-
Liczba zawartości
3 570 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez pecio
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
pecio odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@Brombosz mnie kiedyś pulpet na odblokowanymi elektryku wyprzedził i pokazał paluszka ,żebym mu obciągnął. To jak się tak prosił o erotyczne doznania to mu je zapewniłem - niecałe 12 km dalej został w szczerych polach z pustą bateryjką. Teraz kupa tego cherlawego cwaniactwa buja się na e- rowerach -
Za miękko może narobić większych szkód/urazów niż jazda na desce. Każdy musi wyważyć proporcje i wstrzelić się w optymalny dla siebie złoty środek (zestaw siodełko , gacie pampers). Moja droga kulszowa 😉trwała parę lat nim spłynęła na mnie łaska teutońskiego cudu inżynieryjnego w połączeniu z ukąszeniem czerwonego skorpiona.
-
"Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...." "Wszystkie religie oraz ich bogowie, to nic innego jak wytwór fantazji łatwowiernych i naiwnych ludzi, którzy jeszcze nie dorośli do tego, by wznieść się w rejony czystego rozumowania i wolnej myśli, opartej na nauce.“
-
Dla pewności jeszcze raz posługując się instrukcją EDGE 530 Aktualizowanie profilu aktywności Można dostosować dziesięć profili aktywności. Ustawienia i pola danych można dostosować do określonej formy aktywności lub podróży. 1 Wybierz kolejno Menu > Ustawienia > Profile aktywności. 2 Wybierz opcję: • Wybierz profil. • Wybierz Utwórz nowy, aby dodać lub skopiować profil. 3 W razie potrzeby dokonaj edycji nazwy i koloru profilu. 4 Wybierz opcję: • Wybierz Ekrany danych, aby dostosować ekrany danych i pola danych (Dodawanie ekranu danych, strona 51). • Wybierz Domyślny typ jazdy, aby ustawić dla tego profilu aktywności standardowy typ jazdy, np. dojazd do pracy, MTB, kolarstowo szosowe etc. PORADA: W przypadku jazdy niestandardowej można ręcznie zaktualizować typ jazdy. Odpowiedni typ jazdy jest ważny przy tworzeniu kursów przyjaznych dla rowerzystów. • Wybierz Segmenty, aby włączyć dostępne segmenty (Włączanie segmentów, strona 9). • Wybierz ClimbPro, aby włączyć funkcję ClimbPro (Korzystanie z funkcji ClimbPro, strona 29). • Wybierz Alerty, aby dostosować alerty dotyczące treningów (Alerty, strona 51). • Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Auto Lap, aby określić, kiedy mają być uruchamiane okrążenia (Oznaczanie okrążeń wg pozycji, strona 53). • Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Autouśpienie, aby automatycznie przełączać urządzenie w tryb uśpienia po 5 minutach bezczynności (Korzystanie z funkcji Autouśpienie, strona 53). • Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Auto Pause, aby zmienić ustawienie automatycznego wstrzymania stopera aktywności (Korzystanie z funkcji Auto Pause, strona 54). • Wybierz kolejno Funkcje automatyczne > Autoprzewijanie, aby dostosować wyświetlanie stron danych treningowych podczas działania stopera aktywności (Korzystanie z funkcji autoprzewijania, strona 54). • Wybierz Tryb uruch. stopera, aby zdecydować, jak urządzenie będzie wykrywać rozpoczęcie jazdy i automatycznie włączać stoper aktywności (Automatyczne uruchamianie stopera, strona 54). • Wybierz Odżywianie/nawodnienie, aby włączyć monitorowanie spożycia jedzenia i napojów. • Wybierz opcję MTB/CX > Zapis. tr./płyn./skok., aby włączyć rejestrowanie trudności, przepływu i skoku. • Wybierz kolejno Nawigacja > Mapa, aby dostosować ustawienia mapy (Ustawienia mapy, strona 30). • Wybierz kolejno Nawigacja > Trasowanie, aby dostosować ustawienia wyznaczania trasy (Ustawienia trasy, strona 31). • Wybierz kolejno Nawigacja > Komunikaty nawig., aby wyświetlać wiadomości nawigacyjne za pomocą widoku mapy lub komunikatów tekstowych. • Wybierz kolejno Nawigacja > Ostrzeżenia o ostrych zakręt., aby włączyć ostrzeżenia nawigacyjne o trudnych zakrętach. • Wybierz Tryb GPS, aby wyłączyć GPS (Trening w pomieszczeniu, strona 13) lub zmienić ustawienia satelitów (Zmiana ustawień satelitów, strona 54). Wszelkie zmiany są zapisywane w profilu aktywność Jak masz ustawione w zgodzie z tym wszystkim to działa bez zarzutu. Wersja 4.67 jest obecnie najnowsza. Ustawienia sprawdzane przed chwilą na kumpla bliźniaczym do 530 -Edge 830.
-
[długi czerwcowy weekend - 3 stolice] Wiedeń, Bratysława Budapeszt
pecio odpowiedział forscher → na temat → Planowane wyprawy i poszukiwanie osób
Jakiś plan? Jakie dzienne przebiegi , tempo , tryb jazdy ? -
Jeszcze poruszę jedną bardzo ważną kwestię o której chyba nikt nie wspomniał - czystość gaci / pampersa. Zauważyłem ,że nawet hiper super kosmiczna wkładka po nasiąknięciu wszystkimi sokami na długiej wyprawie , znużona trudami potrafi stracić dużo na komforcie w porównaniu do czystej.
-
@Eathan Jak dobrze pojmuję twoje pytanie to miałeś wcześniej przypisany drugi rower (drugi profil) ten nazwijmy to" niedziałający" ? Jeżeli tak to usuń go i zrób wg opisu. A tak jeszcze dodając po ostatniej aktualizacji Connecta ( naciski ze strony użytkowników)małe sprostowanie. Nie trzeba już cudować. Rowery dajemy do jednego "wora" pod ikonkę rowery w zakładce sprzęt. Reszta jak w opisie czyli ta sama nazwa i nie zaznaczamy nic w dodaj automatycznie. Potem w Edge tworzymy profil i tam ustawiamy wszystko. Rowerów można dodać tyle ile się posiada.
-
Hehe.... ja to nawet ułożenie wajchy na wprost celebruje po założeniu gaci.
-
Miałem to samo , masakryczne odparzenia w gaciach firmy N. Zmieniłem "portki" na firmę S z chyba najlepszym pampersem i problemy znikły na mega przelotach. Nie mniej tego profilaktycznie na noc pupalka w okolicy elektrowni jądrowej smaruję maścią regeneracyjną z nano miedzią (najlepiej na mnie działa ).
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
pecio odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@FigoiFagoŁadnie tam. Narobiłeś mi smaka na tą miejscówkę. -
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
pecio odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
Ja pierdziu....... a ja jak jadę do sklepu po bułki to mi wyskakuje prawie 1500 w pionie 😢 -
OK. To jedziemy z koksem. Zrobię to na przykładzie Connecta w telefonie. Na kompie analogiczna sytuacja. Wchodzimy w Connecta, rozwijamy z górnej belki menu szczegółowe i tam odnajdujemy pozycję "SPRZĘT" jak na załączonym obrazku numer 1. Otworzy się "zasobnik" z naszym szpejem jak na obrazku numer 2. Na górnej belce mamy ikonki z butami , rowerkiem, trybik i klepsydrę. Tak jak na obrazku numer 2 klikamy pozycję zaznaczoną jako 1 czyli rowerek. Jeżeli już mamy zdefiniowany rowerek to klikamy edytuj . W typ sprzętu zaznaczamy "jazda rowerem". Nazwa - przykładowo "Pinarello". Tą nazwę zapamiętujemy bo za chwilę będzie potrzebna. Marka i model np. "Pinarlello Dogma" , pierwsze użycie - wpisujemy datę wdrożenia roweru do eksploatacji , maksymalny przebieg - tu możemy np. podać dystans do serwisu kapitalnego . Kolejne pozycje to automatycznie dodaj do ........ TU ABSOLUTNIE NIE ZAZNACZAMY NICZEGO . Potem klikamy u góry na GOTOWE. Teraz dodajemy drugi rower. Na obrazku numer 2 w menu sprzęt klikamy trybik jak zaznaczony strzałką na pozycji 2. Analogiczna sytuacja jak z pierwszym rowerem. Klikamy pod tym trybikiem w DODAJ. Pod pozycją typ sprzętu wybieramy INNE. Nazwa wpisujemy i zapamiętujemy np . Santa Cruz , marka i model np. Santa Cruz Blur , pierwsze użycie - tutaj datę wdrożenia do jazdy , max. przebieg analogicznie data interwału serwisowego czy jak kto woli . Teraz automatycznie dodaj do..... ZNOWU ZOSTAWIAMY WOLNE POLA PRZY KAŻDEJ POZYCJI -NIC ABSOLUTNIE NIE ZAZNACZAMY. Teraz klikamy u góry na ZAPISZ. Pierwszy etap za nami. Teraz odpalamy Edge. Tworzymy dwa profile o dokładnie TAKICH NAZWACH jak w Connect. Czyli jeden profil to Pinarello a drugi to Santa Cruz. . Reszta powinna być już prosta i łatwa - nie będę się rozpisywał. W profilu "PINARELLO " definiujemy typ kolarstwa na szosowe, ustawiamy sobie kolorek 😉, SWOJE PREFERENCJE W NAWIGACJI - TO BARDZO WAŻNE !!! aby nas po krzakach nie ciągało. W profilu numer dwa o nazwie SANTA CRUZ ( dokładnie takiej samej jak w Connect) ustawiamy typ kolarstwa na MTB ( czy kto co preferuje 😁), oczywiście kolorek musi być dla szybkiego odróżnienia profili 😉, nawigacja ustawiona zgodnie z kolarstwem aby Garmin wiedział wg. jakich algorytmów wytyczać trasy, reszta preferencji wg uznania , czyli np. dynamika jazdy MTB, Climb Pro etc. Po popełnieniu tego wszystkiego co wyżej opisałem dosiadamy kozę i jedziemy w trasę .
-
Dobrze. To zrobimy inaczej prościej.W Connect wchodzimy w sprzęt jeden rower dajemy do roweru tam gdzie jest ikonka z rowerem. Wszystko tam na automat. Drugi rower dajemy tam gdzie jest ikonka z trybikiem . Ustawiamy na automat i definiujemy rower typ ,nazwa itd. W Edge nasze ustalenia z Connecta przypisujemy do danych profili. Powinno hulać.
-
[humor] czyli brak sztywności na forum :)
pecio odpowiedział next → na temat → NIERowerowe forum na max!
-
W Polsce udało się znaleźć https://www.centrumrowerowe.pl/buty-mtb-shimano-sh-xc502-xc5-wide-pd33529/?v_Id=190936 . Trochu po za budżetem. Tańsze i dostępne najbliżej to w niemieckich sklepach.
-
Popatrz na buty Shimano, Northwave. W swojej ofercie maja modele "wide" na dwa typy stopy - wąską i szeroką . A jakie konkretnie chcesz te buty ? Takie turystyczne wygodne , czy o " nastawieniu " sportowym" górskie z sztywniejszą podeszwą ?
-
@KSikorskiW Edge wchodzisz w menu - profile aktywności- tam nie wiem co masz ustawione ale powiedzmy masz ustawione np. dwa rowery ( dwa profile). I terasz klikasz w profil numer jeden i ustawiasz tam wszystko, potem cofasz się klikasz w profil numer dwa i znowu ustawiasz wszystko. @Eathan dokładnie zaczynasz łapać temat 😉
-
@KSikorski Statystycznie z 10 userów NIKT nie ogarnia tematu kompleksowo urządzeń Garmina i całego ekosystemu ( golf, marine, hunter, dog, awiacja, zależności i wpływ pomiędzy różnymi urządzeniami ,itd). Ja też nie jestem alfą i omegą. A do czego "piję" ? Jeżeli w Connect rozbiłbym grupy na podkategorie , zrobiłby się niezły bajzel nie do ogarnięcia. Kilkanaście kategorii dla kolarstwa, kilka dla biegania, turystyki, chodzenia , pływania , siłówki. ( w Garminie może to być KILKADZIESIĄT !!! podkategorii) Przekop się przez to . Dlatego dla prostoty ekosystemu wszystko związane z dwoma kółkami trafia do sekcji kolarstwo. Wejdziesz w kolarstwo to wyświetlają się wszystkie aktywności z tym związane (patrz zdjęcie poniżej). Dalej jak zauważysz każda aktywność ma swoją specyfikę dla danej podkategorii kolarstwa z specyficznie zapisanymi danymi (o ile tak zdefiniujesz w urządzeniu)np. dynamika jazdy MTB ( płynność , skoki itd), a dla szosy np. moc, kadencja , balans, osiowość przyłożenia mocy itd. Ale jak już wejdziesz w kategorię sprzęt to masz tam dla przykładu dwa rowery - jeden MTB a drugi szosa. Wszystkie dane teraz tutaj są dzielone i każda trafia dokładnie na to konto tego "szpeju" co ma trafić. Jest tutaj jedno małe ale - warunek ,że masz wszystko ładnie zdefiniowane w Edge. Zresztą jest to temat rzeka i ciężko opisać wszystkie aspekty z tym związane. @EathanJak masz ustawione "automatycznie....." to wszystko będzie trafiało domyślnie na konto tego jednego szpeju. W Connect dodaję tylko "szpej" . Resztę definiuję w Edge, zegarku etc.
-
@KSikorski I wieeeeele innych....... @Eathan"Jak rozumiem mówisz o podziale w samym liczniku a nie w Connect? " Dokładnie TAK. Na poziomie licznika definiujesz wszystko, rodzaj kolarstwa , predyspozycje nawigacyjne dopasowane do możliwości danego roweru, parametry pracy, rozmiar koła itd. Potem licznik podczas synchronizacji z Connect " rozdysponowywuje aktywności do danego roweru zapisanego w chmurze Garmina.
-
Pisałem , że ustawianie typu jazdy(szosa, MTB, szuter itp )nie realizujesz w Connect a bezpośrednio w Edge i potem licznik już "ładuje" odpowiednią jazdę do konto odpowiedniego roweru w Connect. Przykład - uruchamiam Edge przełączam na Rower 1 robię 10 km, potem przekładam licznik odpalam Rower 2 i robię 15 km. Synchronizuje moje dwie te aktywności i teraz jak wejdę w Connect to na koncie roweru nr 1 mam przypisany dystans 10 km a na rower 2- 15km. Podgląd tych dwóch aktywności mam w jednym miejscu na głównym panelu ale jest wyszczególnione na jakim szpeju te aktywności zrobione.
