Skocz do zawartości

[pedały]Shimano czy Time??


karolyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Time'y bez wzgledu na wszystko, extra pedalki ktore dbaja o Twoje stawy a zdrowie przeciez najwazniejsze!

 

Kupuj Time'y albo zbieraj na Crank'i.

Cranki wcale nie wypadaja tak brylantowo jak sie wszystkim wydaje! Smiem twierdzic iz obecnie Time posiada najdoskonalszy system pedal-but!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego, maja wlasnie ten luz, zbawienny dla stawow.

cranki tez go maja bodajze 15 lub 20 stopni do wyboru

a ze delikatne...no coz zawsze zostaje wersja triple Ti a ze drozsza to nie wina tytanu ze jest lekki i przez to robia sie to najlzejsze seryjne normalnie dostepne pedalki swiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka różnych zestawów SPD, więc dorzucę swoje 3 grosze.

 

Co do wytrzymałości cranków - raz przywaliłem w krawężnik, a ostatnio podczas zimowego wypadu na Turbacz (widać na avatarze :lol:) było jeszcze gorzej - zachaczyłem o spory kamień (był przysypany śniegiem :? ) - są całe.

 

Kumpel złamał kiedyś pręt w Time'ach - kilka dni później sprzedałem mu swoje Attack'i i kupiłem Fishbone'y :twisted: Ja za to wyrwałem blaszki z VP-104 kilka dni przed obozem rowerowym... :grin:

 

Moje Time'y miały przejechane koło 4500, czyli mniej więcej tyle, co obecne cranki. Time'y moim zdaniem w niczym nie przewyższają ubijaków. Za to te drugie mają 4-stronny system wpinania i są dużo lżejsze. No i - jak wspomniał Szakq - również mają luz roboczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za opinie. Mam jeszcze pytanie czy nic nie będzie stało na przeszkodzie w używaniu butów Shimano z pedałami Time Question Rolling Eyes

Co prawda nie jestem użytkownikiem ale jeżeli do pedałów dostaniesz bloki i je zamontujesz do butów Shimano nic się nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dlatego bloki sa w komplecie z pedalami tak zeby z nimi byly kompatybilne a bloki mozesz przykrecic do kazdego buta oczywiscie zachowujac kompatybilnosc systemu czyli w tym wypadku SPD(inny system to np szosowy i do butow MTB blokow szosowych nie zamontujesz).

Co do zalecen shimano to potraktuj je tak smao jak zalecenie ze do napedu deore zaleca sie lancuch HG51(czy jakis tam) a do XT HG73 ot takie pozycjonowanie produktow i tyle :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie ja mam podobny problem(mam kase na pedaly ale niemam kasy na razie na buty) i pytanie pierwsze czy kupic teraz pedaly a pozniej buty?pyt 2 czy pedaly shimano spd 520 beda dobrym wyborem(czy sa jakies inne dobre w tej cenie)i czy cena 88zl wraz z blokami to dobra cena za owe pedalki??i czy te buty beda z nimi kompatybilne?moze ma ktos te buty?bo niewiem czy sa dobre czy badziew :)

i ostatnie powazne pytanie?czy oplaca sie wydac(w moim wypadku 300zl)na spd??nigdy niejezdzilem na spd bo nikt w moim otoczeniu niema..obecnie jezdze w noskach..

z góry dziekuje za odpowiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...