Skocz do zawartości

Maciorra

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 115
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    13

Zawartość dodana przez Maciorra

  1. @pawel21 a ten ogranicznik po coś konkretnego jest? Przy mocnym skręcie korona widelca stuka w dolną rurę, tak jak było dawno temu w Trekach, czy się mijają? Może możesz to w diabły wywalić i założyć zwykłe stery bez kombinacji?
  2. Sigma Rox może synchronizować Twoje jazdy ze Stravą za pośrednictwem apki Sigma Ride. Po skończonej jeździe łączysz komputerek z telefonem po BT, jazda jest wysyłana do Sigma Ride, a stamtąd jeśli podepiesz konto, automatycznie do Stravy. O ile oczywiście potrzebujesz do czegoś Stravy;)
  3. Jak na razie grupa Deore ciągle jest widoczna na stronie Shimano - zarówno polskiej jak globalnej. Pewnie zostanie tylko w smaku dwunastobiegowym, ale nie kojarzę żadnych zapowiedzi wycofania jej w całości.
  4. Trzeci bidon w razie potrzeby wożę w nerce. Mam w gravelu mocowanie pod dolną rurą, ale to jak dla mnie miejsce zbyt syfiarskie, poza tym bidon wiszący pod ramą zaburza moje poczucie estetyki;)
  5. @pinio4601 Thule UpRide - drogi, ciężki, głośny, ale da się władować rowery do 1300mm bazy
  6. Te bagażniki były projektowane w czasie kiedy rowery były dużo krótsze, mój obecny rower (baza 1250mm) i poprzedni (baza 1300mm) się nie miały szansy zmieścić i musiałem zmienić bagażnik.
  7. Black Sabbath - Black Sabbath
  8. @Eathan zwykłe Wave, grubość 2.0mm jeśli wejdą w zacisk, 1.8mm jeśli nie wejdą. Sharki są obscenicznie drogie.
  9. Czyli nie będzie się dało dolać mleka bez zrzucania rantu opony? To ja podziękuję;)
  10. W elektrykach już jakiś czas temu przeszli na horsta, tylko kwestią czasu było kiedy w prawdziwych rowerach też przejdą.
  11. @ernorator czy to jest zagadka "jaki model tarczy mam w rowerze"?
  12. To jest dolina Mnikowska w Mnikowie i ona jest w Mnikowie. W miejscowości Mników znajduje się ona aktualnie.
  13. @Tyfon79 UCI zabrania https://assets.ctfassets.net/761l7gh5x5an/5lWSxStMARbwxsDOE2prEQ/6a14d7be7560d7e6b08354b065cb773f/Clarification_Guide_of_the_UCI_Technical_Regulation_-_20260101_-_ENG.pdf
  14. @itr Gorilla się generalnie dobrze sprawdza i nie miałem nigdy problemu z rozpuszczaniem kleju przez mleko. Jedyny problem jest taki, że jest dość gruba i lubi się odkleić przy zmianie opon - łatwo ją ściągnąć rantem opony kiedy spychasz stopkę do środka...
  15. Drzewa rowerowe już owocują. W tym roku nazbieram całą łubiankę.
  16. Czyli mamy ustalone. SPD ma przewagę w stanie nieważkości.
  17. Black Sabbath - Into the void
  18. Internet mówi, że Shimano stosuje M6x18.7mm https://www.bike24.com/p2926383.html Oidp w przypadku montażu bezpośrednio do widelca/ramy PM180mm nie potrzebujesz tych półokrągłych podkładek, wystarczy zwykła płaska.
  19. Wywal adapter. Zapewne Suntour miał mocowanie PM 160mm, a nowy wideł ma 180mm.
  20. Jeśli mowa od Freeriderach to tak - generalnie są toporne i nie grzeszą przewiewnością. Za to są dość szerokie, więc wygodne jeśli masz szerszą płetwę.
  21. Osobnicze preferencje, podobnie jak w DH. Swojego czasu Sam Hill czy Aaron Gwin zdobywali tytuł za tytułem jeżdżąc na platformach, gdy wielu współzawodników jeździło na klikach. Żadnej tajemnicy w tym nie ma - jednemu się lepiej kontroluje rower mając wpięte buty, drugiemu jak mu piny gryzą podeszwę... I w jednej i w drugiej dyscyplinie na poziomie pucharu świata większość od dawna jeździ wpięta, ale nie jest to 100% i czasem zdarza się ktoś nie wpięty, kto objeżdża resztę.
  22. Po a. Pisałem o zaletach, a nie wadach:) Po b. Nie chodziło mi o zmianę pozycji stopy pod kątem - to kliki też do pewnego stopnia obsługują - tylko o zmianę w płaszczyżnie przód-tył. Po c. Ciekaw jestem tych magnetycznych pdedałów, nigdy nie miałem z nimi do czynienia:)
  23. Ja bym to ujął inaczej - powtarzalna pozycja stopy na pedale jest jedną z największych zalet klików, a możliwość zmiany pozycji stopy jest jedną z największych zalet platform.
  24. Dla mnie zwykłe Freeridery są najwygodniejsze, za to Pro lepsze w deszczu, bo nie piją tyle wody. Z dotychczasowych doświadczeń wychodzi mi, że jedne i drugie wytrzymują u mnie ok 2 lat. Potem w podeszwie są kratery znacząco pogarszające trzymanie się pedałów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...