomniejszych producentów, którzy ledwo przędą. Ale to nie jest punkt programu politycznego tylko wyrażenie emocji w duchu wpisu Sobka82 :) Los Speca czy Treka jest mi obojętny, a i Szymkowi i Sramkowi przyda się utarcie nosów za windowanie cen. W Wlk. Brytfannie prócz Orange'a pod kreską był/jest Stanton, Ribble, Reynolds, Raleigh, Rapha itd. Brekszit to jedno, ale nawet u Niemiaszków trzeszczy.

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, akkwlsk napisał:

no bo jak często można kupować nowy rower? 

No właśnie, taką coroczną wymianę pralki/lodówki/zmywarki o klasie AAA+++ na AAAA++++ czy smartfona (koniecznie bez  ładowarki w zestawie) czy dwucylindrowego samochodu ze sprężarką i kompresorem  na elektryczny można uzasadnić ekologią, dbałością o planetę i troską o przyszłe pokolenie. A rower? To tylko przedłużenie penisa 😎 

 

 

:D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no dlaczego, rower to dla wielu ludzi podstawowy środek transportu, do tego taki najbardziej ekologiczny z możliwych w zasadzie. Ciężko zrobić coś bardziej wymiernego dla środowiska jako jednostka, niż przesiadka z samochodu na rower :)
A jako, że wątek stalowy,  to nie można zapominać o jakże istotnym ekologicznie czynniku - stal jest biodegradowalna! 

@artoor prawdę rzeczesz, "problem" jest światowy, natomiast brytolom oberwało się podwójnie. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że sami sobie wsadzili kij w szprychy :D 
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto do transportu (fakt, że już biodegradacja się zaczęła), rowery (ameliniowe) to tylko pasja 😉

Trzeba posypać głowę ekopopiołem 😉

A powyższe to taka refleksja, że w szaty najbardziej ekologicznych stroją się producenci elektrosmieci 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski

410 / 420 to są już długości pod koło 28"

Mam AC 395 mm z nabitą gwiazdką cały w chromie. 

Ale to drogi widelec po moim prapradziadku ze strony jego prababci. 

Brał udział w Powstaniu Listopadowym.

20240125_151642.thumb.jpg.e0ce193e575d09284fe4cd4b35cd0cc7.jpg

Więcej zdjęć i informacji na priv. 

Pozdrow'er 😃😘😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tylko o widły chodzi, to podobny będzie od Disc Tuckera:

surly-disc-trucker-28-700c-rigid-fork-45

 

A z tym Keplerem, to zaczynam rozumieć skąd przecena na dotychczasowe framesety 🙂 

 

A z podobnych w całości to może Crust Bombora

a2401399-1.jpg

tylko gdzie to kupić i dlaczego takie drogie...

Edytowane przez HSM
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, znam, doceniam. Co jakiś czas ogląda z wypiekami na twarzy... To o niebo ciekawsze niż współczesny rowerowy mainstream.

Co do samego Crusta, to chyba i tak lepiej ściągać ze Stanów, bo chyba taniej, a cło i tak to samo... Zastanawiałem się, czy jest gdzieś w Europie dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...