-
Liczba zawartości
2 168 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
12
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Eathan
-
Powiem Ci, że rozważałem obcięcie tych uszu bo kask wyglądał świetnie.
-
@dfq tak masz rację. Wygodny, bardzo fajny. Tylko za nisko nad uszu u mnie schodził i był problem z zausznikami które wciskały się w ucho.
-
No to pojechałem raz jeszcze do Centrum Rowerowego w Zabrzu. Dzisiaj byłem godzinę przed zamknięciem. Spokój, mało ludzi i trafił się sprzedawca, który po pierwsze rozumiał problem z doborem kasku (bo sam ma to samo) i dodatkowo chciał sprzedać. Zmierzyłem: Giro - dwa modele (nazwy nie pamiętam) ale jeden miał ciekawy system - jakby kask w kasku, który się zauważalnie ruszał. Oba modele idealnie pasowały na moją głowę, fajny kształt i cała reszta. Miałem brać i cieszyć się zakupem, ale przymierzyłem okulary i niestety oba kaski odpadły. Oba na tyle nisko schodziło nad uszy, że przerwa między kaskiem a uchem byłą minimalna. Po włożeniu okularów kask mocno je naciska i zauszniki wbijały się w ucho. Szkoda wielka ale tak się nie da jeździć. ABUS Airbrakeer 2.0 - zmierzyłem raz jeszcze i niestety gniecie. Podobnie Uvex, któremu dałem drugą szansę. Po drodze mierzyłem jeszcze KASK Proton i też odpadł. Na koniec zmierzyłem Rudy Project EGOS i to było jak grom z jasnego nieba! rozmiar L - regulacja ma zapas w obie strony (pod czapkę albo bez czapki), kask siedzi jak przyklejony, nic nie gniecie, paski z regulacją w każdą możliwą stronę, klamra magnetyczna, od groma miejsca na okulary, siatka na owady albo drugi zestaw gąbek bez siatki jak ktoś woli bez. Mimo, że nie polecaliście polskiego przedstawiciela Rudego zaryzykowałem i kupiłem. Zwłaszcza, że dla mnie gwarantem jest sklep a nie przedstawiciel. @pecio jeszcze ciekawy model to Rudy Project REBEL. Fizycznie nie było więc nie zmierzyłem, ale na fotkach wygląda obłędnie i zakładam, że tak samo będzie pasować na kwadratowe głowy
-
Airbrakeer bardzo mi się podoba. 2.0 ciut mnie, ale nadal spoko. Mierzyłem u nic nie wyszło . Znowu największy i nie wchodzi do końca. Opiera się po bokach, środek odstaje od głowy. Ciekaw jestem jak u Ciebie to wyjdzie.
-
No to ja też nie zamawiam bo jak masz równe (mniej więcej) paski i nadal dusi to nie dla mnie :(
-
[Nawigacja] Garmin Edge - pytania, problemy, jak to zrobić
Eathan odpowiedział TurboRower_18 → na temat → Akcesoria rowerowe
U mnie wpadła wczoraj pod wieczór jak wróciłem z roweru i zapisałem jazdę. To efekt bycia w programie BETA. btw tutaj jeszcze nic nie napisali => https://forums.garmin.com/beta-program/edge-540-840-1040/f/announcements -
Daj znać jak te paski wyglądają u Ciebie. Może to problem tylko tego jednego mojego egzemplarza i inny będzie ok.
-
@pecio jeżeli mój egzemplarz był wadliwy to na 100% go nie dostaniesz. Dopiero go wsadziłem do paczkomatu więc nie będzie w centrum rowerowym wcześniej niż jutro
-
Mnie też, bardzo ładny i fajny kask. Zastanawiam się, czy przypadkiem ten mój konkretny egzemplarz nie jest źle zrobiony a inny będzie ok. Fotka dla potomnych. Pasek oznaczony jedną strzałką jest za krótki i ciągnie zapięcie do tyłu. przez to pasek pod brodą się wbija w szyję. Pasek oznaczony dwoma strzałkami jest za długi i dynda jak na fotce wcześniej.
-
Tak uprząż regulowałem. Jest świetna. Kask można idealnie dopasowac. Paski są tak zszyte, że nie bardzo widzę opcję rozprucia i wsadzenia tam czegoś. Poza tym jednak płacisz i wymagasz a nie kupujesz sobie kasju w wersji DIV. Co ciekawe lewy i prawy pasek (one mają kształt V) nie są symetryczne. Ewidentnie są krzywe względem siebie. Po jednej stronie odstake jak na fotce a po drugie miej (da się przeżyć). Poza tym klamry nie da się wymienić bez prucia pasków. Zddcydowanie przekombinowali z tymi paskami.
-
Dobra kas doszedł. Przymiarki były i odsyłam, ale od początku. Rozmiar L czyli 58-61 Szerokość wewnętrzna w najszerszym miejscu: 17,7 cm Szerokość zewnętrzna w najszerszym miejscu: 22 cm Długość wew: 23 cm Długość zew: 29 cm Kask jest bardzo fajny. Poniżej luźne obserwacje z 30 minutowe przymiarki: jestem w dolnym rozmiarze. Skręcony na maksa siedzi idealnie. Po włożeniu czapeczki nie skręcam na maksa. Czyli zakup mniejszego może generować problem z czapką pod i braknie miejsca, siedzi idealnie na mojej kwadratowej głowie, nic nie gniecie, fason mi pasuje, wykonanie bardzo fajne, gąbki super. A teraz o powodach odesłania. Paski to jest nieśmieszny żart i pomyłka. Nie mają regulacji (poza długością pod brodą) - da się bez tego przeżyć. Ale one są krzywe. Chodzi o te boki w wychodzące ze skorupy i przechodzące w pasek pod szyją Po zapięciu pasek pod brodą wrzyna mi się w gardło bo boczne tylne paski całość ciągną do tyłu. Jak puszcze paski w dół to układają się tak jakbym miał je zapinać bardziej na tyle niż z przodu. Przedni pasek boczny odstaje jak na fotce. Nie da się z tym nic zrobić. Do tego zapinanie tej klamerki jest takie sobie. Na 4 próby 3 razy trafiłem tylko połową klamerki. Poza tym raz sobie przyciąłem skórę Nie wiem, czy te paski to błąd tej konkretnej sztuki, czy błąd projektowy ale dla jest to nie do przyjęcia. Dlatego jutro rano odsyłam do sklepu i szukam dalej.
-
Czekam grzecznie. Wpadły już SMSy o tym, że wpadnie kurier więc jest szansa że będzie to dzisiaj
-
@gnomon nie popadajmy w skrajność. Sukces jest od początku a sprzedaż ze stratą NICZEGO nie przekreśla. sukces to to, że rower jest lekki a dzieciak jeździ, sukces to to, że autor miał frajdę, bawił się, eksperymentował i zdobywał wiedzę, sukces to to, że autor i dzieciak razem kręcą i spędzają piękny czas, A to, że rower sprzeda się za drobne to zupełnie bez znaczenia. Na moim przykładzie powiem Ci, że zakup roweru, włożenia worka siana w modernizację i sprzedaż za drobne NIC nie zmienił i to samo robiłem przy kolejnych rowerach. Ostatniego gravela kupiłem 5k, włożyłem w modernizacje sporo więcej niż wydałem na zakup (wymieniłem wszystko poza ramą) i sprzedałem za mniej niż kupiłem sam rower. I co? Absolutnie nie żałuje, było fajnie, sporo się nauczyłem, sporo radości miałem z każdej zmiany. Co ciekawe obecny rower kupiłem na bogato. Cały czas kombinuję i nie wiem co zmienić. Brakuje mi tego
-
[SPD] drętwiejące place lewej stopy
Eathan odpowiedział Andareia → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
@Andareia a próbowałeś przesuwać bliki na boki? Nie wiem z której strony drętwieją te palce, ale może przesunięcie bloków do wewnątrz lub zewnątrz poprawi sytuację. -
E nie wiem, boje się że parowanie z garminem może się nie udać
-
@Maciorra a wiesz, że mam tutaj kuriera, który rozwozi paczki na rowerze. Mega sympatyczny gość. Jeździ tak cały rok. Perfekcyjnie zorientowany w sklepach rowerowych i paczki z nich zawsze błyskawicznie dostarcza bo wie, że każdy rowerzysta nie lubi czekać na nowe fanty
-
Zamówiłem właśnie L-k Z1 KinetiCore. Na fotkach wygląda bardzo fajnie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Niby wg. centrum rowerowego kurier ma być u mnie jutro
-
Kurcze ten Lazer Z1 KinetiCore wygląda świetnie. No i jest ciekawy kejs w rozmiarach. Zwykle kaski największy rozmiar zaczyna się od 59 a tutaj od 58. To może być ciekawy kierunek. Do tego cena mocno zachęca.
-
O widzisz! LAZER nie istniał dla mnie do tej pory, ale ten wygląda ciekawie.
-
POCa nie trafiłem w sklepie żeby zmierzyć. Staram się wyczerpać możliwości stacjonarne i potem zacznę zamawiać w necie.
-
@marcesco oglądałem co mają w ofercie. Nie miałem okazji zmierzyć. Generalnie problem leży w tym, że interesuje mnie lekki i mocno przewiewny kask. W Oakley (na bazie zdjęć) odnoszę wrażenie, że ono jednak idą w zabudowane konstrukcje.
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Już jakiś czas temu kupiłem taki wynalazek i to chyba jedne z lepiej wydanych $ na Ali. Wygodne to, proste do granic możliwości, robi robotę, link: https://pl.aliexpress.com/item/1005008498824171.html?gatewayAdapt=glo2pol -
Panowie to odpytam jeszcze. To, że kas nie przylega na całej powierzchni i na czubki głowy "wręgi" wiszą nad głową ok 1 cm to normalne, czy jednak nie i to dowód ze cos jest nie tak. Bo na mój kwadratowy łeb powinno przylegać po całości i to ważne w chwili gleby, rozkład sił jest wtedy bardziej równomierny.
-
@ernorator dzięki za info o Rudym. To cenna wskazówka. Co do obu propozycji to jednak nie ten kierunek . Szukam kasku, który będzie bardziej otwarty. Ideałem jest UVEX. Tylko gniecie. Co ciekawe mierzyłem wersję bez MIPS i wydaje mi się, że gniotła mniej. Jest to możliwe? Muszę zmierzyć raz jeszcze
-
Giro muszę sprawdzić. Niby były na półkach, ale nie mierzyłem. Jakoś nic mnie szczególnie wizualnie nie przyciągnęło.
