Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 168
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Zigfir - 1601 km (mtb, szosa + trenażer) [75,24 km outdoor] ernorator - 378 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 328km (cross) bashey_pl - 302km (GRV, trenażer) [150km dwór] chester_jds - 262 km (MTB) provayder - 194km (MTB, szosa) JWO - 168 km (MTB) Jacekddd - 152km (velomobil - rower poziomy) Sansei6 - 40 km (MTB)
  2. Właściwie to jej zadanie żeby się nie dało zrzucać
  3. W tamtym rejonie świata wszyscy są "dobrzy", poczytaj jak powstało państwo Izrael. Jeśli tylko komuś udaje się tam jakiś porządek wprowadzić i jest niebezpieczeństwo powstania stabilnego państwa to kiedyś UK i Francja a teraz USA i Izrael szybciutko kogoś zabijają, jakiś przewrót albo wojna z powodu bo. Chaos pielęgnowany od blisko 100 lat rodzi radykalizm (jak wszędzie gdzie jest chaos) a potem tym radykalizmem też się gra.
  4. @KrissDeValnor ja bym tam chodził BARDZO ostrożnie @chudzinki im dłużej patrzę tym bardziej nie rozumiem koncepcji
  5. Może coś takiego da radę dostosować https://pl.aliexpress.com/item/1005008763703571.html?spm=a2g0o.productlist.main.9.21fc2xcM2xcMTh&algo_pvid=98dd41f6-7d0f-4e81-999d-798acca36dca&algo_exp_id=98dd41f6-7d0f-4e81-999d-798acca36dca-8&pdp_ext_f={"order"%3A"49"%2C"eval"%3A"1"%2C"fromPage"%3A"search"}&pdp_npi=6%40dis!PLN!41.17!24.29!!!77.00!45.43!%40210390c917685869272273925e761f!12000046566167741!sea!PL!184201069!X!1!0!n_tag%3A-29919%3Bd%3Adbb7ef35%3Bm03_new_user%3A-29895&curPageLogUid=smaVUYXEJsiF&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A|x_object_id%3A1005008763703571|_p_origin_prod%3A
  6. No ja mam ślub bo kredyt łatwiej wziąć, wpuszczą mnie jako rodzinę do szpitala jak się coś żonie stanie itd. 1. Dylematu nie ma jak ktoś choć odrobine biologii miał w szkole. Za to jest dylemat co robić z niechcianymi dziećmi bo nikt się nie garnie do pomocy za bardzo. Chrońmy życie do urodzenie a potem jakoś sobie poradzą. 2. Część odpowiedziałem ale tak wspomnę, że dzieci nie robi się obrączką. Niech sobie zawierają w jakiej tam chcą konfiguracji. Czy powinni mieć możliwość posiadania dzieci? Jeśli ktoś się nadaje na rodzica to się nadaje na rodzica. 3. mhm, judaizm religia pokoju, chrześcijaństwo religia miłości, islam religia pokoju itd. 4. Zło to zło, przemoc jest tylko jednym z aspektów 5. Religia to narzędzie socjotechniczne, z 300-400 tysięcy lat jakie istnieje nasz gatunek była obecna z 10 tysięcy i dziwnie zbiegło się to z powstawaniem cywilizacji.
  7. "ajatollahowie" są bliżej niż myślisz, klauzule sumienia zakaz aborcji odmowy aborcji z przyczyn medycznych (na szczęście po 15 października pogonili debili w szpitalach) brak związków partnerskich brak małżeństw jednopłciowych generalna nietolerancja religijna nietolerancja odmiennej orientacji Każda religia jest zła, każda religia w przestrzeni publicznej a szczególnie w polityce jest zła.
  8. Pompka ręczna (warto kupić HV do większych opon i HP do szosowych), dętka pasująca do obręczy i opony, łyżki, imbusy, coś do rozpięcia łańcucha a już super jak i do skracania i spinke do łańcucha. Jeszcze mam przedłużki do wentyli jakbym od kogoś dętkę brał i przejściówkę na samochodowy i zapasowe zaworki do wentyli. Do gravela na bezdętkę jeszcze knoty z szydłem. Rękawiczki żeby się nie badziać w smarze i mleku i kilka trytytek. Każda z tych rzeczy przydała mi się w ciągu ostatnich kliku lat (albo przydała by się ale nie miałem), często też ratowałem kogoś innego.
  9. Do łożysk go enduro wkłada, imo jest lekko za gęsty natomiast jest świetny jeśli chcesz trzymać wodę z daleka. Do środka łożysk bym jednak Motorexa 2000 dawał, natomiast tam gdzie na zewnątrz 2000 poległ 222 nie polegnie 😊 Shimano premium/top greas to Motorex 2000 Czyli środek łożysk Motorex 2000, wszędzie indziej Mobil 222. Do ratchet polecał bym jednak to czerwone od DT. Na amortyzatorach się nie znam bo nie używam więc nie mam pojęcia.
  10. Widzę w Holandii ale nie ma wysyłki do nas.
  11. Gdzie to kupiłeś?
  12. ernorator

    [2025] XTR M9200

    I działa z klamkami 105 Di2 Miałem przez chwilę pomysł zamontować XT albo Deore z bateryjką do gravela i sprawdzałem jak działa.
  13. Ja bym taki szybki w ocenach nie był, widelec ma potencjał do tworzenia tunelu aero dla nóg kolarza a przez to zmniejszenie zawirowań powietrza wokół nóg, za to tylny widelec może znowu łapać i prostować te zawirowania z nóg, które powstaną. Dopóki ktoś nie wsadzi go do tunelu to nie będziemy wiedzieli.
  14. Pokazuję i objaśniam Factor One - wyścigowy rower szosowy aero, dla zysków aero zaprojektowano szeroki widelec przedni i tylny....wygląda jak gravel na szosowych kołach. Kiedyś ludziom przeszkadzały cienki opony w szerokim widelcu teraz będą się musieli przyzwyczaić
  15. W tym w którym napisali, że Twoje wymagania są inwalidą. Ogarnij co chcesz robić, naucz się opisywać czego potrzebujesz to dostaniesz odpowiedź. Na razie idzie dobrze, jest opis gdzie chcesz jeździć tym rowerem Nadal przydatne informacje bez sensu....ma być efektywnie treningowo i ciężko....rower ma nie być lekki i dla tego szosa dopada...eee co? Efektywność treningu nie zależy od lekkości roweru tylko od treningu i jego założeń. Następna bzdura. To, że będzie się ciężko pedałowało nie zależy od roweru tylko od Ciebie, przełożeń, trasy i warunków. - Trek - fajny rower, fajnie wygląda, szczególnie czerwone ale czerwony jest szybszy to chyba innego koloru szukasz. Nie mam pojęcia ile ma kosztować to nie powiem czy warto. Nie pedałuje się ciężko....ba, pedałuje się lekko...więcej, wymyślając go i projektując próbowali sprawić żeby nie pedałowało się ciężko - Gieant - są 4 rodzaje do tego produkują go od X lat więc kolejne 4 x X daje perdyliard konfiguracji od 1000 coś do 5000+pln, nie wiadomo o jaki chodzi ale jednego jestem pewien, nie pedałuje się ciężko. Wiadomo natomiast, że będzie cięższy od Treka więc może to jest ważne 🤪 - Kellys - też go robią z 10 lat, pewnie z ostatnich 5 jest w sklepach, wszystkie się trochę różnią i nie wiem jaki i ile ma kosztować. Też raczej zakładali, że lżej będzie się pedałować niż ciężej. Też będzie cięższy od Treka....chyba Trek zaczyna odpadać ale nie ma amortyzatora więc może przez to będzie ciężej...Trek powraca w wielkim stylu?...byłe nie czerwony bo szybszy.
  16. Dużo smaru i 5nm, zalecają mało precyzyjnie 5-7nm.
  17. Tworzy się pewien schemat widzę 😅
  18. Motorex 2000 i premium greas shimano to właściwie to samo tylko za cenę małej tubki shimano kupisz dużą Motorexa https://allegro.pl/oferta/motorex-fett-2000-400g-multifunkcyjny-smar-do-lozysk-17376033217 Sam używam Mobil XPH 222, jest gęstszy, lepiej się trzyma w kontakcie z wodą https://allegro.pl/oferta/smar-litowy-do-lozysk-mobil-mobilgrease-xhp-222-0-4-kg-niebieski-13208341766?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=ZTNkZjYwZGEtOWQ5NC00NzgzLWI3YWUtZTQxMjQyODQwY2VjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4f172dda-1ee0-4467-a31f-50e724f05c71 Jak kupujesz smar w tubce to polecam jakiś aplikator, może być duża strzykawka z czymś do zatykania dziubka albo bardziej specjalistyczny aplikator https://allegro.pl/oferta/smarownica-tawotnica-towotnica-precyzyjna-reczna-90-ml-17598742324?reco_id=9225c7b9-ed3e-11f0-bcec-7a8a3dc42937&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017
  19. Poczuj jak byś się zmęczył jakbyś przebiegł tą trasę. Mi się wydaje, że Twoja logika trochę kuleje. Zmęczenie po treningu wynika z intensywności treningu a nie z roweru na jakim się go robi. Mocne kręcenie zmęczy Ciebie bardziej niż lekkie, czy zrobisz to na szosie, czy na MTB czy na wigry 3 nie ma żadnego znaczenia. Wkładasz dajmy na to 250w w pedały i rower jedzie, na szosie będzie szybciej, na MTB wolniej a na wigry 3 (chociaż tu pewnie kadencja pierwsza padnie) pewnie najwolniej ale wielkość pracy jest taka sama. Kup rower jaki się Tobie podoba, większa szansa, że będziesz na nim więcej jeździł.
  20. Biała kartka na podłogę pod odpowiednim kątem i na oko, nawet z krzywymi (w granicach rozsądku) tarczami działa.
  21. W każdej pasującej dla mnie ramie szosy i gravela trącałem butem przednie koło. Dopiero w za dużych nie trąncałem.
  22. Lżej nie jest nigdy, tylko jedziesz szybciej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...