Skocz do zawartości

ArtGD

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    470
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez ArtGD

  1. Wewnątrz standardowego czujnika PAS są czujniki halla. Dopóki nie rozbierzesz tego czujnika, to nie wiadomo co tam tak właściwie siedzi i na jakiej zasadzie działa. A nawet jak go rozbierzesz, to bez pomocy elektronika możesz się nie połapać, co się w nim dzieje. No właśnie, a jak właściwie ten czujnik wygląda? To jest jakieś "pudełko" czy układ scalony?
  2. Ten schemat jest dość ogólny i jeszcze do innego roweru, więc najlepiej sprawdzić multimetrem, czy czasem nie jest tak jak napisałeś wcześniej Jeśli okaże się, że nie ma masy do obudowy silnika, to pewnie w czujniku PAS siedzi czujnika halla z wyjściem prądowym (2-wire hall sensor).
  3. Trzeba by wziąć multimetr i sprawdzić co się dzieje na przewodach, gdy kręcisz korbą.
  4. Nie kojarzę żebym kiedyś widział czujnik PAS na 2 piny. Jeśli ten czujnik jest wewnątrz silnika, to chyba tylko producent pomoże. A może to jest wtyczka do czujnika prędkości na koło?
  5. Klocki brałem od BikeIN, metaliczne spiekane. Hamują dobrze, tylko jak się nagrzeją to dość mocno hałasują. Chciałem Ci wrzucić linka, ale ich sklep się zamknął.
  6. Ja sobie Nutt'y chwalę: https://www.aliexpress.com/item/1005005699598086.html?spm=a2g0o.productlist.main.63.1be93c6duy3eWu&algo_pvid=15ee00fe-3646-474d-ab80-cd407044d057&algo_exp_id=15ee00fe-3646-474d-ab80-cd407044d057-31&pdp_npi=4%40dis!PLN!44.48!45.25!!!76.08!!%402103895416996124113708678e45d1!12000034047896970!sea!PL!802795163!&curPageLogUid=r8EYMIKhRvTo
  7. Najbezpieczniej byłoby kupić inny wyświetlacz King Meter, ale one chyba wszystkie są drogie. Już bym wolał kupić nowy zestaw kontroler + wyświetlacz.
  8. Te protokoły komunikacji to nie wszystko. Niektóre sterowniki (o ile się nie mylę np. Focan) działają tylko i wyłącznie z wyświetlaczami tego samego producenta.
  9. Musiałbyś jeszcze sprawdzić połączenie między baterią a sterownikiem. Jeśli teraz są tylko kable "+" i "-", to nie będzie problemu. Jeśli są jakieś dodatkowe kable do komunikacji między baterią a sterownikiem, to lepiej nie kombinować ze sterownikiem. Jak nie wiesz jaki masz typ silnika, to najlepiej byłoby wziąć uniwersalny sterownik, który obsługuje silniki z czujnikami halla oraz bez czujników halla. Wtedy silnik na pewno by zadziałał, niezależnie od jego typu. Jakby jakaś wtyczka nie pasowała, to musiałbyś ją przerobić, ale to nie jest duży problem.
  10. A wiesz jaki masz sterownik silnika? Wyświetlacze i sterowniki rożnych producentów mogą nie być ze sobą kompatybilne. Za 50 USD można kupić nowy zestaw sterownik+wyświetlacz i cieszyć się dużo lepszym wyświetlaczem niż ten King-Meter. PS a sprawdzałeś czy sterownik jest sprawny albo kable się nie rozłączyły?
  11. ArtGD

    [Adapter] Canyon exceed cf 5

    Może rama jest pomyślana tak, że ma pasować z adapterem 140 mm.
  12. Stery tapered, które w zestawie mają dodatkowo bieżnię redukcyjną
  13. ArtGD

    [Adapter] Canyon exceed cf 5

    Niby powinno pasować. Czy na 100% kupiłeś adapter od tylnego hamulca?
  14. @fajny123 Ty chcesz włożyć widelec z prostą rurą w ramę w dolnym łożyskiem 1.5'', zgadza się? Szukaj kompletu sterów z bieżnią redukcyjną, ewentualnie dokup taką bieżnię.
  15. ArtGD

    [Rower 27,5] dla 9 latka

    Superior Team Elite fajny, jak będziesz go sprzedawał, ze 2-3 lata to go biorę
  16. Otwierasz zacisk, przekręcasz go w bok i ciągniesz w górę. Trzymając zacisk w górnej pozycji składasz rower.
  17. Jesteś na granicy rozmiarów, zarówno M jak i L może być dobre. Jak lubisz mieć dużo miejsca między górną rurą ramy a kroczem to weź M. W przypadku L'ki stojąc okrakiem nad ramą będziesz o nią delikatnie szurał.
  18. Mogłeś chociaż napisać jaki to amortyzator. Prawa strona, to ta od tłumika? Jeśli to amorek powietrzny, to spuść powietrze z komory, lekko ugnij amortyzator i wtedy dokręć śrubę.
  19. No to trzeba reklamować. Może np. trafił się felerny kartridż. A jak zablokujesz amortyzator manetką, to robi się całkiem sztywny?
  20. Spuść powietrze i wtedy zobacz ile się ugina.
  21. Ten Truvativ jest na dwa blaty? Jeśli tak, to już chyba lepiej dokupić cokolwiek na 3 blaty, wtedy bez podkładek będziesz miał linię łańcucha 50 mm.
  22. Jak kolega wyżej napisał, zębatkę można dokupić. Jakbyś chciał zaoszczędzić trochę kasy, to możesz kupić używaną korbę lub same ramiona i do tego dokupić zębatkę.
  23. Bo zębatka w nowych modelach korb Shimano jest mocowana centralnie. Musiałbyś kupić starszy model korby, jak np. M7000.
  24. To ja bym jeszcze sprawdził czy czasem tłoczki się nie "zawieszają". Jak po hamowaniu tłoczki wrócą na swoje miejsce, to następne hamowanie będzie OK, ale jak się przyblokują, to będzie potrzebny większy zakres ruchu klamki, żeby tłoczki/klocki dotarły do tarczy.
  25. Oś w silniku kolegi dostała sporych luzów już po 2k km - łożyska zdechły, wyrobił się wałek, w środku bagno. Nie mógł znaleźć nikogo w Polsce, kto by mu to naprawił, więc zaliczył szkolenie Brose, zregenerował części (zawodowo zajmuje się obróbka metali), naprawił sobie silnik i jeszcze kilka kolejnych. Jakby ktoś potrzebował pomocy z tym silnikiem, to mogę dać na niego namiary.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...