Skocz do zawartości

RabbitHood

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 970
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez RabbitHood

  1. Propos upałów - na szczęście rower to jeden z tych niewielu sportów gdzie wystarczy po prostu porządnie zapierdzielać by było chłodno! Ja najlepsze osiągi zawsze mam w najgorętsze dni.
  2. Głośna piasta jest tak samo fajna jak spojler na maluchu albo disko-polo na weselu.
  3. Lajfhak! Wystarczy rozkręcić piastę i wsypać tam łyżkę piasku.
  4. A tak w sumie to po co ci dodatkowe obciążenie w trasie? Jeszcze rozumiem dobry manometr w domu (chociaż i tu wystarczy to co przy pompce podłogowej).
  5. No Turney to taka lepsza przerzutka jeśli wcześniej nie było tam żadnej. A w sumie to i bez przerzutki lepiej jeździć niż na turneyu. Ogólnie to niewiele tam widać - stawiałbym, że dolny zakres był źle ustawiony i łańcuch spadł poza zębatkę. Ale to takie zgadywanie.
  6. Co najwyżej threadlockiem. Ale pewnie będzie już preaplikowany.
  7. A skąd pewność, że potrzebujesz je wymienić? Policz ilość ząbków i kup takie same.
  8. Ogólnie od miesiąca chodzi za mną temat szosy (i nie jest tak, że się zapaliłem - bo już za gówniaka jeździłem na szosówce - fakt, że z DDRu z manetkami na ramie - ale coś tam doświadczenia mam). Nie chcę wpaść w pułapkę kupowania "trochę" lepszego bo skończy się, że wydam 5 tyś na coś, z czego nie będę jeszcze przez kilka sezonów korzystał. Jeszcze zastanowię się na hamulcami obręczowymi - w sumie w porównaniu do budżetowych diskbrejków różnica niewielka..
  9. A ja mam pytanie - jakie będzie miało znaczenie przejście na tubolito czy latexy jeśli jeździsz na oponach mtb/gravel? To tak jakbyś do SUVa założył spoiler i oczekiwał, że zmieni się w formułę 1. Jak nie chce zamleczać -załóż zwykłe dętki markowe i nie myśl o tym za wiele.
  10. RabbitHood

    [Strefy] Progi

    Na wyczucie jak znasz angielski:
  11. Chcę w końcu wrócić po latach na szosę i po 4 sezonach kręcenia na hardtailau i złomo-crosie nadszedł ten czas. Czy z budżetowców dostanę coś lepszego niż: https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc500-microshift-9-b/_/R-p-344033 Zdaję sobie sprawę, że całość szpeju będzie prędzej czy jeszcze prędzej do wymiany. Interesuje mnie zamiast tego rama już pod diskbrejki (bo czuję po kościach, że i na szosie będzie to standard) i mimo wszystko zewnętrzne prowadzenie linek - za każdym razem jak mam sprzęt w warsztacie z wewnętrznymi linkami dostaję spazmów...
  12. Rozebrać bębenek, przeczyścić, nasmarować, skręcić, jeździć.
  13. No z numeracją japońskich producentów nie wygrasz (zobacz sobie nazwy sprzętów audio od Sony).
  14. Jak każdy single - naciągnięty z lekkim luzem. czyli ma się odrobinę uginać pod palcem góra-dół ale nie zwisać.
  15. Inna sprawa, że masz za tłusty łańcuch - pewnie nie usunąłeś wstępnego smaru zabezpieczającego?
  16. Kilka lat temu zjeżdżałem z dobrej górki przez wioskę - asfalt paskudny ale te 45 na zegarku wskoczyło - patrzę z podwórka wybiega jakiś duży kundel i leci za mną. Nie wiem co by było gorsze - jakby mnie up*lił czy wywrócił.
  17. Bo o 5 rano do roboty też można jechać rowerem!
  18. Sam w złomiaku mam alivio 1x9. Przy blacie NW z daclesa zrobiłem około 4tyś przy terenie raczej trudnym (używam tego roweru jako pseudo-gravela - czyli lasy i wiejskie asfalty) i ani razu nie spadł mi łańcuch.
  19. Dzisiaj próbowałem nowych elektrolitów do bidonu. Po wielu próbach z różnymi markami dochodzę do smutnych wniosków - wszystkie one pachną i smakują jak schodzona skarpeta
  20. No 'profesjonalnie' to się dopiero nauczysz pracując w zawodzie. I zdecydowanie nie doceniasz pod tym względem YT. Np. parktool robi super robotę.
  21. Yutube i metoda prób i błędów. Rower to bardzo prosty i logiczny mechanizm - jak poświęcisz trochę czasu by zrozumieć jak dzfiała, reszta jest łatwa.
  22. W takiej cenie nie ma najlepszych specyfikacji.
  23. A ja bym spróbował z nerką - lepszy dostęp do wody niż na sztycy no i mniejszy problem jak zainwestujesz w droppera!
  24. A na tym zdjęciu to co niby ma być? Wyrób ddropodobny? Na taki szajs szkoda pieniędzy podatnika.
  25. Sat od 4 lat zakładam różnym amatorom marathon - mogą być bez +. W zależności od umiejętności różną szerokość. Spokojnie możesz wciągnąć 1,5''.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...