Skocz do zawartości

Pazuzu

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  69
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

282 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika Pazuzu

Entuzjasta

Entuzjasta (5/13)

 • Pierwszy post
 • Collaborator
 • Reaktywny
 • Conversation Starter
 • Dedicated Rzadka

Ostatnio zdobyte

4

Reputacja

 1. Do sprzedania rower typu gravel - Fuji Jari 1,5 w rozmiarze 52 w cenie 4400 zł. Więcej informacji w ogłoszeniu: OLX
 2. Polecam Shimano HG95 - u mnie wytrzymał prawie 4100 km (do poziomu 0,75%)
 3. Z linku powyżej nic takiego nie wynika stąd moje pytanie gdzie widziałeś taką funkcję - chodzi mi o informację o odległości do szczytu. Z tego co kojarzę to Garmin w swoim ClimbPro ma coś takiego ale nie Wahoo. Nie ukrywam że bardzo by się to przydało (na ten teraz radzę sobie trochę naokoło) tylko zarówno z linka jak i użytkując model Roam, nie mogę znaleźć takiej informacji.
 4. Tak. Dodali to w jednej z ostatnich aktualizacji. Nie mogę znaleźć tej funkcji ( tzn. odległości do wierzchołka szczytu ). Gdzie to się aktywuje, jak to wygląda w akcji. Możesz wrzucić jakieś zdjęcie? Z opisu funkcji i samego użytkowania zauważyłem tylko pokolorowanie wykresu, zmiana koloru okienka z nachyleniem i pozostałe wzniesienie do końca wczytanej trasy. Nie ma nic na temat odległości do najbliższego szczytu.
 5. Trochę jednak inaczej jechałem. Na schronisko kierowałem się od północy (czerwonym szlakiem) i zjeżdżałem na południe niebieskim (szlak Papieski). Z tego co patrzę to tym niebieskim szlakiem spokojnie wjedziesz, ale już zjazd czerwonym (jak rozumiem z obrazka) może być ciężki. Ja dobieram to na podstawie oznaczenia drogi z map OSM
 6. Posłuchałem rad i po roku używania mogę tylko polecić. Ostatecznym testem była sytuacja gdy wiozłem 2 rowery (świeżo po smarowaniu) na platformie przez ponad 500 km w ciągłym nawalnym deszczu po autostradach. Byłem święcie przekonany że trzeba będzie smarować łańcuchy. Miło się zdziwiłem. Spokojnie zrobiłem jeszcze 80-100 km. Jak najbardziej polecam.
 7. Pewnie że warto, osobiście single traktuje na równi ciekawie co trasy "niesinglowe". Akurat kilka tygodni temu jechałem czerwonym szlakiem na Śnieżnik a zjeżdżałem niebieskim.
 8. Po odebraniu roweru muszę zmienić zdanie o serwisie. Wycentrowali poprawnie koło. Wcześniej było źle wycentrowane. Różnica pomiędzy egzemplarzami wynika po części trochę z geometrii (49vs52) i źle przyspawanego insertu na przewód hamulcowy. Insert jest osadzony w kierunku opony co zabiera trochę szerokości. Wniosek taki że maksymalna szerokość opony dla mojego egzemplarza to 40mm ale przy idealnym wycentrowaniu opony (przy szerokości opony 41mm jest po 2-3 mm zapasu - co jest dla mnie zbyt mało)
 9. Doszukałem się takiego narzędzia Park Tool FFG-2 Służy do naprawy mojego problemu. Pytanie tylko czy aluminiowe ramy można tak przeginać?
 10. Nie mam pojęcia co się stało. Raz rower mi upadł i połamał się hak ale to było dobre 4000 km wcześniej. Jeździłem z oponami 38mm potem 36mm. Zmieniłem na 40mm i dopiero zauważyłem tą nie osiowość. Może rama miała defekt od samego początku i tego nie dostrzegłem. Takie tuleje jak w linku mocuje się w gniazdo w ramie, prawa tuleja integruje się w hakiem przerzutki. LINK
 11. Przełożyłem hak i tuleje z "dobrego" egzemplarza i niestety dalej to samo. Ewidentnie jest coś nie tak z ramą. Czy takie coś jest do naprawy? Może jakieś podkładki, może obróbka gniazda na tuleje? Pozostają mi opcje: - próba naprawy (obróbka gniazd tulei, zastosowanie jakiś druciarskich metod np podkładki z puszki ) - jazda na cieńszych oponach - wymiana ramy
 12. Pacjent - Fuji Jari 1.5 2019 Mam problem z osadzeniem tylnego koła które nie jest osiowo względem ramy - przy rurze podsiodłowej przechyla się w lewo. Powoduje to obcieranie opony o ramę z lewej strony (dolne widełki), gdzie z prawej jest spora przestrzeń. Koło jest wycentrowane, opona ma symboliczne bicie. Koła są na oś 12x142. W ramie nie ma gwintu tylko są takie tuleje montowane w gnieździe ramy. Koło jest sprawdzone na identycznym rowerze i nie ma tego problemu, tak samo koło z tego drugiego roweru również jest przechylone na moim egzemplarzu. Przypuszczam 2 możliwości: - problem z tulejami w których mocowana jest oś - problem z gniazdem tych tulei, tym samym problem z ramą Spotkał się ktoś z takim problemem?
 13. Również polecam omawiane Singletracki. Trzeba uważać na zdewastowane fragmenty po wycinkach, albo na powalone drzewa po wichurach. W ładne weekendy jest sporo osób i potrafi zrobić się ciasno. Przygotowane trasy są bardzo ciekawe - jednak mimo wszystko polecam ścieżki poza trasami.
 14. Kupię nowe (np z demontażu) klamkomanetki Tiagra ST-4725 (dla małych dłoni). Mogą być z zaciskami.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...