Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

...faktem zaś jest iż guma gumie nierówna i pamiętam jak 2.2” od Kendy wyglądało solidniej niż 2.35” z innego kołchozu. Na tej samej obręczy. No właśnie - 2.4” na 19mm wewnątrz prezentuje się nieco inaczej niż na 30mm stąd rozumiem nieco zachowawcze podejście do tematu.

A że planeciarze nie do końca ogarniają swoje ixy to inna beczka prochu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planeciarze po akcji jak rozsypał mi się zawias nowego Tytusa we Włoszech pokazali pomagającemu mi na miejscu u nich Ivanowi tak głęboki odwłok w tej sprawie, że NIE MIEJ DO NICH ZAUFANIA EWER, partacze i złamasy. 

Źle zmontowany wahacz, brak rysunku technicznego, planu, schematu, pomysłu, nie mówiąc o pogubionych częściach - śrubach do zamówienia.   

Gdyby nie super Włoch z lokalnego sklepu żelaznego gdzieś na przedmieściach w Riva del Garda z brzeszczotem suwmiarką i know hau. chyba bym zalał się żółtą flegmą złości i nadział na sepuku krzywdy zawiasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, akkwlsk napisał:

Ta, Big Dog miał łykać 29x2.6, ale pierwsze doniesienia mówią, że przy 2.4 jest już ciasno

A u mnie w garażu leży Big Dog i z oponą 2.6 zmieścisz parówki berlinki między oponę i ramę. 9cm przestrzeni po środku balona w obu trójkątach.

123123.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz30 napisał:

A u mnie w garażu leży Big Dog i z oponą 2.6 zmieścisz parówki berlinki między oponę i ramę. 9cm przestrzeni po środku balona w obu trójkątach.

 

45 minut temu, itr napisał:

to brzmi jak kaliber w zasadzie w zadzie na trzy cale

 

:thumbsup:  Dokladnie tak.  Przychylam sie do wniosku kamrata @akkwlsk - bez fotek nie ma zabawy  :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Ardent 2.4 na obręczach 25mm wew. w górnych widełkach 2cm luzu w najwęższym miejscu w dolnych 13mm luzu. Opona 2.6 wejdzie i jeszcze parówki się zmieszczą.

U mnie docelowo 2.5 będzie na obręczach 35mm, więc zapas konkretny zostaje.

2.8 to wejdzie, ale raczej tylko 650b.

IMG_20200127_173647.jpg

IMG_20200127_173605.jpg

Sorry za brak parówek.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek. Wchodząc na planet natknąłem się na nową cenę 29calowego bootzippera i do tego jeszcze z 25% przeceną co w efekcie pokryło koszty transportu i na og2 starczyło. https://www.planetx.co.uk/i/q/FROOBZ29/on-one-bootzipper-29er-mountain-bike-frameset

Tak się tylko teraz zastanawiam czy to nie jest jakiś niewypał bo coś cicho tu o tym framsecie. Miał może ktoś okazję tym jeździć? Miałby służyć raczej do ogolno pojętej turystyki w sredniotrudnym/łatwym terenie. W 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dankams2 było o nim już w tym temacie wspomniane (jakoś koło września o ile mnie pamięć nie myli), świeżynka z końcówki zeszłego roku, ogłoszony razem z BigDogiem, a jest to wynik powrotu Branta (czyli projektanta) w szeregi Onłanowe. 

Nie nazwałbym go niewypałem, ale raczej nie licz, że ktoś z forum już go dosiadał z racji tego, że to bardzo świeży wypust. Sprzęt mocno niszowy toteż nie sprzedaje się tak dobrze jak BigDog z modną geometrią ( który w dużych rozmiarach wyprzedał się całkiem żwawo).

Będzie Pan zadowolony, tylko koniecznie fotki ;) A jak chcesz coś więcej, to polecam poszukać tematów o tych ramach na singletrackworld - było ich tam kilka.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Cziper jest tani jak nazwa wskazuje, nie głupi jak np Inbred także musi być dobrze! Ma 148 z tylu, też właśnie wchodzę w te klimaty, mniej podoba mi się 110 z przodu bo nie mam dynama na 28 dziur w dobrej cenie. 

(Tak na marginesie przerzucam te biustvpiasty i w zasadzie to chyba kupię Dartmoora 72 zaczepy , ktoś mi odradzi?- juz prawie bylyła kupiona piasta z stal osią i bębenkiem hmm)

Jeśli botkiziper nie będzie dobry z braku amo, to jak ogarnę się ku wiośnie będzie biała rama inbred w L ce do zabrania, singlowa z adapterami do przerzutki w zestawie, do niej można 80 mm skoku bez stresu dołożyć, chyba nawet mogę to zorganizować z amo M29 do testu. Jeśli starczy sterówki. Sam wszedłem po uszy w plusy! Czerwone uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak samo i jak na razie mam spokój ;)  
Tylko żeby była jasność - ja nie miałem dartmoora, tylko piastę planetx-a, która ma bliźniaczą konstrukcję. 72 punkty zaczepienia w terenie były super, korba podaje momentalnie. Także musisz sam zdecydować, ja niestety przy stylu jazdy rozpędzonego słonia nie mam startu do takich fikuśnych patentów. 

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akkwlsk napisał:

Będzie Pan zadowolony, tylko koniecznie fotki ;) A jak chcesz coś więcej, to polecam poszukać tematów o tych ramach na singletrackworld - było ich tam kilka.  

Dzięki za podpowiedź. Jak złoże to zapewne wrzucę. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz. W gotowych rowerach planeciarze dają do niego korbę nonboost. Jak myślicie bo takie akurat mają czy coś jest namieszane w konstrukcji że tak lepiej. U mnie miałoby chodzić to z przerzutką apex 1 kaseta 11rz 10-42 i się zastanawiam właśnie jaka korbę kupić boost czy nonboost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za wcześnie na zakupy, najpierw przymiarka koła z oponą i kasetą. W mojej  ramie największy problem to linia kolizji z oponą trzy calową... Jednak np w rowerze z z wymiarem CS 45cm kołem 27,5 i oponą 2,8 Ranger mam założoną zwykłą korbę 2X jakąś taką niegrupową 38-24 chyba Deore. bez pustych ramion ale już na pustym suporcie. I to w napędzie z kasetą 10 sobie śmiga.... Czasami jest też problem że np zęby uderzają w ramę i ma być ich mniej, np w tabelce surly pojawia się wiadomość że 28 to maks... mam teraz 32 i się mieści ale dopasowałem to pozycją na zwykłym krótkim  kwardat suporcie 110,5 i układając blat 1x, zewnętrznie, bo  wewnętrznie darł farbę ...Piasta 148 minimalnie szerzej ustawia optymalną linię łańcucha...nie na tyle żeby tylko z jej powodu wskakiwać w dziwną korbę w ciemno...w Surlim zębatka jest teraz u mnie około 57 mm od środka ramy i chciałbym ją mieć bliżej... ale nie będę kupować innego suportu, prawdopodobnie zmienię całość składając rower już z biegami. Blat wspomnianej zwykłej korby  2x Shimano jest może milimetr albo dwa bliżej, ale to pomiary poglądowe.  Nawet nie pamiętam gdzie miał być środek linii w trzytarczach Shimano - chyba na 49 mm... a w rowerach torowych na 43 ale może pomieszałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba jest bustowa gdy zębatka nie ma offsetu, 6mm jest pod GXP a 3mm chyba pod BB30 jeśli dobrze kojarzę. 

W Marianie mam biust na zadzie i 32t direct mount jajo -6mm nie wlazło, natomiast dm jajo bustowe 0mm siedzi glancko. Korba ta sama.

Powodzenia w składkowaniu Czerwonego Balona oraz Kozaka!  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary na ten dziwny rozmiar obejmy lub zacisku 29,8 lub 30 mm. Dziwne ale ten rozmiar mało popularny. Przeszukałem gdzie się dało. A może ktoś będzie robił zakupy w palent x to by przy okazji zamówił od razu 2 sztuki? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś Ci, Bladawcu, nie stykło z 7anną, to będę miał taki zacisk za 3 tygodnie. Dostanę wtedy śrebrny od Straitline'a i będę mógł zbyć za dobre słowo nówkę czarną od The Light Blue. https://www.thelightblue.co.uk/Sport/FMLBD25K/Darwin-Frame-Set#

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...