Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

aaa...
A jak Wooj  Wooyek tu znów wpadł (cięgnie do stali? ;) ) wracając na moment do progresywnej geo i "nieistniejących" rowerów - przypomniałem sobie, choć wstyd wrzucać tu alu  - Litevile H-3. Pierwszy ht w ich kolekcji i od razu z 64* na dziobie.
A przy okazji chyba podczytują Twój Blog bo dali sztycę... 34,9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wooj tu znów wpadł (cięgnie do stali? ) wracając na moment do progresywnej geo i "nieistniejących" rowerów - przypomniałem sobie, choć wstyd wrzucać tu alu  - Litevile H-3. Pierwszy ht w ich kolekcji i od razu z 64* na dziobie. A przy okazji chyba podczytują Twój Blog bo dali sztycę... 34,9

 

Do tego są pionierami szerokich obręczy - generalnie wiedzą, co robią ;) Tylko czekać, aż (jako Syntace) wypuszczą sztycę regulowaną w tym rozmiarze. Na razie pewnie im się nie opłaca, bo za mało producentów stosuje ten rozmiar, ale nie od razu Rzym zbudowano. Już nawet Santa Cruz po latach przesiadł się na większą średnicę (na razie 31,6 mm, ale w ich przypadku to i tak rewolucja).

 

PS. Następnym razem proszę mnie nie mylić z użytkownikiem "woojj" :P

 

PS2. Pewnie, że ciągnie do stali - w hardtailu to bardzo... eleganckie rozwiązanie. Choć prawdę mówiąc, w dobie 27+/29"/Procore widzę tendencje do mocnego przeceniania zalet tego rozwiązania :P Nie chciałbym wzbudzić jakiejś niezdrowej dyskusji, bo tak jak napisałem, cenię bardzo ten materiał i sam bym nie pogardził stalowym hardtailem. Ale jak po raz kolejny słyszę o lepszym tłumieniu drgań (przy ciśnieniu w oponie 1,0-1,5 bar), to sam aż drgam...

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

generalnie wiedzą, co robią

I - co jest ewenementem, a mało kto to dostrzega - sami polecają róznokołowość, która mi tak bliska 

ps1: Sorry, "młody" tu jesteś to trzeba się przyzwyczaić ;)
ps2: Spokojnie, gdyby wyznacznikiem stali był tylko komfort dawno połowy by tu nie było ;)
Aczkolwiek jak byś przejechał się na takiej rychtarowej stali 79er mógłbyś mocno się zdziwić jak potrafi pracować taka rama (w przypadku 27+ oczywista nie ma to żadnego znaczenia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I - co jest ewenementem, a mało kto to dostrzega - sami polecają róznokołowość, która mi tak bliska
 

 

O, i jeszcze długość chainstaya zależna od rozmiaru ramy.

 

Dobra, idę sobie, bo wychodzi na to, że każdym razem jak tu zajrzę, to robię OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziekuje za pomoc i przepraszam za moją upi#$^&ść przy szukaniu ramy. Zakupiona ale na razie znajduje się u kolegi w UK.

Teraz szukanie amora jaki skok i hmm czy biały czy czarny czy to i to. Koła już są.

Pozdrower..

 

No to mój ma brata. Niżej po apgrejdach:

23763113592_8dce86f8ee_b.jpg

https://www.flickr.com/photos/78633376@N06/23763113592/sizes/o/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Myśli mi cały czas krążą nad stalowym rumakiem. Prawdopodobnie jedyny w moim zasięgu to Author Ronin. Jak na razie nie chciałbym sprowadzać roweru z zagranicy.

Ronin ma jedną wagę estetyczną, mianowicie widelec. http://mtbs.cz/media/foto/197/img60ba8a83cabd0216d68ad2365b83ad54.jpg Jak widać, przyspawane są jakieś guzy i trochę mi to przeszkadza. Myślałem, że od biedy jakąś tabliczkę tam przymocuję, albo dokręcę jakiś praktyczny gadżet typu otwieracz do piwa.

Czy opłaca się cokolwiek z tym widelcem robić? Jakieś robótki szlifierką, szpachle i malowania?

A może lepiej po prostu zmienić wideł i mieć z głowy?

 

A gdyby zostawić to co jest i pomyśleć o wygrawerowaniu czegoś na kawałku blaszki i zamocowanie tutaj. Od przodu można by ją nawet zagiąć.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Jak widać, przyspawane są jakieś guzy i trochę mi to przeszkadza. Myślałem, że od biedy jakąś tabliczkę tam przymocuję, albo dokręcę jakiś praktyczny gadżet typu otwieracz do piwa.

 

daj Pan spokój ...zakładam się o V piw że  jak już dostaniesz go w swoje łapki  i pojeździsz kilka razy to przejdzie Ci ochota na usuwanie czegokolwiek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszalał :D Tu większość dała by się pochlastać za takie "guzy"...

Wielu z Was bikepakingowców znalazłoby od razu jakieś zastosowanie dla tych mocowań. Ja jednak ten rower chciałbym pod sakwy, a jedyne co bym tam zamontował to koszyki na bidony lub mocowanie na jakieś butelki. Chyba, że obleciałby jakiś bagażnik na sakwy z przodu. 

Trzeba te "guzy" namoczyć w occie, tak jak śledzia na święta. Podobno same schodzą...

Nie skomentuję.

@zukikiziu: gdybyś kupił Ronina...gdyby solą w oku Ci były widelca guzy...daj znać i albo zrobim biznes albo podmiankę  ;)

 

 

POZDRo-:ver

Jakby miało faktycznie dość do podmianki to nawiążemy kontakt. Czas pokaże co to z tego będzie.

daj Pan spokój ...zakładam się o V piw że  jak już dostaniesz go w swoje łapki  i pojeździsz kilka razy to przejdzie Ci ochota na usuwanie czegokolwiek ;)

 

Nie wykluczone, że będzie przyjemne dla oka, a te moje uprzedzenia będą bezpodstawne oraz po przejechanych kilku trasach będę dziękował Authorowi, że tam coś dospawał  ^_^

 

Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że rowerzystki z "guzami" i dobrą łydą mi podchodzą. A Guzy im większe tym lepiej  :whistling:

 

 

Wracając jednak do głównego wątku stalowych patentów. Przed chwilą natknąłem się na ciekawy magazyn szprych na ramie Surly Long Haul Trucker. Super pomyślane, szprychy są na podorędziu.

 

Cateye-Strada-cadence-pickup-mounted-on-

Edytowane przez zukikiziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...