Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 163
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. Mam od kilku sezonów. Purchli nie mam, ale faktycznie 2h w okolicy 0 (raczej powyżej) i robi się chłodno. Jeżdżę w skarpetach merino albo takich zimowych z Deca. To pozwala na zachowanie znośnego komfortu ale z drugiej strony buty zupełnie nie oddychają i jak się zrobić ciut cieplej, to w środku robi się wilgotno. Jedna rzecz na plus to łatwość czyszczenia z błota. Zdecydowanie te buty im nie wyszły. Z letnich XC7 jestem zadowolony.
  2. @uzurpator trudno się z tym nie zgodzić.
  3. @uzurpator e jednak jakieś tam ma... A przynajmniej tak można wnioskować z tego co piszą i mówią na internetach A tak poważnie to kusi bateryjka bo wydaje się fajnym pomysłem ale przeraża kolejna rzecz do ładowania.
  4. @uzurpator e lekko nie jest ale i tak udało się mocno zawęzić listę i wymagania. Na dzisiaj zostały realnie 2 maszyny z przewagą Scotta. Właściwie to zastanawiam się teraz nad napędem GRX vs SRAM i to chyba mnie tylko jeszcze trzyma.
  5. Tak patrzyłem na Bike24, ale nie ma rozmiaru (dla mnie idealna jest S-ka). Poza tym ceny są dokładnie jak u nas (w Kato i Krakowie jest kilka S-ek z rocznika 2025/2026) a nawet drożej o kilka złotych.
  6. @marcesco Silex 7000 to już chyba nowa odsłona. W każdym razie w cenie 10k można kupić Scotta Addict na GRX 1x12. Moim zdaniem o niebo ładniejszy. Wygodny bardzo. Dokładając kilka złotych (2k) można mieć tego samego Addicta na Rivalu 1x12. Jeździłem i ten rower był dla mnie mega wygodny. Co ciekawe nawet ten GRX 1x12 jest fabrycznie lżejszy od Silexa 7000. Cube - byłem w SkiTeam ale oni tam mają wywalone na wszystko. Aktualnie są skupieni na nartach. Na stanie brak NuRoadów na 2026. Oglądałem jakiś poprzedni model, ale na żywo wyglądał tak pospolicie... Jak klasyczna szosa. Zero tego pazura gravelowego a mnie np. podobają się grubsze rurki na dole. Bianchi - niby fajny, ale Impulso jest tylko 2x i odpada. Arcadex jest 1x ale "szaleństwo" kolorystyczne powoduje, że nie zerkam w tę stronę. "Celeste" zdecydowanie nie a złoty zbyt skromny W sobotę rundka po sklepach była. Poza tym cały weekend grzebałem po sieci. Coś tam mi to dało bo: skreśliłem Meridę, przeszedł mi wielki zapadł do Cube, chciałbym zobaczyć zanim kupię. Tyle, że to będzie nie wcześniej niż w marcu i mam pewne obawy, że wtedy skończą się okazje na inne maszyny, odpadła Orbea - nowa z uwagi na garb na dolnej rurze, stara z uwagi na miejsce na oponę z tyłu, spadł zapadł do budowy "chińczyka" - nadal kusi, ale już nie aż tak. Lista się nieco skróciła i teraz mam taką rozkminę: Trek Checkpoint SL 5 Plusy + ma fajne malowanie, + obok mnie jest fizycznie na miejscu jest odpowiedni rozmiar i wersja na miksie Force (klamki + przerzutka) i APEX (korba). Normalnie całość to APEX, + ma schowek, + mnogość i dopasowanie różnych akcesoriów (np. torby), + UDH, Minusy - koła do wymiany na JUŻ - waga, która na dzień dobry wynosi 9,5 kg. Tutaj na dzień dobry mam 13k więc dokupienie kół (nawet chińczyka to ponad budżet jakiś gdzieś tam się urodził). Scott Addict Gravel Plusy + wizualnie bardziej mi się podoba niż Trek, + domyślnie nawet na mechanicznym GRX waży mniej niż Trek, na Rivalu jest jeszcze lżejszy, do tego każdy jest lżejszy od tego co mam obecnie, + większy wybór malowań, + UDH dla modeli 2026, Minusy - brak schowka, ale powoli godzę się, że da się bez niego żyć Budżetowo te rowery to 11-12k. Tańszy ma GRX 1x12, droższy to pełen Rival 1x12 AXS. Czyli poniżej budżetu. Właściwie ten Scott podsunięty przez @chrismel stał się mocny kandydatem. Może nie wersja 1x13 (16k nie dam wg. polskich cen, u Niemca nie wiadomo kiedy będzie). Dlatego zastanawiam się nad wersją: GRX 1x12 - kaseta 10-45 i blat 40 Rival 1x12 XPLR - kaseta 10-44 i blat 42 Mechanikę znam, ogarniam sam. Z elektroniką nie miałem styczność.
  7. @Lextalionis czyli realnie 1 modelu 1x z tyłu powinna wejść na styl opona 45, która ułoży się pewnie na coś więcej... Czyli o szerokiej obręczy raczej (~30mm) mogę zapomnieć.
  8. @Chociemir nowa faktycznie jest na 50, ale przez ten garb na dolnej rurze odpada. Poprzedni model nie ma garbu ale jest ciasno z oponami.
  9. @chrismel no to na szybko. Byłem w sklepie, mieli tego nowego Addict Gravel 20. Cena u nas to 16 z małym hakiem. Negocjacji brak. Poza tym zaliczyłem: Orbea Terra z garbem - nie chcę nawet jak będą dopłacać Bez garba fajna, ale mało miejsca na opony. Trek Checkpoint SL5 - i to było zaskoczenie bo klamki i przerzutka były z Force a korba Apex. Jeździ to bardzo, bardzo sympatycznie. Tyle, że ciężkie, Trzeba by koła wymienić. Finalnie 13k + koła (nawet chińczyk) daje równowartość Scotta, Cube C:62 EX - najwcześniej w marcu będzie można zobaczyć.
  10. @chrismel z tego co widzę można zejść na 10-45t. Aktualnie mam 11-42 w układzie 1x11 z 40 z przodu. Nie mam żadnego doświadczenia z 10-51t i tarczą 42.
  11. Trochę rowerów zobaczyłem i wygląda na to, że temat schowka w ramie daje więcej możliwości. 1. Cube - nie chce spaść z listy bo za 13500 zł (Pan Niemieć ceny się 1500 zł mniej), dostaję Di2 w nowej wersji, wiem, że to przerost formy nad treścią carbonowe koła, kierownicę i sztycę, wagę na poziomie 8,5 kg nie muszę NIC zmieniać i ten kolor 😁 Minus to to, że nadal tego roweru nie można zobaczyć... 2. Merida Silex 7000 25 - tego nie brałem pod uwagę wcześniej ale miałem okazję się przymierzyć i było całkiem fajnie. Za 10 000 zł (ehh te obniżki) rower waży ponad 9,3 kg, ale: wymiana kół na carbony + tubeless pozwala zjechać z wagą poniżej 9 kg, po zmianie kół budżetowo wyjdzie na poziomie cube, pełna grupa GRX 820 bez kombinowania z klamkomanetkami, zaciskami i korbą, kaseta i łańcuch M7100 więc też lepiej niż 6100. rower w odpowiednim rozmiarze jest, czeka kilka km ode mnie. Minus to kolor... Zastanawia mnie dlaczego jest tak mało testów tego roweru? Jest słaby? Trudno dostępny? Jestem ciekaw co myślicie o tej Meridzie. Ktoś ma? A może jeździł i się może wypowiedzieć? https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4876/silex-7000-25 Dodam, że poprzednia wersja z tą ogromną główką zupełnie mi się nie podobała. To była szkarada. Tutaj jest dużo lepiej.
  12. e to ja miałem solidnie wypracowane! 😈
  13. Nie Ty jeden... Jak mnie z karku zdjął 7 lat to już rozważałem zakup pieluch bo wszystko wskazywało, że passa nie będzie miała końca. Niestety zatrzymało się i pieluch nie kupiłem
  14. Raczej AI głupoty prawi z Shimano OT-RS900 bo to ta końcówka przy wyjściu linki z ramy i zawinięcie do przerzutki. One mają ok 20 cm. Raczej musiało mu chodzić o Shimano OT-SP41.
  15. @smw44199 warto pamiętać, że na Ali większość opinii powstaje wg. schematu: odbieram paczkę, rozpakowuje, jest spoko, wystawiam opinię by skasować monety za opinię, Stawiam, że nawet 90% opinii nie odnosi się do faktycznego użycia danego produktu w jakieś rozsądnej perspektywie czasowej.
  16. Ku potomnym zapytam Szanownych kolegów. Co prościej wyciągać z zadka: carbonowe drzazgi, 👍 kawałki stalowego pręta, 😁 😈
  17. A przy 1x Di2 ma ten dodatkowy przycisk do Garmina?
  18. @Chociemir o widzisz. Zabiłeś mi ćwieka tym rowerem. Jak rozumiem masz i polecasz? Z ciekawości jak u Ciebie wygląda kwestia rozmiarówki? Moje 176 cm ustawia mnie w górnej granicy S-ki. Pisałem do sprzedawcy i sugerują S ale zwracają uwagę, że M-k będzie wygodniejsza na długie trasy...
  19. Ku potomności. Wersja BASE waży 9,5 kg. Jest potencjał do zbicia wagi. Koła DT Swiss G 1800 są dość ciężkie. Opony też nie należą do super lekkich. Bez większych problemów da się zejść do ~9 kg zmieniając tylko koła, opony i idąc w stronę mleka lub TPU. Zmiana kasety na 8100 i korby na serię 8x to pewnie kolejne ~400g. Wychodzi na szybko, że kilogram można urwać całkiem sprawnie i robi się fajna waga całości. PS Jak tak patrzę po konfiguracji i dostępnych wersjach to w moim przypadku musiałbym kupić BASE i zmienić koła + kasetę z korbą. Wtedy będę zauważalnie poniżej 9 kg. Zakup lepszej konfiguracji w wersji 1x to już prawie 2 x cena bazowa. Sensowniejszy wydaje się upgrade ze sprzedażą części zdjętych z nowej maszyny.
  20. @Chociemir o widzisz. Tego Krossa widziałem na jakimś filmie. Wygląda ciekawie. Tyle, że wersja podstawowa to 10kg wg. pomiarów z tego filmu. Wersja wyższa i droższa o 6k waży lekko ponad 9 kg.
  21. Cały czas nie mogę się przekonać. Kiedyś zaliczyłem lot przez kierę, spadłem na plecy, potrzaskałem się dość mocno. Zawartość kieszonki nie pomogła. Od tego czasu jednak wolę twarde przedmioty wozić niezależnie. W kieszonko mogę zapakować jakieś miękkie rzeczy. Stad fantazja o schowku w ramie Ale torby pod siodłem też dają radę @Mandoleran to Carvelo też mi się podoba. Zwłaszcza to malowanie w kameleonie. Cena też była spoko ale rozmiaru brak. Z drugiej strony na Peeperach widziałem, że często wpada na promocje więc obserwuje.
  22. @marcesco ta odsprzedaż to jest jeden z głównych argumentów przeciw temu rozwiązaniu. @Chociemir ten Propain Terrel wygląda obłędnie. Nie znam marki, ale rower mi się podoba.
  23. @Serbi Canyon jest cięzki. Wersja ze schowkiem to ponad 10 kg Sklep na Podchalu kojarzę, ale nie mają rozmiarów w tych starszych modelach. Raccon to ta rama od p. Chińczyka więc odpowiedź jest prosta i wolę sam, Inne z podanych marek to również chińskie ramy więc znowu odp. jest prosta i wolę sam, Scotta ogarnę bo faktycznie Dobre koło mam całkiem blisko. 3T sprawdzę, Co do Cube to dlaczego mam skreślić? @marcesco Z ciekawości zapytam, co kupiłeś? I dzięki za podpowiedź o poprzedniej wersji Orbea. To może być dobry kierunek.
  24. Aktualnie jeżdżę na Rondo Ruut Al. W rowerze z wersji fabrycznej została tylko rama i widelec. Cała reszta zmieniona. Napęd to GRX 1x11. Rower waży ~9,5 kg. Zaliczyłem 3 sezony na Rondo. Łącznie ponad 14 000 km. Rondla kupiłem na próbę ale zdecydowanie mnie wciągnął i uwielbiam. Szczerze mówiąc jeżeli nowy rower ma ważyć tyle co stary to sens zmiany mi ucieka. Zwłaszcza, że w Rondlu mogę jeszcze coś tam urwać. Na przykład mam koła DT Swiss GR 1600 i tutaj pewnie zmiana na koła carbonowe to zjazd o jakieś 300-400g. Lżejsze opony (mam Pirelli Cinturato Gravel M i H) też dają jakieś pole do zejścia. Realnie w zasięgu jest pewnie ~ 0,5 kg. To daje gotowy rower w granicy 9 kg. Zbliżą się niski sezon rowerowy i pomyślałem, że wykorzystam go do zmiany roweru na nowy. Jednocześnie narodziła się myśl, że może zbuduje samodzielnie gravela w oparciu o ramę od Pana Chińczyka. Alternatywą jest zakup czegoś gotowego. Podkreślam, że zmiana to fanaberia a nie mus. Dlatego nowy rower musi mi się podobać i oferować coś ekstra. Moje wymagania to: rama carbonowa, możliwość wsadzenia szerokiej opony. Aktualnie jeżdżę na 45mm i to minimum jakie mnie interesuje, schowek w dolnej rurze, nie miałem styczność, ale wygląda na super rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się narzędziówki pod siodłem. waga gotowego roweru pozwala osiągnąć wartość poniżej 9 kg, jasne malowanie z pomysłem, z detali, ale ważnych: UDH, T47, budżet ~13 tys. Tyle bo to wynika z cen rowerów, które gdzieś tam wpadły mi w oko i o których mowa poniżej. Geometra... Rondo Ruut uchodzi za mało wygodny rower. Mnie się jeździ bardzo fajnie. Cały dzień w siodle to nie jest problem. Zakładam, że nowy rower będzie przynajmniej tak samo wygodny albo wygodniejszy. 1. Rama od Pana Chińczyka Niby internety rozpisują się o Ican Graro. Niestety model ten nie ma schowka w ramie więc odpada. Moją uwagę przyciągnęła rama, która (podobno) jest bazą pod Raccona z Velopoint. Mowa o FM-GV201 Tideace => https://tideacebike.com/products/fm-gv201-noah-carbon-gravel-bike-frame?variant=42818324365495 Zdecydowanie kusi możliwość własnego malowania wg. wytycznych. Poza tym mam kontrolę nad tym jaki napęd wsadzę. Wydaje się rozwiązanie bez wad, ale wiadomo, że internet jest cierpliwy i napisać można wszystko. Ciekaw jestem opinii osób, które mają doświadczenie. @Dokumosa chyba kiedyś wspominałeś, że sporo chińczyków poskładałeś. Pewnie będziesz mógł coś doradzić. 2. Gotowiec ze sklepu Tutaj jest kilka rowerów, które gdzieś tam trafiłem: Rose Backroad GRX 820 => https://www.rosebikes.pl/p/rose-backroad-grx-820-2725742 Trek Checkpoint SL 5 gen 3 => https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-na-wyprawy/checkpoint/checkpoint-sl/f/F224-1/checkpoint-sl-5-axs-gen-3/47071/5321644/ TERRA M30TEAM 1X => https://www.orbea.com/pl-pl/rowery/szosowe/terra/cat/terra-m30team-1x Z tym, że Orbea i Trek ważą tyle co mój alu Rondel. W Rose malowanie mi się nie podoba. Wszystkie kosztują w granicach 13 tys. W Treku nie przekonuje mnie APEX. Co prawda mechanicznego miałem w Rondku ale nie wspominam zbyt ciepło. Rose w poprzedniej wersji byłoby idealne. Miało fajne malowania, idealną wagę. Trek ma fajne malowanie ale nie wiem jak ten system ISOSpeed (czy jak mu tam) się sprawdza. Na czym polega serwis tego ustrojstwa? Sporo zamieszał Cube Nuroad C:62 EX=> https://www.bike-discount.de/en/cube-nuroad-c-62-ex-shiftblush-n-art świetna waga - 8,5 kg, malowanie mi odpowiada, Di2 w nowej wersji (inne mają mechanicznego GRX-a), świetna cena na tle pozostałych propozycji, Właściwie tylko 1 minus - brak schowka w ramie. Rower jeszcze nie jest dostępny, ale to nie jest duży problem. Do wiosny zostało sporo czasu. Zostaje jeszcze kwestia tego, że jednak czytałem sporo negatywnych opinii o Cube Nuroad. Według internetów: na tym rowerze nie da się jeździć, geometria jest zwalona, ciężko trafić z doborem rozmiaru, źle się prowadzi. Poza tym kusi Di2 w wersji bezprzewodowej ale też jest sporo pytań, czy to ma sens, jak z baterią i jej czasem pracy. Zakładam, że mamy baterię w przerzutce (do ładowania) + w klamce (do wymiany). To Di2 może jakoś osłodzić brak schowka w ramie. Podsumowując i stawiając konkretne pytanie. Chińczyk wg. własnego pomysłu? A może jednak gotowiec, ale wtedy który wart jest uwagi i spełnia wymagania. Może znacie jakieś ciekawe alternatywy dla propozycji powyżej.
  25. Dwie opcje: krzywy hak - jak masz czym to prostujesz, jak nie masz możesz wymienić na nowy albo iść do serwisu. Pamiętaj, że hak jest dedykowany do ramy więc musisz kupić odpowiedni. krzywy wózek przerzutki -m jak wykluczysz hak a problem nie ustąpi to kłania się wózek przerzutki. Tutaj w zależności od przerzutki kupisz jako część zamienną albo nie kupisz. Musiałbyś poszukać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...