Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam w przełajance wunglowy wideł z alusterem i tragedii nie ma, wybiera świetnie.  Duużo będzie zależeć od konstrukcji lagów.  A jeśli zależy Ci na ochronie farby to naklej taśmę nano, heli-tape czy jak ją tam zwą.  Nie zdziwiłbym się gdyby ta rama była fabrycznie zabezpieczona elektroforetycznie, są na rynku tańsze ramiaki już zaimpregnowane.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest intro, to jest prawdziwe otwarcie w stylu Hitchcocka, gdzie zaczynamy od trzęsienia ziemi, potem napięcie nieprzerwanie rośnie.

Klasycznie, pięknie, stalowo w stylu trzy-dupnego Edzia (triple-butt-ed), osprzęt bez kompromisów ... nie mam pytań.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa na początek. Jest to mój start zabawy ze stalą i powiem szczerze, że ten rower to jest inna czasoprzestrzeń w porównaniu do 4 moich poprzednich rowerów (2 alu i 2 węglowe).  Czuć, że Ritchey Ultra ma w sobie to "coś", czego nie miały inne sprzęty, które tyle lat ujeżdżałem. Mam nadzieję związać się z nim na długie lata.

Czemu poszedłem w tym kierunku? Po pierwsze, by mieć coś unikalnego, po drugie z ciekawości, a po trzecie, bo już miałem dosyć węglowych wydmuszek - szczególnie ostatni chińczyk mnie zdenerwował i problemy jakie miał z osiowością suportu press-fit. Cały osprzęt przeszedł właśnie z tego chińczyka do Ritchey i tak powstał mój stalowy bolid do szybkiego pochłaniania mazowieckich bezdroży.

Pozdrawiam

 

20211016_160220 —low.jpg

Edytowane przez Kowal1986
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbował bym usztywnić przód 😉 to dopiero jest zabawa. No ale nie od razu Rzym zbudowano....

Amorek na góry zostaw, ja tak mam ale z lenistwa 2 razy po górach na sztywniaku byłem. I jest fajnie. Mam wrażenie że jadąc nieco wolniej na zjazdach bardziej chłoniesz klimat .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wejdę na wyższy poziom wtajemniczenia, to nie omieszkam spróbować rad starszyzny plemiennej.  😉 

Proszę o chwilę cierpliwości, bo dopiero co zacząłem się nawracać z herezji karbonowo, maratonowo, lycrowej. Na szczęście nóg nie goliłem, więc jest nadzieja , że się nawrocę.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1986 To się tak nieśmiało zaczyna. Ostrzegam cię, jeszcze możesz sprzedać tego Ryczeja i pozostać nieskalanym rdzą człowiekiem. Zobaczysz, że w niedługim czasie ilość stali zaczyna rosnąć w garażu, w piwnicy a czasem i pod łóżkiem. Nim się obejrzysz cała rodzina będzie śmigać na rdzewiejących rowerach a ty będziesz musiał się golić co najmniej dwa razy dziennie, bo ilość testosteronu jest wprost proporcjonalna do hemochromatozy i idzie w parze z kilometrami przejechanymi na stalowym welocypedzie. 

@Sobek82 Maxxis Grifter 29x2.5 jest świetny! To o wiele lepsza opona niż Big Apple od Schwalbe pod względem przyczepności. Napompowana do 1.6-1.8 toczy się naprawdę wybornie. Szkoda, że nie ma rozmiaru 2.2-2.3 cala, bo bym taką już na tyle miał. Obecnie w tyle siedzi drutowy Race King 29x2.2. W obu rowerach dzieciaków tez mam Race Kingi. Czemu ja Race Kingów wcześniej na poważnie nie używałem, są świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho To małe to potrójnie cieniowana perełka ze stali Tange: Alpinestars T100 CR

Rower, który składałem w tajemnicy dla córki na komunię a okazało się że szybko z niego wyrosła i teraz synek na nim pocina.

Przepraszam za fotki w takiej jakości i otoczeniu. W takiej konfiguracji jak poniżej cały rower waży 10.2kg.

Więcej fotek w "oryginale": https://www.mtb-news.de/forum/t/was-ist-aus-alpinestars-mtbs-geworden.17946/post-15050302

IMG_20200928_091843.thumb.jpg.da926db7900fa4b8c2d99fb28e0e2e5d.jpgIMG_20200928_091744.thumb.jpg.708f301ab367493b3057f0eef272a19a.jpg

Jak jedziemy z dzieciakami gdzieś w rejony, gdzie rowerami jeżdżą "kumaci tatusiowie" to ten rowerek zawsze wywołuje wiele dyskusji ... i ofert zakupu.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130-133cm w zależności od tego czy w czapce czy bez 🙂

Siodełko na razie ma opuszczone na sam dół, ale ogarnia koło 26 cali o wiele lepiej niż poprzednie 20 cali. 24 cali to taki półśrodek do którego nie mogłem ani lekkiej ramy ani fajnych opon znaleźć, więc odpuściliśmy ten rozmiar.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym tam nie rzucał nigdzie i nikomu. 

Jak to ktoś powiedział "Trzeba robić to co Cię kręci, czyż nie?"

Jest czas na stal, jest na coś innego. Ja też od lat byłem zażartym wrogiem amortyzatorów, aluminium - ale ostatnio sporo radochy czerpię z jazdy na crossie ;) I doszedłem do wniosku że nie ma co być ortodoksem. 

Żeby nie było - dla odmiany jest Unit na grubej gumie - która jest jedyną amortyzacją. I która daje inny zupełnie rodzaj frajdy z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...