Skocz do zawartości

[Amortyzator] Axon? Epicon? A może Reba? Do ~900 złotych


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Amortyzator zakupiłem, pompkę również. Czeka właśnie na montaż. Na pierwszy rzut oka - cudo. Jakość wykonania - świetna, zero niedoróbek. Widać dlaczego kosztuje takie, a nie inne pieniądze. W swoim czasie podzielę się swoimi doznaniami. :-)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do takiego Axona bedzie się miał niewiele droższy i trochę cięższy Manitou Drake?

WYPRZEDAŻ amortyzator MANITOU DRAKE czarny (3093168049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bo sam się zastanawiam pomiędzy tymi dwoma. Moja waga 85 kg i jazda po Beskidach(Śląski,Żywiecki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wadze Ci zależy? Bo Manitou jest trochę ponad 400g cięższy od Axona, za to myślę, że jednak lepszy ;)

Więcej regulacji :) Myślę, że ten tłumik też jest pewnie lepszy.Odpowiedz sobie sam, czy te ~450g jest dla Ciebie ważne, czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator zakupiłem, pompkę również. Czeka właśnie na montaż. Na pierwszy rzut oka - cudo. Jakość wykonania - świetna, zero niedoróbek. Widać dlaczego kosztuje takie, a nie inne pieniądze. W swoim czasie podzielę się swoimi doznaniami. :-)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc!

 

 

W jakim kolorze zakupiłeś tego axona?? ja szukam i nigdzie czarnego z piwotami nie mogę dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do takiego Axona bedzie się miał niewiele droższy i trochę cięższy Manitou Drake?

WYPRZEDAŻ amortyzator MANITOU DRAKE czarny (3093168049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Bo sam się zastanawiam pomiędzy tymi dwoma. Moja waga 85 kg i jazda po Beskidach(Śląski,Żywiecki).

 

W taki teren Drake będzie lepszym wyborem, a kiedyś można mu zmienić sprężynę na np. TS Air z Marvela i sporo gramów się urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jakim kolorze zakupiłeś tego axona?? ja szukam i nigdzie czarnego z piwotami nie mogę dostać...

 

Tutaj jest czarny z piwotami:

http://ctbike.pl/suntour-amortyzator-axon-2012-rld-v-brake-disc-2-kolory.html

Ale podana waga jest coś za wysoka, wątpię żeby przez piwoty amor był 175g cięższy.

 

Też rozważam kupno Axona, kusi wagą, ale obawiam się, że będzie to taki odchudzony XCR ze sprężyną powietrzną i zaraz złapie luzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

 

Oczywiscie pisalem z zapytaniem o ten amortyzator do tego sklepu jak i kilku innych ktore w swoich ofertach maja czarnego axona z piwotami. Co sie okazuje? a to ze czarnych wogole nie posiadaja i producent tez takimi juz nie dysponuje.. sa tylko biale z piwotami, a bialego nie chce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ktoś mi poleci do Aspecta 29er ? Jutro jadę zakupić takie cudo, ale już naczytałem się, że XCM, a nawet XCR, które tam ładują, zaraz sie rozleci więc zaczynam myśleć nad jakimś sensownym tuningiem. Czytajac ten temat widzę, że niektórzy maja dylematy przy wadze dżokeja na urlopie, a ja czesto mam na rowerze oprócz siebie, także syna w foteliku i plecak, co daje ok 130 kg masy. Roweru używam po prostu do jadzy: z synem spokojnej, ale dociążonej, samemu troszkę ambitniejszej: lasy, górki itp, ale bez szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był w tej samej cenie, ale lepszy byłoby piękniutko lecz sądzę, że takie rzeczy to były tylko w Erze ... której już nie ma ...

Kupiłem 30'stkę z olejowym XCR'em i hydrauliczna regulacją, mam więc nadzieję, że jakiś tam czas wytrzyma. Jak już jednak w końcu zdechnie, będę chciał jakąś solidną gazówkę, nie koniecznie najlepszą, raczej najtrwalszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jakim kolorze zakupiłeś tego axona?? ja szukam i nigdzie czarnego z piwotami nie mogę dostać...

 

Białym. Czarnych już nie produkują i jeśli można było je gdzieś dostać to na allegro, ale jak patrzałem to się skończyły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolezy wyzej pisza... epicona nie kupisz z pivotami... ale ostatnio szukalem amoka dla seibie i trafilem na bardzo ciekawa oferte -50% obnizki na bombera ;] jest mozliwosc zamontowania pivotow :)

 

http://www.rowerowysklep.pl/czesci-amortyzatory-amortyzatory-przednie-o_c_184_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak tez sie zapytam warto za tą cene tego RS kupic-bo tak jak kolega wyzej-tez z pivotami potrzeba tylko ze nie chce wydac wiecej niz 600zl

 

http://www.rowerowysklep.pl/czesci-amortyzatory-amortyzatory-przednie-amortyzator-rs-xc32tk-cl-100-pwt-blk-12-o_l_184_11819.html

chodzilo mi o tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam RST First. Kilku moich znajomych ma ten amorek i bardzo go sobie chwalą. Nowy kupisz za około 900zł :)

 

Ten amorek ma piwoty ( bynajmniej moja znajoma takiego ma, a kupiła go nowego ) , no i waży dość mało bo około 1500gr jeśli dobrze pamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...