Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
ernorator odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Był zachód to teraz trzeba jeszcze wschód -
@marcin_ostrów Nie chcę kolejnego pressfita, przynajmniej w tym rowerze...
-
Kurcze ten Lazer Z1 KinetiCore wygląda świetnie. No i jest ciekawy kejs w rozmiarach. Zwykle kaski największy rozmiar zaczyna się od 59 a tutaj od 58. To może być ciekawy kierunek. Do tego cena mocno zachęca.
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
KapitanZbik666 odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Dzięki za info, +1 za czujne oko. Coś mi właśnie nie pasowało, lakier wygląda na oryginalny, a brak tu jakichkolwiek charakterystycznych znaków, że to Jaguar. Na pewno jednak jest to przynajmniej w jakiejś części Romet wnioskując po naklejce na tej rurce od widelca i biciu na zębatce :v Wydaje mi się że to żaden z trzech wymienionych przez Ciebie modeli. Na poniższym zdjęciu widać charakterystyczny ornament na widelcu i kształt mostka kierownicy oraz spawy zamiast łączeń. Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji (bardziej szczegółowe zdjęcie mogę podkopsnąć później). -
Ale dlaczego taka decyzja ? Ciężkie toto , drogie .... Za 69€ masz karbonowe korby x1 na hibike , zwykły dub na 52 mm
-
+1 do Lazera - też mi wyjątkowo dobrze pasują ich kaski, wyższe modele mają jedyną słuszną klamerkę i mają Kineticore, który jest o tyle lepszy od MIPSa, że na pewno nigdy nie będzie hałasował, co w przypadku MIPSa nie zawsze jest oczywiste;)
-
Zakładając fakt, że najmniejsze zębatki mało używam i biorąc pod uwagę idealne działanie napędu przy 52 mm zdecydowałem się na MT511.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
nctrns odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Team Kit - w życiu bym nie ubrał, nie płacą mi za reklamowanie tych sponsorów, większość przez to że uwalona tymi logo wygląda też po prostu słabo. Ale jak ktoś bardzo chce, to niech nosi co mu się podoba. Mistrzowskie, liderskie etc. - tylko na ścianę. To już dla mnie przegięcie, a ja kolarstwem jako sportem zawodowym się praktycznie wcale nie interesuję. -
O widzisz! LAZER nie istniał dla mnie do tej pory, ale ten wygląda ciekawie.
-
@Eathan Też mam łeb ciosany siekierą i nie wszystko mi podchodzi. Spasował mi Lazer Genesis z mipsem.
-
Charvel obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
Większość Twoich oczekiwań spełnia ABUS Gamechanger 2.0 - tylko szukaj modelu z MIPS'em - wówczas będzie miał też zapięcie magnetyczne - wersje bez mipsa mają klasyczny zatrzask.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
gnomon odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Ale np koszulka Santini mistrza swiata była super fajna - bez reklam ...biała + tęcza i logo Sanntini - - jak raz szukalem białej na teraz i na Vintedzie taka rzucila mi sie w oczy 😉 ale ta tęcza mnie zblokowała 😆 Nie wszystkie są z reklamami, a niektóre jak np koszulki NIKE liderów klasyfikacji z TdF to repliki. I robili to też dla ludzi - pytanie czy na sciane czy na rower 😉 -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
smw44199 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Projekt pewnie z printables.com, albo thingiverse ukradli 😁 -
POCa nie trafiłem w sklepie żeby zmierzyć. Staram się wyczerpać możliwości stacjonarne i potem zacznę zamawiać w necie.
- Dzisiaj
-
ARO5 wygląda na przewiewny, ale rzeczywiście np. MET jest zdecydowanie bardziej ażurowy. Nie widzę POCa na Twojej liście i chyba dobrze, bo mam takowy na narty (okej, może nieodpowiednie porównanie, ale jednak) i czuję nacisk na boki głowy.
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mały update: Oczywiście roweru nadal nie odzyskałem, ale Sava twierdzi że naprawiła ramę i będą odsyłać. Oczywiście kiedy zapytałem o to, czy wszystko sprawdzili i dlaczego ten klin się wysuwał, to najpierw odpowiedzieli że klina nie sprawdzali i naprawili tylko ramę, a potem jak wpadłem w furię bo prosiłem setki razy o to żeby sprawdzili wysuwający się klin bo coś jest nie tak z samym klinem albo kątem w ramie to stwierdzili, że w ramie był olej i dlatego to się wysuwało. Po prostu SKANDAL!!!! Nigdy nie spotkałem się z firmą która miałaby tak wywalone na klienta. Rower dwa miesiące już prawie w reklamacji, a oni nawet nie sprawdzili opisywanej przeze mnie dziesiątki ramy przyczyny. Niczego w życiu tak nie żałuję, jak kupna roweru SAVA, ta firma to jest po prostu dramat. -
[do 1700zł] dla córki 11 letniej, ok 150 cm wzrostu
marcesco odpowiedział skaskiczka → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
I jeżdżą potem te dzieciaki po mieście rozciągnięte jak naleśnik, sztyca wsunięta na maksa do dołu 👎 Koło 26, max 27,5 IMHO. PS. Żeby nie było, moja córka ma obecnie 145 cm i na kole 26 jest rozciągnięta, trochę jej brakuje do pełnej swobody. -
@marcesco oglądałem co mają w ofercie. Nie miałem okazji zmierzyć. Generalnie problem leży w tym, że interesuje mnie lekki i mocno przewiewny kask. W Oakley (na bazie zdjęć) odnoszę wrażenie, że ono jednak idą w zabudowane konstrukcje.
-
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
pecio odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
@Janusz123 Ja kasetę XTR kupowałem luzem gdyż sam składam swoje rowery. Więc proces "reklamacyjny" jest prostszy. Przy zakupie całego roweru musisz to traktować jako całość. Nie wiem jak to będzie przebiegało w tym wypadku ( każda marka rowerowa ma inne podejście do tych spraw ). Co do kasety XT , to już 8100 była nie do zajechania . Wystarczy tylko co wymiana " zespołu " ( u mnie z reguły dwa łańcuchy rotowane) wymienić te najmniejsze koronki i jazda praktycznie w nieskończoność 😉 . Spokojnie można dobić do ponad 20000 km. Na XTR 9101 u mnie problemy zaczynają się w okolicach 5000-6000 km. W okolicach 8000-10000 km nity już puszczały i 18/21 latały już "luzem". Oczywiście wszystko zależy od zakresu jaki najczęściej wykorzystujesz i mocy kopyta. Ja szlajam się z reguły najczęściej po 10-24. Kaseta XTR jest bardzo dobrą kasetą pomijając fakt z wtopą z nitami. W 9200 jest już poprawiona. -
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
marcesco odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
Może zacznij na spokojnie, XTR to nie gówno, ja natrzepałem na tej kasecie kilka tys km i nigdy problemów nie miałem. Jedź do serwisu, niech sami sprawdzą, jeżeli nity w kasecie się rozsypały to wymiana gwarancyjna będzie oczywista. -
To myślę, że mógłbyś się rozejrzeć za kaskami Oakley - b. ładne 😉
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
dfq odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo wreszcie pogoda -
Szybki update: Dużo optymalizacji backendu, znaczące przyśpieszenie aplikacji, poprawa regułowania sugestii treningowych i dashboardu z planowaniem treningów. Dodano wykresy punktowe/scatter dla Moc/HR oraz HR/Moc uwzględniające cały zakres wybranych jazd aby monitorować postęp globalny a nie tylko w ramach jednej aktywności. Dodano też wykres "Moc wg. Stref tętna" punktowy/scatter wraz z monitorowaniem trendu.
-
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
Janusz123 odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
Gwarancja o tym nie pomyślałem mam rower Spectral 125 CF 9 jestem ze Szczecina i tam jest serwis canyon. Myślisz jak kupiłem rower w grudniu mogą oddać kasetę na gwarancje ?? albo ewentulanie kupić Kaseta SHIMANO Deore XT CS-M8200. Podobno jest wytrzymalsza nie to co ten gówno XTR -
[Shimano XTR CS-M9101 12s 10-51] Trzaski w napędzie
pecio odpowiedział Janusz123 → na temat → Napęd rowerowy
@Janusz123 muszę Ciebie zmartwić . Te kasety maja poważną wadę fabryczną polegającą na wadliwym nitowaniu zębatek do pająka. Po określonym przebiegu ( zależy to też od mocy kopyta i najczęstszego upalania na danym zakresie ) nity zaczynają puszczać . Najpierw trzeszczy , potem spada precyzja zmiany biegów a na końcu zaczynają latać prawie luźnie koronki . Dzieje się to najczęściej na 18/21/24. Ja już miałem kasetę wymienianą dwa razy na gwarancji. Wymienili od strzała . W tej kasecie masz wymienne tylko najmniejsze 4 koła 10-12-14-16 które są ze stali . Reszta jest nitowana do pająka, największe 3 koła zębate 39-45-51T są wykonane z aluminium, kolejne 5 zębatek 18-21-24-28-33T wykonane są z tytanu W kasecie z serii 9200 Shimano otwarcie przyznało iż poprawiło nitowanie które było niezbyt doskonałe w serii 9100/9101
