Skocz do zawartości

leejoonidas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 389
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez leejoonidas

  1. Drogi Kolego GRX RD-RX812 działa na kasecie max. 11-42 z jednoblatem z przodu, nie z dwublatem. Producent przeznaczył ją do pracy z jedną zębatką z przodu, jednakże ludzie łączą ją z dwoma blatami z przodu. Powyżej podałem przykład przeróbki aby to dobrze działało. Dwublat z przodu zadziała z tą przerzutką pod warunkiem że zmieścisz się w całkowitej pojemności tej przerzutki, producent podaje pojemność 31T a Ty potrzebujesz dla twojego układu przerzutkę o pojemności 40T i taką pojemność ma GRX RD-RX810, ale z moich eksperymentów wynika że realna maksymalna pojemność 812 jest na poziomie 39T. Po wymianie wózka na SGS jej pojemność wzrośnie do około 47T.
  2. Jeśli tylko kaseta z tyłu będzie miała maksymalnie 32 zęby to powinno to zadziałać tak na styk, a żeby to działało jak należy to najlepiej jest podmienić wózek w GRX812, na wózek SGS z przerzutki RD-M8000 SGS, wtedy zwiększy się zakres działania i będzie można wsadzić jeszcze większą kasetę, nawet 11-40. Jednakże widziałem jak ktoś podpiął tę przerzutkę do kasety 11-46 z korbą 50/34 po podmianie wózka na wersję SGS, działało to ale przerzutka z tyłu była bardzo mocno naciągnięta.
  3. Oponki na największe kopy śniegu i błota pośniegowego Conti Mud King 29x1,8 do mojego gravela Marina Muirwoodsa. Najlepsza jest waga tej opony, przy tak dużym kawałku solidnej gumy ledwie 580 gramów.
  4. A dmuchnij w klamkę od strony przewodu, może membrana puściła w zbiorniczku i raz zaciąga powietrze a raz nie zaciąga, miałem taką sytuację w m7000 i jeździłem z tym długo.
  5. Typowy objaw powietrza w zbiorniku klamki lub w przewodzie zaraz za klamką. Stawiasz rower kołami do góry i wciskasz kilka razy klamkę, gdy klamka się zapadnie to znaczy że powietrze jest w zbiorniku. Wkręcasz zalany lejek lub szczykawkę do klamki i strzelasz z klamki równocześnie przechylając powoli kierownicę na bok, raz na lewo raz na prawo.
  6. Tak cię to dziwi że ludzie kręcą gównoburzę? Niektórzy nie zgadzają się z ciągłym wracaniem do skompromitowanej pandemii i opowiadaniem jak to ciężko ktoś przeszedł kowidka. Ile można czytać o tych pierdach kowidowych, mam wrażenie że niektórzy to tęsknią za tym aby znów wróciły informacje ostrzegające pod tytułem "Zostań w domu", żeby wrócił nakaz noszenia szmaty na ryju, żeby wróciły "obozy kowidowe", jeden taki miałem obok w Goczałkowicach Zdroju, kompleks sanatoryjny obstawiony przez policję przez całą dobę z zakazem wstępu. Dajcie już spokój z tym kowidem bo to się od samego początku kupy nie trzyma, po co o tym pisać.
  7. 1. Ogłoś zamiar reformy wszystkich aspektów życia społeczeństw przez wprowadzenie globalnego zarządzania i to przesłanie powtarzaj do znudzenia. Szczególnie ostatnio chwytliwym zdaniem jest "Zrównoważony Rozwój". 2. Jeśli to nie jest przekonujące to symuluj fałszywe scenariusze pandemii, które pokażą dlaczego świat potrzebuje globalnych zmian. 3. Jeśli fałszywe scenariusze pandemii nie są wystarczająco przekonujące, ostrzegaj przed globalnym kryzysem lub poczekaj na niego a potem powtórz punkt pierwszy. Media na całym świecie, jak najęte katarynki, prawie nieprzerwanie mieliły temat pandemii próbują robić to do tej pory aby pomóc w realizacji punktu pierwszego i drugiego. Myślę że ten temat należy szybko zamknąć bo może się za chwilę z tego zrobić niezła pyskówka wyznawców i przeciwników C19.
  8. No i ukradli rower ale koło zostało.
  9. Golonka to też magia? Można kupić żelatynę spożywczą na kilogramy i spożywać ją kilka razy dziennie, proces nasycenia organizmu składnikami odżywczymi trwa dość długo nim zauważymy pierwsze efekty, ale działa, sprawdziłem na sobie.
  10. O kurcze, chłopie ogarnij się, bo najpierw odpowiadasz sobie na pytanie które za chwilę zadajesz na forum. To będzie 50mm dla środkowej zębatki. Dla zewnętrznej to będzie około 53mm.
  11. Sprawdzony przeze mnie sposób na naprawę spodni przeciwdeszczowych. Wykruszyła się od wewnątrz powłoka chroniąca przed przeciekaniem wody przez materiał. Po jeździe w deszczu miałem mokro w majtkach i w nogawkach. Klej do butów firmy Dragon cieńko rozsmarowany załatwił problem przeciekania.
  12. Korki odblaskowe do barana.
  13. Do korby z mocowaniem Direct Mount przez adapter do zębatek na cztery śruby można to zrobić, ale zębatkę z mocowaniem Direct Mount do korby na cztery śruby w standardzie bcd 96mm to nie słyszałem i nie widziałem. Po co chcesz to zrobić?
  14. Chcesz kupić jakiegoś stalowego sztywniaka? Miałbym coś pod 170cm wzrostu. Za chwilę będę sprzedawał Nordest-a.
  15. Z moich doświadczeń jazdy zimą na gravelu jak masz opony o niskim bieżniku i gęstym ułożniu klocków to jazda bywa męką, szczególnie przód musi być agresywny na maksa, tył może być taki jak w tych Pirelli co chcesz kupić. Jak wyjedziesz do lasu gdzie śnieg będzie głęboki na 5cm i więcej to szybko się przekonasz że gravel na kiepskich oponach jest złym pomysłem do jazdy zimą, chyba że będziesz jeździł tylko po safalcie ale tam przeważnie jest wszystko posolone i zasypane piachem i napęd w takich warunkach aż trzeszczy od mieszanki solno-piaskowej.
  16. Na jesień-zima-wiosna takie opony? Póki będzie twardo i sucho to fajnie pojadą. Ale jak wjedziesz w błoto to się zakleją marasem. Ja bym szukał czegoś do Cyklocross-u. Dla siebie na zimę wybrałem Tufo Swampero.
  17. W poniedziałek kupiłem wczoraj już była u mnie.
  18. Cena była okazyjna i kupiłem sobie 01 Kode.
  19. Jestem pewien, kupiłem, miałem w rękach, jeździłem na tym. Czy tyle uzasadnień wystarczy?
  20. SUNRACE RDM900, ma system przerzucania 2:1 (Shimano).
  21. Z ani jednym, dla amora 26" zrobiłem wyliczenia i tak mi wyszło, wyszła jakaś wartość obliczeniowa która nie jest zgodna z rzeczywistością i dlatego dobrowolnie poddaję się karze publicznego zlinczowania przez członków forum. Ale widzę że Ty też nie próbowałeś z amorami 27,5" bo podałeś mocno zaniżoną wartość 40mm, a rzeczywiście ta wartość dochodzi do 54mm, najlepiej wypadają amortyzatory z podkową umieszczoną z tyłu amora.
  22. Do amora 27,5" wchodzi koło z oponą 29x2,0 i jeszcze jest zapas nad oponą około 5mm. Do amora 26" wejdzie koło z oponą 28x35 i zapas nad oponą będzie w okolicach 5mm. To są wszystko orientacyjne wartości bo producenci oferują różne odległość w swoich widelcach liczone od osi do dolnej części podkowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...