Skocz do zawartości

smw44199

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 091
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez smw44199

  1. Rower fajny i opony też fajne 😉
  2. Przecież powód jest prosty. Zmusić użytkownika do korzystania tylko z ich rozwiązań, analogicznie jak robi to Apple. Opowieści o bezpieczeństwie itp, to zwykła papka marketingowa mająca za zadanie przykryć prawdziwy cel zmian
  3. Opony z kolcami sobie kup, a nie jakiegoś klamota z balonami na plażę
  4. Giant Roam to bardzo komfortowy rower crossowy. Polygon ma bardzo podobną geometrię, więc powinno być podobnie. Jeżeli będziesz kupował cos z amortyzatorem patrz, żeby był powietrzny. Nawet najtańszy będzie już wystarczająco dobry i lepszy od zwykłej sprężyny
  5. Zigfir - 2721 km (mtb, szosa + trenażer) [75,24 km outdoor] bashey_pl - 1212km (GRV, Cross, trenażer) [450km dwór] D1ckSteele 1137 km (szosa, gravel, głównie trenażer) smw44199- 754km (cross outdoor) ernorator - 676 km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 525km (MTB, szosa, rolka 50km) schwinn0 - 446 km (trenażer) chester_jds - 401 km (MTB) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy) JWO - 305 km (MTB) Sansei6 - 106 km (MTB)
  6. Jeszcze Kross Evado można polecić
  7. To chyba normalne, że zrywasz szybciej przyczepność podczas hamowania. Mam jeżdżę i też się ślizgają podczas hamowania, bo tak mam być. Najważniejsze, że mają trzymać przed poślizgiem bocznym lub go ograniczać 👍
  8. Nie kładź lakieru, bo szybko zejdzie i namęczysz się z jego zmywaniem. Wyczyść wypoleruj i połóż jakiś wosk samochodowy lub cokolwiek innego wetrzyj w te felgi (nawet plak, się na jakiś czas sprawdzi)
  9. Dlaczego gravel?
  10. Szczególnie w takiej pół wyprostowanej pozycji 👍 Mój rekord średniej prędkości trekkingiem to 50km ze średnią 25km/h w bezwietrzną letnią pogodę. Uważam to za super wynik w tego typu rowerze. Realnie zazwyczaj w lato 21-22km/h, zimą 18-20km/h takie średnie prędkości uzyskuję
  11. Kup sobie nowy rower, a nie wypierdziany używany i podrapany 😉
  12. Dopilnuj wszystkich formalność z gwarancją (przeglądy na czas etc), bo jak strzeli Ci rama, żebyś nie miał problemów 👍
  13. Zigfir - 2721 km (mtb, szosa + trenażer) [75,24 km outdoor] bashey_pl - 1212km (GRV, Cross, trenażer) [450km dwór] D1ckSteele 1137 km (szosa, gravel, głównie trenażer) smw44199- 639km (cross) ernorator - 542 km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 525km (MTB, szosa, rolka 50km) chester_jds - 401 km (MTB) JWO - 168 km (MTB) Jacekddd - 152km (velomobil - rower poziomy) Sansei6 - 106 km (MTB)
  14. To się w ogóle jeszcze da sie kupić? Wrzuć sobie w kalkulator przełożeń i będziesz wiedział 😉 Tutaj możesz sobie porównać ramy: https://bikeinsights.com/
  15. Wie, bo już zamawiałem zestaw u Ciebie do powietrznego amora. Ten o który teraz pytam to "bieda wersja" i wiem, że sie nie opłaca.
  16. Opony z kolcami pomagają, tylko jest jeden warunek. Musi być gładko, jak są koleiny i zmarznięte ślady kół traktora, to nie da się jechać 😉
  17. Przepraszam za oczywisty pytanie (niestety, nie dla mnie), ale jaki to sklep?
  18. Tak ramy, ramy lubią pękać. Jak robisz 5tyś i więcej na rowerze rocznie to możesz skusić się na "krótką gwarancję" bo po tych 10tyś już będzie wiadomo, czy pęka, czy nie pęka (pisze z mojego doświadczenia, może się mylę). Jak robisz mniej wziąłbym coś z dożywotnią gwarancją
  19. Na takiego crossa i pagórkowaty teren uważam, że 2x10 jest idealne. Mam taki napęd w tego typu rowerze i naprawdę jest ok. Cube`a Nulane Pro już prawie kupiłem w wersji damskiej, ale zniechęciła mnie gwarancja 😉 Sam rower mi sie bardzo podobał, ale skończyło się z pragmatycznych względów na Kross Evado 7.0 (gwarancja i ponad 1200zł niższa cena, za to samo wyposażenie)
  20. Deore to już historia. Teraz wszystko poszło w Cues. Szukaj takiego crossa na Cues 6000. Toporny, ale bardzo trwały napęd. Idealny do tego typu roweru, gdzie nie potrzebujesz szybkiej zmiany biegów, a raczej dużą trwałość komponentów PS Szukaj czego z dożywotnią gwarancją na ramę. Tak naprawdę są dwie firmy które robią te sensownie Giant i Trek. Kross to pic na wodę Unibike to samo z gwarancją Cube ma śmieszną gwarancję, bo musisz zrobić pierwszy przegląd nie później niż miesiąc od zakupu i nie więcej niż po przejechaniu 100km 🤣
  21. Diabeł wie jak to będzie później pracować. Jak przerabiałem rower na e-bike, puściłem wszystko na zewnątrz, choć też myślałem jak Ty😉 Kup na ali takie samoprzylepne uchwyty mocowania pancerza i puść wszystkie przewody dołem ramy, będą mało widoczne 👍
  22. Najlepsze jest to, że byłem przekonany, że ta rama Gianta ma widelec tappered dopóki go nie zdemontowałem 😁
  23. Czerwone to rura sterowa (na czarną 1 nie patrzcie, bo źle narysowałem) Mistrzu o to chodziło !!! Czyli jak nie jest to skręcone od góry odpowiednio, to na dole lata jak "żyd po pustym sklepie" 😁😉
  24. Dobra Panowie, dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Mam dwa komplety łożysk od chińczyka i naturalnie napisów na łożysku człowiek nie uświadczy, ale juz rozumiem. Łożysko po wewnętrznej stronie bieżni ma pewien kąt ścięcia 30 lub 45* i do tego trzeba dopasować bieżnię która osadzimy na dole rury sterowej. Sprawdziłem ta cała czarna idealnie pasuje. Nakładam ją teraz na rurę sterową (uprzednio wywalam starą). fot1 fot2 fot3 Teraz pozostaje mnie nurtująca kwestia: Włożyłem rurę sterową: i w miejscu 2 nie ma luzu, bo przylega do rury sterowej redukcja. Super, ale czy wewnętrzna bieżnia łożyska ma nie mieć kontaktu z rurą sterową? Czyli na rurze sterowej (poprzedni rysunek do d.._) jest osadzona bieżnia, ale nurtuje mnie to miejsce 4. Tam wewnętrzna bieżnia łożyska nie ma kontaktu z rurą sterową, czy tam mam być?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...