Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Grizzli napisał:

Znam wlasciciela tego Jonesa. Towar jest na 100% legalny i bezpieczny. Kto był na Stallowym miał okazję z właścicielem pokręcic

Mam uraz do rowerów z olx :) Kiedyś kupiłem Chasa Robertsa DOGS BOLLOX ( customowe ramy z UK) zajarany jak rower przyszedł zacząłem szukać informacji o producencie itd. Pierwsze zdjęcie a tam mój nowy rower z napisem "stolen" . Miałem jeszcze nadzieję , że to przypadek , ale imię i nazwisko na ramie rozwiało moje wątpliwości :icon_lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenia "rower z OLX" czy "rower z Allegro" niepotrzebnie demonizują te portale, bo sprzedają na nich zarówno ludzie uczciwi jak i zwykli oszuści ;)

To nie portal a konkretna oferta świadczy czy o przedmiocie czy sprzedającym. Owszem, brak systemu ocen na OLX może ułatwiać krętactwo (choć ponoć się to zmienia) ale  sprawdzenie sprzętu przed zakupem albo zwrócenie uwagi na cenę może sporo zmienić.

Żeby nie było - sam się kiedyś naciąłem kupując rower na Allegro - ale nie zraziło mnie to do portalu, bardziej do tego żeby nie ufać sprzedaży wysyłkowej w przypadku zakupu rzeczy używanych.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, jak wszystko w życiu, to zależy ;)
 

Ongiś przerzut klamotów na skalę prawie masową organizowali Rezydenci Na Obczyźnie, wtedy wiara zbierała się do kupy, zamawiała większą ilość klamotów na adres wyspiarski Rezydenta, a ten pakował wszystko w jeden wielki karton (czasem więcej niż jeden ;) ) i słał to do nas kurierem, koszt dzielony był oczywiście pomiędzy zainteresowanych. 
Jest to opcja, o ile szlachetna ze strony Rezydentów, o tyle nachalna z naszej i nie radzę jej nadużywać. 

Druga opcja to większe zamówienie w sklepie, który od konkretnej kwoty ma darmową przesyłkę (np. CRC od 100 ojro), ale często ramy są z tego wyłączone, także różnie bywa. 

Trzecia opcja, w przypadku rynku wtórnego, to zamówienie kuriera własnoręcznie pod adres sprzedającego przy użyciu serwisów przesyłkowych.  Tu wszystko zależy od gabarytów kartonu oraz chęci bądź niechęci ubezpieczenia przesyłki, ale z doświadczenia wiem, że można się spokojnie z kosztami zamknąć w kwocie 100PLN. Ja korzystałem z przesylarka.pl. 

Jak masz jakieś pytania to wal na PW ;)

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Jonesa z OLX> Zapewne żołnierz z USA zostawił, jak wyjeżdżał do domu. Trochę się ich w Polsce kręci. U nas w Bydgoszczy też się jeden pojawia na treningach na cerevelo za 40 patoli. Jak będzie wracał do domu to pewnie go zostawi.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, ale też śliczny scenariusz. Właściciel czasami tutaj grasuje, może wpadnie opowiedzieć historię która chwyta jeszcze bardziej za serce niż wymarsz wojsk z miasta. Ja mało z roweru nie spadłem...

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielson @akkwlsk jest jeszcze czwarta opcja czyli zorganizowanie przerzutu zbiorowego z naszej strony, kilka takich paczek z PlanetX czy Tredz było zorganizowanych. 

Ramy zwykle znacząco nie podwyższały kosztu wysyłki, bo z reguły mieściły się w "dużej paczce" która zwykle i tak się zbierała. A koszt oscylował w okolicach kilkunastu funtów, czasem nieco więcej. Ale tych 30 nie przekraczał. 

W przypadku zamawiania ramy można poszukać na forum kto będzie potrzebował na przykład rzeczone klamki (czy inne rzeczy, często opłacalne do zamówienia z UK) i podzielić się kosztami wysyłki. 

 Tutaj możesz podejrzeć jak to wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shulz.ru

Ostatnio na OLX pojawiło się kilka rowerów i ram stalowych marki Shulz. Jak dla mnie to zupełnie nieznana firma, ale zrobiłem małe rozpoznanie i okazuje się, że mają bardzo fajne stalowe rowery w dobrych cenach. Dzwoniłem do nich i z przesyłką do Polski nie ma problemu.

Dla przykładu taki rower: https://shulz.ru/catalog/?id=272

Stal 4130, poziome haki, napęd 1x9, korba HT,  cena poniżej 2000zł

1582198925437big.jpg

2500zł za takie cudeńko, obłędnie mi się podoba (sama rama z widelcem to 1200zł)

1582273546779main.jpg

Nawet jak dowalą nam maksymalne cło w wysokości 25%, to i tak jest to super atrakcyjna oferta.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...