Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mam podręka ( w robocie jestem ;) ) to wyszło mi, że wewnętrzna dluośc nogi z obuwiem na stopie to jakieś 91-92

cm.

Jak idzie o osprzęt to nie wydaje się Wam, że MBike ma lepszy? Amorytzator w Ghoście jedynie co według mnie lepszy. Chyba, że sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorytzator w Ghoście jedynie co według mnie lepszy. Chyba, że sie myl

Amortyzator to w obu jest taki sam.

 

Reszta osprzętu również podobnej klasy X7 to odpowiednik SLXa (z tyłu w Ghost'cie jest XT).

 

Mi znowu malowanie bardziej odpowiada w Ghost'cie. Ramy są podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie żartuj ;-) akurat ten Ghost w wersji czarnej jest piękny ;-)

 

Skoro już mówimy o wrażeniach estetycznych to kolor nie ma dla mnie takiego znaczenia. Ja bardziej zwracam uwagę na kształty hydroformowalnych rur, sposób ich łączenia - te wygładzone spawy w Mbike przy główce, czy łączenie górnej rury z podsiodłówką są po prostu piękne. Tu GHOST nie stanął na wysokości zadania.

 

Nie wiem czy wiecie, ale wygładzenie (szlifowanie szpachlowanie) spawów podnosi koszt produkcji ramy o 500 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghost to typowy kwadraciak, ktorego nalezy unikac, jak ognia - bez 2 zdan shottas

 

@@Shottas06, grubo przesadziles z kwota 500zl, tyle to moze mowic sobie koncowy producent w celu mamienia klienta, jesli tyle by to kosztowalo, to na rynku byloby moze z 5 modeli z polerka, najtanszy bylby pewnie stumpjumper za 3,5k....tymczasem takie 'bajery' sa juz w ramach, ktore ida z zyskiem w detalu za 650zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawów podnosi koszt produkcji ramy o 500 PLN.

Jakiś dowód na to? Przy rowerze za 4k (albo 3k w przypadku HT02) jakby 500zł miał kosztować koszt szlifowania to uwierz, że nikt by tego nie robił.

 

Mam jakieś dziwne wrażenie, że pracujesz w Mbike'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś dziwne wrażenie, że pracujesz w Mbike'u.

 

Nie, nie jestem w ogóle związany z branżą rowerową. I nie mam żadnych gratyfikacji od tej firmy za polecanie ich roweru. Po prostu uważam, że są to fajne rowery z bardzo dobrą relacją produkt/cena.

Radony i Canyony stawiam na równi z Mbike

 

Co do estetyki i wyglądu ram to podam przykład z podwórka jednego producenta:

Kellys wypuścił rowery seri THORX i dla mnie te ramy są również super (szkoda tylko że 26" z opcją wsadzenia kół od 650B)

Przy tej ramie Kellys TNT to siermiężny kloc z minionej epoki.

 

 

@Nabiał masz rację - Accent Peak29 też poleruje spawy i rama kosztuje 650. Może z tą kwotą dałem się nabrać na marketingową papkę i powielam jedynie zasłyszane opinie.

Tylko, że w większości przypadków polerowanych spawów jest to po prostu przejechanie szlifierką po spawie. Mało który producent jednak zadaje sobie tyle trudu i staranności aby łączenia rurek były jak najmniej widoczne i przejście z jednej rurki na następną było gładkie. Może cała tajemnica tkwi dodatkowo w szpachlowaniu.

Edytowane przez Shottas06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej liście jak w temacie GHOST BIKES SE 2970 i Mbike SHOTTAS HT04 29ER w tej kolejności.

Rano kuzyn wyskakuje z info, że może mi załatwić Unibike Expert 29er za 3299 (okazało się że kuzyn ma znajomości).

Za tą kasę unibike zrobił się dość konkurencyjny jak dla mnie. Czy ktoś z was jest w sanie się wypoiedzieć odnośnie tego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego 29er'a. Tak ja w temacie dysponuję kwotą ok 4 tys zł, rower wykorzystywany 60% teren 40% asfalt. Szukam roweru o bardziej sportowym zacięciu, planuję wystartować w maratonie. Mam 188cm, długość nogi ok 85cm. Przejrzałem kilka stron, kilku producentów i na razie w moim rankingu prowadzi FOCUS Black Forest 29R 3.0. Proszę o opinie na temat samej marki, osprzętu, czy polecacie coś innego w podobnej cenie? Z góry dzięki za wszystkie uwagi, opinie ;)

 

FOCUS Bikes: Bikes 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 188cm, długość nogi ok 85cm

 

Masz dość długi tułów, pewnie tez i ramiona, Focus ma bardzo krótką ramę (600mm w Twoim rozmiarze)

Jest bardzo prawdopodobne że rama będzie po prostu mocno za krótka. Trzeba będzie nadrabiać mostkiem i offsetem siodełka- to są jednak półśrodki. Musisz szukać czegoś o dł min 620mm.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ujezdzam ghosta 2970. Tyle ze z oryginalu zostala tylko rama i amor. I mimo tego ze to 29er jest jak dla bardziej zwrotny od ramy Cuba Ltd. Zjazdy i podjazdy pow 20% to bajka jak dla mnie .Wiec nie wiem dlaczego uwazacie ze jest krotki kwadratowy i beznadziejny. Zapewne nie jezdziliscie nawet na ramie ghosta.

 

Dodam ze rama jest bardzo sztywna i energia wrzucona w naped nie ucieka jak w cubie czy innym chinskim rowerze na ktorym jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem Tylko na tej ramie Ghosta , nie jest to gladka powierzchnia jakies korzonki i nierownosci po drodze wystepuja . Wiadomo ze im trudniejszy teren tym latwiej popelnic blad , i czy ta lepsza nie kwadratowa rama mi zapewni , ze zrobie to lepiej? To wszystko zalezy kto na rowerze jedzie , i jak jedzie.

 

Ja osobiscie porównuje rame Ghost SE 2970 z rama clasy Cuba LTD 26 obie w rozmiarze 22" . I moge stwierdzić ze jakość ramy Ghosta od Cuba jest o wiele lepsza , rower jest bardziej zwrotny jak dla mnie , a podobno małe kiszki sa bardziej zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko u ciebie wynika to z tego, ze dotychczas jezdziles na rowerku dzieciecym z kolami od deskorolki, wiec sama zmiana rozmiaru kola daje niesamowita poprawe, ale nie kwestionuj prosze faktow odnosnie wplywu dlugosci gornej rury

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi ile wytrzymają te ramy Mbike (o jednej pękniętej już na forum czytałem), ramy robi Kinesis której to firmie kilka wtop już się zdarzyło - Keelysy, Kony, Krossy - coś ostatnio też pękają i chyba są robione przez Kinesis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z tą długoscią górnej rury. Wcale nie znaczy, że dłuższa rama jest lepsza. Lepiej się przymierzyć bo ważne jest też, jaką długość mostka dobierzemy. Jeżeli pasuje nam mostek od 80 do 110mm to rama jest ok. Przy krótszym mostku rower robi się za "nerwowy" przy za długim odwrotnie.

Miałem scotta scale 29 Mkę z górną rurą 600mm i mostkiem 90mm, a teraz mam SC higballa z górną rurą 585mm i mostkiem 100mm i rower znacznie lepiej się prowadzi.

Uważam, że w tym GHOŚCIE górna rura 600 pod 19" jest ok. MBike z 615 też ok. Mbike na 73 kat rury posiodłowej więc dla niektórych może wymagać przesunięcia siodła do tyłu lub sztycy z offsetem. Na pewno jeżeli ktoś lubi b. nisko kierę to Mbike będzie lepszy.

Edytowane przez slob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostkiem nie zastępuje się odpowiedniej długości ramy ponieważ zmienia to wyważenie roweru, ponadto zmienia wrażliwość na ruchy kierownicą, mostkiem można dokonywać tylko drobnych korekt sylwetki.

Rower prowadzi się "lepiej" lub "gorzej" nie poprzez długość samej ramy, czynników jest znacznie więcej.

Nie rozstrzygam tu która rama będzie odpowiedniejsza, jednak na pewno rower który jest ok przy długości 600 mm nie będzie ok przy długości 615 mm, a korygowanie tego mostkiem można między bajki włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taki ciagnacy offtop szczegol - przy 29erze z docelowa gorna rura 585-600mm dochodzi kwestia problemu dociazenia przedniej osi, bo wlasciciel ma 175-180 wzrostu, dlatego bardzo prawdopodobne jest, ze lepiej wtedy czuje sie czlowiek z dluzszym mostkiem, a krotsza rura...wsrod 'predystynowanych', ktorzy siadaja na ramy w rozmiarze L i wiekszym zdecydowanie lepiej jest z mostkiem, ktory nie przekracza 100mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez jak możesz to rozwiń temat wytrzymałości ramy, skąd Twoje podejrzenia, że długo nie wytrzyma? Jak możesz to zapodaj linka do postu z pękniętą ramą - wolę przed zakupem póki czas poczytać o tym. Ja na necie nie znalazłem żadnego wątku jak idzie o pęknięcie ramy roweru MBike. Jeżeli to pojedyńczy przypadek to wydaję mi się, że tragedii jeszcze nie ma, podejrzewam, że każdej marce przydarzył się podobny przypadek. Jakie Wasze opinie na ten temat?

Póki co za miesiąc mają być dostępne modele 2013 MBike także wolę jeszcze dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez jak możesz to rozwiń temat wytrzymałości ramy, skąd Twoje podejrzenia, że długo nie wytrzyma? Jak możesz to zapodaj linka do postu z pękniętą ramą - wolę przed zakupem póki czas poczytać o tym. Ja na necie nie znalazłem żadnego wątku jak idzie o pęknięcie ramy roweru MBike. Jeżeli to pojedyńczy przypadek to wydaję mi się, że tragedii jeszcze nie ma, podejrzewam, że każdej marce przydarzył się podobny przypadek. Jakie Wasze opinie na ten temat?

Póki co za miesiąc mają być dostępne modele 2013 MBike także wolę jeszcze dmuchać na zimne.

 

Nie wiem jakie doświadczenia mają inni użytkownicy. Nie spotkałem w necie informacji o pękających ramach MBike. Ja ze swojej strony powiem tylko tyle:

Nie panikowałbym. Obecnie czekam na odbiór ShottasaHT06. Będzie to już siódmy MBike w rodzinie. Były Renegade 26", Avenger, jakiś krosiak z damską ramą, Fiberek dla dziecka i pare innych z wcześniejszych lat. Nigdy nic z żadną ramą, nie było. A muszę powiedzieć, że przynajmniej ja grzecznie nie jeżdżę i kilka spektakularnych dzwonów zaliczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...