Skocz do zawartości

[2200-2400 zł] mtb do ambitnej amatorskiej jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Skakanie mam na myśli tak na wysokość 1 metra, nie więcej.

 

Odpisali mi że wymienianie części w nowych rowerach jest nieopłacalne i zamiast wymieniać coś w 3 wziąć wyższy model czyli 4. Wspomnieli również o technologii fire plus i ilości przełożeń. Także wymiana przy zakupie odpada. Pozostaje więc fabryczna 3 lub 4. Wystarczy na moje potrzeby 3 czy dopłacić do 4 ze względu na amor?

 

Muszę poczytać o tej pompce bo nigdy nie miałem z tym styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka to coś takiego http://www.######.pl/product-pol-13369-Pompka-Beto-SP-002AG-z-manometrem-do-amortyzatorow.html?gclid=CLfnl6-QvMICFYrHtAodyU4AsQ

 

zwykła pompka tylko że ma mniejszej wielkości główkę i wytwarza większe ciśnienie niż taka do opon

 

4.0 ma nie tylko lepszy amor, ma przednią sztywną oś 15 mm, lepsze piasty, osprzęt także te graty w nim są spokojnie warte minimum tego 1000 różnicy, jeśli masz żeby dołożyć to na pewno warto bo odczujesz że to lepszy sprzęt a i ten ponad kg w wadze różnicy też nie będzie bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne co mi nie pasuje to jak zauważył @rodszyld69 manetki acera, co się chyba średnio komponuje z przerzutkami slx czy deore.
Możesz wymienić na Alivio 3x9   które pracują jak starsze Deore. Jak chcesz aby napęd lepiej pracował to polecam Ci jednak zainwestowanie w manetki XT 3x9 które wcześniej Ci poleciłem do tego pancerze Clarks-a i nierdzewne linki. Po zmianach jakośc pracy przerzuyek zdecydowanie sie poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym sklepie nie chcą mi wymienić manetek więc musiałbym to zrobić na własną rękę co nie bardzo się kalkuluje a i nie wiadomo jak to wpłynie na gwarancję.

 

Wiem że 4 ma ogólnie lepszy osprzęt, ale chodzi mi czy do takiego skakania maks do 1m wystarczy ten amor z 3 czy dla bezpieczeństwa dołożyć do 4?

 

Jeszcze jedna prośba, moglibyście mi wytłumaczyć różnice w użytkowaniu ze sztywną przednią osią 9 a 15mm? Ma to wpływ na lepsze prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się łezka w oku kręci ..........

 

 

 

Jeszcze jedna prośba, moglibyście mi wytłumaczyć różnice w użytkowaniu ze sztywną przednią osią 9 a 15mm? Ma to wpływ na lepsze prowadzenie?

15 mm system ma być kompromisem pomiędzy standardowym - 9 mm oraz przeznaczonym do ekstremalnej jazdy 20 mm. Szerokość - wynosząca 100 mm - nie zmieniła się. Widelce na nowych piastach mają być - wg zapewnień firmy FOX - 15 % bardziej sztywne na skręcanie oraz 25 % na zginanie boczne, niż tradycyjne na 9mm piaście. Jednocześnie udało się zachować niską wagę

 

no takie przeróbki jak opisuje rodszyld na pewno będą miały wpływ na jakość działania przełożeń ogólnie często przez wielu pomijany szczegół jak zmiana pancerzy i linek ma bardzo pozytywny wpływa na działanie ale na takie zmiany będziesz miał czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Ramblera 4.0 za 3300 zł, myślę że to niewygórowana cena i będę zadowolony na kilka lat:) Poczytałem troche i zamierzam jeździć na kilka łańcuchów, wystarczą 2 czy lepiej już jeździć na 3? Wymiana co 300km będzie dobra? Czy ten łańcuch będzie dobry? http://www.ctbike.pl/shimano-cn-hg54-deore-lancuch-10-rzedowy-116-ogniw-box.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zamierzam jeździć na kilka łańcuchów, wystarczą 2 czy lepiej już jeździć na 3
Na dwa wystarczy.

 

Wymiana co 300km będzie dobra
może być, ale możesz też wymieniać co 500 km 

 

Czy ten łańcuch będzie dobry? http://www.ctbike.pl...-ogniw-box.html
łańcuchy siemano są do d..py :P polecam KMC lub Campagnolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest fabrycznie w tym romecie, a jedni twierdzą że muszą być takie same a inni że nie muszą więc już sam nie wiem. Druga rzecz to spinka, każda firma ma inną i trzeba ją dokupić? Łańcuch tego pokroju może być http://allegro.pl/lancuch-kmc-x10-73-116-10-speed-bikestacja-i4889331967.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest fabrycznie w tym romecie, a jedni twierdzą że muszą być takie same

Najlepiej jakby były jednakowej twardości. Miękki łańcuch szybciej zajedzie Ci kasetę.

 

Druga rzecz to spinka, każda firma ma inną i trzeba ją dokupić?

Łańcuchy KMC są sprzedawane ze spnkami.

 

Łańcuch tego pokroju może być http://allegro.pl/la...4889331967.html?

 On będzie podobnej klasy co Shimano. Ten będzie lepszy KMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem ostatecznie Ramblera 4.0. Odbyłem ostatnio pierwszą jazdę i moje wrażenia są takie: rower trzyma się drogi jak głupi, jest stabilniejszy niż mój poprzedni rower, lżej jest utrzymać odpowiednie tempo, ogólnie czuje się na nim pewniej. Na minus można wskazać mniejszą zwrotność, nie wiem czy to złudzenie spowodowane różnymi opiniami na forum czy tak jest faktycznie, no i niby rower jest lżejszy ale wydaje się masywniejszy, ciężej go poderwać na jakiejś hopce. To takie krótkie spostrzeżenia na świeżo. Może to kwestia przyzwyczajenia. Zastanawiam się czy zmiana opon z 2.25 na np 2.1 poprawiłaby moje odczucia zwrotności i prowadzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...