Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Ma być sztywna. Jeśli "amortyzuje" to jest niesprawna, zapowietrzony układ.

I jest to wynalazek w równym stopniu uprzyjemniający jazdę po górach co sam w sobie full. 

Targuj się przy zakupie, albo wyślij od razu zapytanie do sklepu, bo te 6700 za tego Stance to też jest za dużo. Powinno się udać zejść z ceny na tyle, żeby na sztycę starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc obrazowo jak kupisz fulla to będziesz mieć banana na gębie. A jeśli po jakimś czasie dołożysz do niego myk-myka to będzie drugi równie wielki banan :) Ta technologia rodem z fotela biurowego jest zaskakująco warta swojej ceny. To jest po prostu coś, o czym się trzeba przekonać na własnej d...

Jakby myk-myk oferował jeszcze amortyzację, wpakowałbym go do gravela.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 19:51, Bajerniak napisał:

Skoro jest sztywna to jak uprzyjemnia jazdę po górach jak full? To tylko winda do zjazdów nic więcej. Na fullu nic nie wyszło Ci się ugina a tutaj co ma się uginać?

Pytasz jaka jest sztyca teleskopowa w innym poście po czym odpisujesz, że działa tylko jak winda. Jeśli wiesz lepiej to po co w ogóle zadajesz pytania?

Uważam, że jesteś mocno niezdecydowaną osobą, która sama do końca nie wie czego chce. Od hartaila przeszliśmy do fulla. Kilku z nas podrzuciło Ci ciekawe opcje (według mnie bardzo słuszne), jednak mało do Ciebie dociera. Wielu użytkowników rockriderów chwali sobie te rowery właśnie za bezproblemową dożywotnią gwarancję i bardzo konkurencyjny osprzęt za przystępne pieniądze. Trek procaliber to tez bardzo dobry wybór, podobnie jak Spec Chisel czy np. Merida big nine.

Najpierw sam się zastanów jaki TYP roweru Ci odpowiada i wtedy będziemy mogli Ci pomóc. Aż dziwię się, że nie padła propozycja z Twojej strony jakiegoś elektryka fulla. Skoro górek nie masz, bolą Cię plecy i cztery litery to może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Komfortowo i przyjemnie, w dodatku na jakiś teren będzie jak znalazł.

Jesli chcesz komfortu to nie celuj w hardtaile tylko w fulle. Ale do dobrego fulla trzeba trochę dołożyć.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Malinowy napisał:

Pytasz jaka jest sztyca teleskopowa w innym poście po czym odpisujesz, że działa tylko jak winda. Jeśli wiesz lepiej to po co w ogóle zadajesz pytania?

Uważam, że jesteś mocno niezdecydowaną osobą, która sama do końca nie wie czego chce. Od hartaila przeszliśmy do fulla. Kilku z nas podrzuciło Ci ciekawe opcje (według mnie bardzo słuszne), jednak mało do Ciebie dociera. Wielu użytkowników rockriderów chwali sobie te rowery właśnie za bezproblemową dożywotnią gwarancję i bardzo konkurencyjny osprzęt za przystępne pieniądze. Trek procaliber to tez bardzo dobry wybór, podobnie jak Spec Chisel czy np. Merida big nine.

Najpierw sam się zastanów jaki TYP roweru Ci odpowiada i wtedy będziemy mogli Ci pomóc. Aż dziwię się, że nie padła propozycja z Twojej strony jakiegoś elektryka fulla. Skoro górek nie masz, bolą Cię plecy i cztery litery to może warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Komfortowo i przyjemnie, w dodatku na jakiś teren będzie jak znalazł.

Jesli chcesz komfortu to nie celuj w hardtaile tylko w fulle. Ale do dobrego fulla trzeba trochę dołożyć.

Dziwię się po co ta spina? Chłopie wyluzuj, z jednym się zgodzę do końca nie wiem czy HT czy Full ale z pewnością nie elektryk i nie rób ze mnie emeryta. Bliżej mi jednak do fulla, piszesz że trzeba dołożyć, to bardzo wyświechtany slogan bo może są osoby takie jak ja, że nie potrzebują osprzętu z klasy XT/GX tylko wystarczy niższa grupa ale na dwa amory i większy komfort jazdy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Z pustego to i salomon nie naleje. Miałeś już wrzuconą propozycję Gianta Anthema, Rockridera z Decathlony, Gianta Stance. Może wybierz się do sklepu, przymierz się, obejrzyj? 

No tak, mamy teraz pandemię fajna propozycja

Jak to jest z rozmiarówką meridy fulla? na stronie meridy wychodzi że rozmiar L, czyli 20' a w sklepie podają że M/18' . Mam 178cm i 82cm/krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat sklepy rowerowe są otwarte to raz, a dwa zawsze można się zabezpieczyć przed takim wyjściem. Tak naprawdę jak chcesz kupić rower na odległość, bez przymiarki to zamów co tylko chcesz. Tak czy inaczej będziesz zadowolony bo nie będziesz miał do niczego innego zbliżonego porównania.

Pomijam fakt, że od 20 kwietnia sklepy część usług wracają do normalnego życia.

Spinać nie ma się po co. Na twoim miejscu podrzuciłbym parę modeli do oceny i porównania, tak żebyś miał pogląd na co w danym egzemplarzu zwrócić uwagę podczas przymiarki.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

To po co te dysputy teraz?

bo to są dysputy online, niestety w najbliższym czasie nie mam zamiaru jeździć po sklepach i przymierzać rower, druga sprawa mam spory kawałek drogi do sklepów, chcę kupić zdalnie przez neta, może to i trochę nie rozsądne ale cóź, tak postanowiłem.

Teraz, bogus92 napisał:

Akurat sklepy rowerowe są otwarte to raz, a dwa zawsze można się zabezpieczyć przed takim wyjściem. Tak naprawdę jak chcesz kupić rower na odległość, bez przymiarki to zamów co tylko chcesz. Tak czy inaczej będziesz zadowolony bo nie będziesz miał do niczego innego zbliżonego porównania.

Pomijam fakt, że od 20 kwietnia sklepy część usług wracają do normalnego życia.

Spinać nie ma się po co. Na twoim miejscu podrzuciłbym parę modeli do oceny i porównania, tak żebyś miał pogląd na co w danym egzemplarzu zwrócić uwagę podczas przymiarki.

Proszę bardzo: Giant Stance 2 2020/Merida Ninety-Six 9.400 2020, Giant wygląda mi na bardziej ostry teren jak popatrzymy na osprzęt - amor i opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim narzekasz na ból pleców i czterech liter, podkreślam to. Zależy Ci na wygodnym rowerze. Kluczem jest przymiarka, choćby usiąść i sprawdzić czy pozycja Ci odpowiada. Możesz kupić super fulla, ale z niedopasowaną ramą i geometrią do swojej budowy. Pisałeś, że jeździłeś na różnych markach, tak więc z wyborem rozmiaru nie powinieneś mieć problemów.

8 minut temu, Bajerniak napisał:

bo to są dysputy online, niestety w najbliższym czasie nie mam zamiaru jeździć po sklepach i przymierzać rower, druga sprawa mam spory kawałek drogi do sklepów, chcę kupić zdalnie przez neta, może to i trochę nie rozsądne ale cóź, tak postanowiłem.

Proszę bardzo: Giant Stance 2 2020/Merida Ninety-Six 9.400 2020, Giant wygląda mi na bardziej ostry teren jak popatrzymy na osprzęt - amor i opony.

 

Podałeś rowery trailowy i do xc. Ja się pogubiłem... Jakie w końcu przeznaczenie Cię interesuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto na żywo sprawdzić rower. Mam tam jakieś dolegliwości które powodują cierpnięcie rąk np i gdy przejechałem sie na scoccie to mocno sporotwa geo powodowala od razu dyskomfort. Merida podobnie, Siadłem na Treka i odczucia całkiem inne. Oczywiście, że i tak mam taki problem, ale w mniejszym stopniu i później występuje.
Znów przy szosie sprawdzałem canondale ponieważ na wyprzedaży rocznika był w rewelacyjnej cenie. Karbon, ultegra niska waga ale pozycja wyciągnięta - czułem się na nim źle. Rower nerwowy - generalnie nie dla mnie. Natomiast jak siadłem na Domane to się zakochałem. Zanim nieprzejechałem się Domanem w zasadzie zrezygnowałem z szosy bo każda poprzednia była dla mnie nie wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co myślisz że jak się przejadę pod sklepem rowerem to będę już o nim wszystko wiedział? Żeby wydać opinie czy mi się na nim dobrze jeździ to musiałbym ruszyć w teren i przejechać przynajmniej 20-30km a na to mi nikt nie pozwoli, trzeba patrzeć na geo ramy a wielkość dobrać wg wzrostu, na szczęście w 99% jestem w pewnym przedziale rozmiaru M lub 18,5'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...