Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Kona Unit XL nawet mi podchodzi kiedys mega sie jarałem szczególnie modelem RAW . Co do Niner ROS - cena do przeżycia ale wolałbym większa rame.  M nie tykam . L lub XL :)

 

edit -  Nie mam parcia zeby zmieniac swojego na sile, ale nie ukrywam ze no cos nowego by sie przydalo.

Mimo iż to wątek o stali 29" to na chwile obecna mysle o :

https://www.olx.pl/oferta/29er-mtb-ss-niner-one-9-single-speed-xtr-avid-carbon-scandium-CID767-IDl5Cx8.html

https://www.olx.pl/oferta/planetx-pickenflick-titanium-60cm-xl-CID767-IDsyxhd.html

Edytowane przez 3143k4r2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grizzli patrz Pan jaki świat mały....   a jeśli już powstaje pytanie o "za mały" rower. To jakich jesteś gabarytów ? Ja mam 187 cm wzrostu ale zasięg ramion ponad 195cm. Ten Planet mi póki co leży chociaż i tak zrobiłbym z niego fitness zamiast gravela :D  A co do ninera to wiem że to alu z jakąś tam domieszką tytanu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rysz napisał:

Jednak za mały? :P

zbieram na cos innego

 

22 minuty temu, 3143k4r2 napisał:

@Grizzli patrz Pan jaki świat mały....   a jeśli już powstaje pytanie o "za mały" rower. To jakich jesteś gabarytów ? Ja mam 187 cm wzrostu ale zasięg ramion ponad 195cm. Ten Planet mi póki co leży chociaż i tak zrobiłbym z niego fitness zamiast gravela :D  A co do ninera to wiem że to alu z jakąś tam domieszką tytanu ...

mam 193cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi ...
Jesteś w stanie złożyć napęd bez napinacza ... singla, ostre czy z piastą wielobiegową ... napinasz łańcuch suportem.
Do tego jak masz hamulec tarczowy to koło wpada w to samo miejsce. Przynajmniej w teorii nie masz problemu z ustawianiem wzajemnej pozycjo tarcza zacisk np po łataniu kapcia.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to hałasuje. Jak ktoś waży dużo (a ja ważę dużo) to tuleja wraz z suportem potrafi obracać się w stronę "najniższego" położenia. Ponadto - akurat w Haro Mary - oryginalne "wkręty" są za krótkie i w ich gniazdach zbiera się syf, którym łatwo zniszczyć gwinty. 

Z drugiej strony, łatwość montażu koła i napinania łańcucha to rzeczywiście duża zaleta. Kupiłem sobie niedawno Genesisa HL i patrząc na niego zastanawiałem się, czy po każdym przesunięciu koła i naciągnięciu łańcucha będę musiał ustawiać także zacisk hamulca. Będę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy mimośrodowego suportu nie używałem, ale kojarzę z jakiś opinii na forum że bywają z nim problemy. A haki "dla debili" czy po prostu przesuwane, takie jak w Koniu Unit bardzo chwalą, tak wygodnego rozwiązania nigdy nie miałem a parę opcji singlowych i IGH przerobiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...