Skocz do zawartości

Dokumosa

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  9 806
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Dokumosa w dniu 8 Grudnia 2021

Użytkownicy przyznają Dokumosa punkty reputacji!

2 obserwujących

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Zenek
 • Skąd
  Wałbrzych

Ostatnie wizyty

6 942 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Dokumosa

Emeryt

Emeryt (13/13)

 • Conversation Starter
 • Od roku
 • Od miesiąca
 • Od tygodnia
 • Dedicated Rzadka

Ostatnio zdobyte

1,9tys.

Reputacja

3

Trafne odpowiedzi

 1. Przerzutkowa linka i przerzutkowy pancerz.
 2. Pewnie miał na myśli, że coraz bogatsi... w nowe doświadczenia
 3. Tarcze są te same. Nakrętka np.: https://allegrolokalnie.pl/oferta/nakretka-tarczy-shimano-centerlock-hbm618
 4. Zależy jaki koszt. Bo metodą prób i błedów trzeba by dobierać. Poza tym ten amortyzator zawsze będzie lichy (masa, tłumik, smarowanie, tarcie na goleniach górnych) wiec zależy jakie masz oczekiwania. Załóż lepiej jakąś plusową gumę na niskim ciśnieniu). Docelowo jak córka podrośnie zmienisz i tak rower. Mój syn ważąc około 65kg przesiadł się na rower z gó..m 35 gold z przodu (w poprawionej wersji A2). W stosunku do epixona ta 35tka płynie aksamitnie nawet na drobnych nierównościach.
 5. Kupiłeś wideł do masy 80-85kg i chcesz ustawić pod 30kg? Suntoury maja sprężynę negatywną stalową. Pozytywna powietrzna musi zrównoważyć stalową negatywną. Musiałbyś zmienić negatywną na dostosowaną do tak niskiej masy. Realnie najbardziej miekka sprężyna pozwala coś tam ustawić od 60kg przy czym zaczyna dzialac poprawnie bliżej 70kg. Przerabiałem temat z epixonem dla syna.
 6. Swoją drogą rzesze domorosłych serwisantów radzą sobie z korkami za pomocą klucza nastawnego z całkiem zadowalającym rezultatem
 7. Ale przecież widać, że w bitulu nasadka jest zeszlifowana znacznie. Może z pół mm wyfrezowania zostało zamiast fabrycznych 3mm. Ot cała jej rowerowość.
 8. Kiedyś oferowali zeszlifowane na płasko. W każdym razie to frezowanie fabryczne sięga 50-60% grubości miejsca przeznaczonego na klucz w korkach w związku z tym ma tendencję do ześlizgiwania się.
 9. Do twoich zabawkowych zacisków pasują z shimano tylko tarcze od rt10 to rt54 (lub rt56 jeśli masz mocowanie IS zamiast CL). Wyższe modele są za wąskie. Tu masz rozpiskę z wyjaśnieniem o co się rozchodzi... 2022-2023 SHIMANO Product Information Web BTW: Tarcze deore zaczynają się od rt6x, rt54/rt56 to wide type (a zaciski deore są pod narrow type). W komplecie z rt5x większa szansa, że będą nakrętki pod klucz do kaset ale są też i pod HT2 - pytaj sprzedawcy które ma. BTW2: Jeśli chcesz poprawnie obrobione tarcze typu wide to trzeba szukać u innych producentów - np. tektro.
 10. Tarcza ma być przykręona do korby na sztywno bez względy czy korba leży na stole czy zamontowa w rowerze - żadnego luzu być nie może. Korby shimano włażą ciężko w suporty. Jeśli udało się założyć lewe ramię poprawnie to weszła na swoje miejsce. Te plastikowe adaptery w miskach w temp. niższych niż 20 stopni strasznie twarde się robią i znacznie trudniej wtedy montować korbę.
 11. Nie inaczej. W bitulu szlifują zwykłą nasadkę i potem krzyczą za nią 600% więcej. Nieszlifowaną bardzo łatwo obrobić korki i pokancerować koronę.
 12. Z pedałami shimano nie pomogę. Nie używam. Co co nakrętek CL do rowerów z osiami przelotowymi są pod klucz ht2 więc średnia/wyższa półka tych tarcz współcześnie ma nakrętki z wielowpustem zewnętrznym. Tarcze deore czyli rt64 to szmelc. Pdzyzwoitr w shimano zaczynają się od rt84. Warunek - hamulce conajmniej deore.
 13. To jest kwestia tylko nakrętki. Współcześnie tarcze mają już dołożoną pod klucz ht2. Ja używam nasadówkę p-t oraz icetoolz.
 14. 27 robiony jest nadal ze stanleya? Jesli tak to nie pasuje do części suntourów kalecząc koronę (zbyt grube ścianki klucza).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...