Skocz do zawartości

[hydrauliczne] SLX 2012 BR-M666


tomke1

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie dwa razy twarlsze, mi metaliczne (hayes) starczają na kilka sezonów, a kool-stopy znikały w oczach. Dodatkowo tragiczna siła hamowania w deszczu. Zależy jeszcze jak jeździsz, ale o ile nie spokojnie-turystycznie, to lepiej wziąć metaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren mnie nie rozpieszcza rozmaitością, ale jak juz jeżdżę to ok. 2h na maxa. Często też na technicznych singlach w Szwecji, dużo dohamowań, krótkie, ale częste.

 

a co myslicie o tym żeby kupić zywiczne a potem do nich wstawić klocki kool stop http://allegro.pl/kool-stop-okladziny-hamulcowe-shimano-xtr2011-d635-i2576105638.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heble kupione 620zł slx 666 z klockami G01, ale po tym jak sie zjadą (chyba że mnie wcześniej zaczna wkurzać) wymienie na metaliki, bo nic nie stoi na przeszkodzie. a jest to 200zł taniej niż 765 metaliczne

Edytowane przez LoboM82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Andrew, pisałeś że kupiłeś śrubę A2Z do klocków na kaloryferze i rozwiązałeś sprawę dzwoniących klocków, tylko jaka to śruba? Możesz wstawić link z jakiejś aukcji?

 

A może ktoś z Was drodzy forumowicze uporał się z tym problemem, chodzi mi o patent z śrubką nie o zawleczkę.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowerowy.com/narzedzia_serwis/serwis_hamulcow/a2z_bolt

 

Tylko cena wysoka i akurat do Shimano nie mają na stanie, ale napisz do nich to sprowadzą jak się będzie dało.

Nie licząc szukania podobnej śrubki po sklepach metalowych to jest to jedyna firma jaką znalazłem posiadająca te śrubki.

Ja w swoich SLX'ach miałem te śrubki od początku (prezent od serwisu) i nigdy mi klocki nie dzwoniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Zatem test 203/180 poza mną. I była to baardzo dobra koncepcja :)

 

Modulacja jeszcze lepsza, siła hamowania naprawdę przeogromna a równocześnie bezwysiłkowe ciśnięcie jednym palcem. Teraz naprawdę czuję się komfortowo i bezpiecznie.

 

Tarcza Aztec 203 mm ma pewien minus. Podczas lekkiego ciśniecia klamki - takiego tylko odrobinę mocniejszego niż muskanie klamy - daje się odczuć szarpanie. Jednakże znika ono odrazu gdy choć nieco zdecydowaniej pocisniemy.

 

Oryginalne klocki sprawują się naprawdę zacnie a nie miały lekko gdyż przeżyły podwójne DH ze Snowdon a pomiędzy taplanie się w błocie.

 

Jak zajadę oryginalne klocki rozpocznę test najtańszych, dostępnych u mnie zamienników metalicznych SSC.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kolegom wyżej.

 

Jakie proponujecie tarcze 180 do tychże hebelków? rt-76 wystarczą czy lepiej dopłacić do icetechnology, jest lepsza moc, modulacja? Czy tylko chłodzenie jest wydajniejsze?

 

Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez bauerPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem posiadaczem tego hamulca tylnego. Wszystko ok znaczna różnica niby na metalikach mialy byc glosne ale myslalem ze bedzie owiele gorzej. Tylko jedna rzecz mnie denerwuje jak lekko wcisne klamke to czuje jak jeden klocek szybciej obciera a drugi jeszcze nie doszedl do tarczy.I właśnie nie wiem o co chodzi bo już próbowałem ustawiac i nadal caly czas to samo. Jesli wymienie tą zawleczke na śrube to może to coś zmienic czy to raczej nie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja oprócz samej śruby zastosowałem rurkę termokurczliwą. Nałożyłem ją na śrubę - dopiero teraz klocki siedzą na mocowaniu naprawdę pasownie, a mimo to ładnie odbijają. Polecam takie rozwiązanie jeżeli komuś to dzwonienie naprawdę przeszkadza.

 

Na dzwonienie znalazłem patent jak niżej, powinien sprawdzić się również w slx, osobiście nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Kłaniam,

Wczoraj postanowiłem podmienić kolcki w przednim heblu bo coś mi tam cienko już wygladało.

Operacja przy okazji zmiany tarczy Aztec na SSC Wave Design

Jednak nie do końca mi pasowało szarpanie tarczy przy niskich predkościach.

 

Ku memu wielkiemu zdiwieniu okazało się że klocki oryginalnie miałem żywiczne. Teraz z metalicznymi SSC i tarczą 203 może być niezła brzytwa. Niewykluczone że bedę wracał do tarczy 180mm :icon_mrgreen:

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...