Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

No nie robi :D

Mają tylko Drewnianego Jacka któren jest z amelinium albo w wersyji Ti

A miał to być dla mnie kolejny ramiak po Romanie :(

Cóż, budżet aktualny został uratowany ;)

Niestety przyszły będzie musiał udźwignąć coś większego, bo na razie nic co by było cenowo w okolicy ElMa mi się nie podoba.

W sumie, to i tak najbardziej mi się pomarańcza z 2014r. widziała, więc zostają używki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znowu nabrałem szacunku dla NSa. Chociaż powinienem chyba napisać że dla 7Anna. 

 

CCC - cena czyni cuda. Nie zdziwiłoby mnie gdyby zażądali kij wie ile za modną stal ale z drugiej strony wypuścili frameset pod tańszą marką OO. A rama jaka była taka jest. 

 

Szkoda że nie potrzebuję ramy do budowy komutera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajawiam temat. Będę się pozbywać PLUGawca. ... Cena: 600zł z wysyłką i stalowym widłem, 700zł z wunglem. 

Jej, jak mozna sprzedawac swoje rowery...no chyba ze to zimowka ;-) jesli aktualnisc tego ogloszenia nie wygasła, czy mozna zaklikac jakos na priv? Przez forumowa skrzynke kontakt nie idzie...jakis blad że ponoć nie nada...może masz pełno ;-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jej, jak mozna sprzedawac swoje rowery...

 

Można i trzeba, inaczej nadal byśmy smagali na Reksiach, Domino czy Wigrach ;)

 

Niestety, ramolec zaklepnięty został wstępnie, gdyby jednak status transakcji uległ zmianie to nakapuję Ci pierwszemu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

rama wisi w powietrzu

na radviście 90% rowerów samo stoi do zdjęcia :D więc to akurat mnie aż tak nie dziwi - ktoś poza kadrem może trzymać ramę za ogon.
Ale uznajmy, że poszlak jest coraz więcej -  brak spawów, wiszenie i dziwnie niewyraźnie foto, czy choćby takie detale jak inserty mocowania przewodów - czy nie robią wrażenie zbyt "płaskich"? ;)
Jak w główny trójkąt bym uwierzył tak za cholerę nie wiem jak miałby być wykonany tylny - łączenie tych pionowych belek (frezowane) z dolnymi piórami.

Co do wspomnianych wcześniej peugeotów i ich techniki (tak chyba to się zwało) maszynowego lutowania na gorąco przykład z netu:
6067127906_2af1b3235a_b.jpg

Pięknie łączenia!

...w sumie to chyba mówi najwięcej:
19437412_10155395508445270_7262512142535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rad odnośnie malowania dobrze (chyba) zabezpieczonej stali. Chodzi o widelec Cotica w kolorze kaczych jaj. 

 

Wygląda to tak (zdjęcie z netu):

 

14185959510_425ac5269d_z.jpg

 

Powłoka (nie wiem czy jest to mat czy satyna) jest nowa i w idealnym stanie, pod spodem kryje się "custom butted Cotic Fe Cromoly" cokolwiek kryje się pod tą stalą. 

 

Jest szansa zachować obecną powłokę i tylko ją zmatowić/potraktować specjalnym podkładem żeby przemalować na taki kolor? 

 

IMG_20170609_130026_zpsckczncib.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obadaj Plasti Dip. Farba po zaschnięciu jest bardzo plastyczna i nie niszczy spodniej warstwy. Nakładałem na rower dżuniora i pomimo rotacji naklejkowej tudzież obijania ramy o ławki/murki/kolegów farba nadal trzymie się jak należy.

 

Ale sugerowałbym zapomnieć "o takim o, kotkowym żółtym" bo raczej będzie ciężko trafić z idealnym odcieniem. Czarnie klasycznie, pomarańcz albo czerwień by dały radę...ale to mój spaczony gust. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower będzie nie do końca "murzyński" a dodatkowo przyszły właściciel myślał o żółtym widelcu, choć i ja proponowałem czarny, właśnie ze względów wymienionych wyżej. 

 

Plasti Dip kojarzę, ktoś mi o tym opowiadał. Ale zapomniałem :) Wydaje się być sensowną alternatywą dla przemalowania, także myślę że jak nie docelowo to choć tymczasowo się sprawdzi.  :thumbsup:

 

Albo żółty albo czarny.

 

Usunięcie w razie niedobrania koloru jest trudne? Z tego co widzę na stronie producenta dasie ale jak nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Iwana, czarny to nie kolor, to brak koloru, to czarna dziura w biegających fotonach kojarząca się z karawanami pogrzebowymi, nocą, murzynami, czymś niepraktycznym i sztańskim :D.

Jak czarny to idealnie się właśnie z żółtym komponuje i tego się trzymaj.

 

1863571600_1499339645_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...