Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę kolejny zlot z leżakami, leżymy, nic się nie dzieje, patrzymy, nic się nie dzieje, zmieniamy leżak patrzymy na kolejny rower nic się nie dzieje,  przechodzi kolejka jedna druga i patrzymy się na zmianę na kolejne rowery, w końcu kiedy słoń C schowa się za horyzont snujemy nad naszymi wrażeniami nocnej mowy mgły. O trzcionkach słowa Maxxis, o hydroformowaniu rur, o 1001 chwytach na Geofie, i napięciu podtrzymania dynama.  Rano smarujemy afro siuwaxem opony i zwijamy cykle do bagażników, poza Sobkiem bo on je  soczyste śniadanie z klubem kwadransowych słodkich nie lekko. :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Roballinho napisał:

Oczyma wyobraźni już widzę te bidne, powyginane rurki

Virgin Marin Stinson nie będzie miażdżony, za to musiałem użyć diaxa przy osadzeniu przedniej piasty bo widelec, co z resztą kiedyś pokazywałem wyglądał jakby go ktoś walcem gdzieniegdzie dotykał źle, koło odchodziło do lewej strony, po szlifie jest równo, opona nie ociera, jest nadzieja, dwa pal cale, ciut za dużo, 42c ciut za mao. Na razie go złożę i przejadę, odstawię do szafy, gienka zmaltretuje sing sing lovo jak przyfrunie salsa grande father.

Pozdrow'er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 15:53, MikeSkywalker napisał:

No właśnie! Zainteresowany chce zmodyfikować i ulepszyć napęd i hamulce. Jest skłonny zainwestować nawet w XT - o ile będzie to uzasadnione. 

A co jest mu proponowane? Bieda przeróbka na 1x9 :D Gdzie nie zyskuje nic, ot parę gramów mniej (no i oczywiście lanserski wygląd napędu 1x), traci sporo na zakresie przełożeń których zmiana pozostaje na obecnym, czyli mocno przeciętnym poziomie. 

Ja widziałbym dwa kompromisy - oba zakładają oszczędności na korbie (ale niekoniecznie zostawianie tej co jest, na kwadrat). 

Pierwszy - napęd 1x10, M6000, kaseta HG500 11-42. 

Drugi - napęd 1x11, manetka M8000, kaseta nawet M4100 11-42, przerzutka M7000/M8000. 

PS. Może jakiś mod wydzieli tę dyskusję do nowego tematu? Z całym szacunkiem dla CrMo Muirwoodsa. 

Ostatecznie zdecydowałem się na taki upgrade:

Przerzutka Shimano  Deore 11s M7000

Kaseta Deore 11s 11-42

Manetka deore

Łańcuch HG601

Mechanizm korbowy M7000 z tarcza 36T

Suport – 82 zł

Hamulce Deore M6100 KOMPLET

 

Mam nadzieję, że będę zadowolony, bo to i tak spory wydatek będzie.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Sobek82 napisał:

Na razie go złożę i przejadę, odstawię do szafy

A nie mówiłem 😁 Kolejny ocalony chwast w szafie. Szczytny cel. Szacun 

11 godzin temu, Sobek82 napisał:

@kazafazami inspiracje wysłał, tak mniej więcej chcę żeby wyglądał finalnie

A że tak zapytam, to ile juz masz w szafie okazów z dorobionym na siłę barankiem lub baranko podobnym tworem ? Taka mała obsesja, co ?

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, itr napisał:

bardziej czyny, a nie egzemplarze ? Prawda?

Na jednym egzemplarzu moszna dokonać kilku czynów, kolekcjonuję wariacje, fotopstrykiem zachowuję wspomnienia.
Dzielę się z wami żebyście lepiej spali, na zachodzie już kwitną śniegiem malowane iluzje o zachodzie słońca, doskonałe

 

Godzinę temu, Alsew napisał:

 Kolejny ocalony chwast w szafie. Szczytny cel. 

 dorobionym na siłę barankiem lub baranko podobnym tworem ? Taka mała obsesja, co ?

Tonie chwast, tonie szczytne cele, fizycznie nie ma żadnej szafy na rowery.
Propaganda wmówiła że baranka na siłę obsesyjnie montować z podobnym tworem nie moszna.

Opony przed północą spadły i wróciły atRide'y, pancerze łaskoczą już linki hamulcowe, łt wżera się w kulki łożysk sterowanych, łańcuch ospale oplata zębatkę NW, mijając zaskoczone kółka wózka przerzutki, goniąc spinkę która połączy napęd, ten pęd.

Pozdrow'er 🤗
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...