Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba trwale naruszyć ciągłość żółtego rurecznika w zakładzie ramiarskim, może po rozpaleniu do białości spłaszczyć go można błotodynamicznie? Zabrać  rurce rotundę przekroju na serce  lub owal a nawet biszkopt nieforemny... ale znając pomysły Kazimierza Ramozdolnego  zaraz będzie inna rama pasująca do tej opony w stajni, bo co innego napędza zmiany jak nie dopasowanie?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak dobierać ramę pod oponę :sorcerer:

Prawdę pisząc:

- mogę haki odsunąć gdybym tylko dodał ogniwo do sznurka

- donośnie słychać jak te gumy się lepią do podłoża wysysając resztki sił i tlenu

Nie miałbym serca przekształcać tego ramola, jest naprawdę udany i pasujący. A jak kto ma ochotę na dwa Speedster’y to wie gdzie mnie szukać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierw na sztywniutko, negocjuję z Rambolem jego sztywny leżak, tanie to to nie jest, a na razie mam po Piku sztywne alu, brakuje mi jednak kół, a te muszę zamawiać pod siebie i nie wiem co chcę jeszcze no i funduszy jakoby brak  ;) 

Romek 17" ważył 2430 a Kona jest grubsza, masywniejsza, nawet podsiodłowa rura ma przekrój wew, 31,6mm jak w Piku a to przecież alu.
 

1783359757_2011-12-2217_38_15.jpg.e4befe0c673237dc99eb8aca4ed8813f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 siodełko ma tyle ile powinno mieć wg bikefittingu  przekrok  minus 10 cm  liczony od osi korby do srodka siodelka ... i tyle . Nie licze na cegły lub palety jak Ty

2 ciemny , jasny jeden pies ważne ze rozmiarowo i cenowo odpowiedni

3 lubisz rzeczy wrzucane na wage ? to wrzucam  tytan + stery + zacisk siodla + tytanowa sztyca ... blado to 3,3kg wygląda

IMG_2065.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 3143k4r2 napisał:

1 siodełko ma tyle ile powinno mieć wg bikefittingu  przekrok  minus 10 cm  liczony od osi korby do srodka siodelka ... i tyle . Nie licze na cegły lub palety jak Ty

2 ciemny , jasny jeden pies ważne ze rozmiarowo i cenowo odpowiedni

3 lubisz rzeczy wrzucane na wage ? to wrzucam  tytan + stery + zacisk siodla + tytanowa sztyca ... blado to 3,3kg wygląda

 

blado to wyglada geometria tego firelina i nawet -1kg tego nie uratuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez budowę tego Huntera oświeciło mnie co do napędu u Breezer'a, łańcuchy 116 ogniw są za krótkie by pożenić 42T przód i 40T tył, po dodaniu 4 ogniw sprawa się wyjaśniła  ;) 
DSC02620.thumb.jpg.b3859df7a7899756bcd29ff13f3e4e6e.jpg
Jutro napiszę na fejsie w gravelpoland, jak tanio wychodzi bieda gravel na starej tiagrze, deorce, bb5, owijce z dętki i najtańszych kołach z allemnogo  ;) 

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...