Skocz do zawartości

[rowerowa etykieta] Zwyczaj??


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam ze dopiero od 2 lat (niecałe) smigan na FR i juz moge powiedziec ze znam wiekszosc Sosnowieckiego środowiska rajderów :), Przewaznie własnie poznawałem ich jak przejezdzałem obok i sie przywitalismy, sie zatrzymałem i gadka szmatka o roweruch sztuczkach itp... Nie wiem co to wywołało ale bardzo mnie to Cieszy ze kazdy w środowisku szanuje kazdego nawet gdy sie uczy (przynajmniej u mnie tak jest)

 

OT. tez mam mała niedowage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczaj naprawde bardzo mily! Ale z tego co widze i mam porownanie zdecydowanie czesciej praktykowany u nas w Polsce niz np w Anglii czy w krajach zachodzniej Europy!

To jak wytłumaczyć fakt, że wędrując rowerem po Mazurach byłem pozdrawiany tylko i wyłącznie przez turystów (bikerów-w kaskach lub bez) z Niemiec :? Nigdy natomiast nie spotkał mnie ten "zaszczyt" ze strony krajowych rowerzystów (niezależnie czy mieli obcisłe porcięta czy nie )? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos pozdrawiania sie nawzajem :D mieszkam w malej miejscowosci , gdzie sa dwie grupy : xc i streetowcy/dirtowcy czy jak im tam :P z pozdrowieniami nigdy nie mialem problemow bo wszystkich mniej wiecej znam.

kasku nie posiadam :P ale chyba kupie, bo co prawda jazda na rowerze tak bardziej interesuje sie dopiero od maja ,a rower kupilem 2 miesiace temu :P

w nastepnny sezon planuje zrobixc troche km ttakze zaopatrze sie w kask, ale

mysle ze bede w nim wygladal jak kretyn....po porstu zadne z kaskow mtb mi sie nie podobaja.ale coz mus to mus :P

 

OT: ja mam 15 lat i 183 cm, przy wadze 67 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papanf,

rower masz dwa miechy zaczął Ciebie bawić od maja

więc jeszcze przed Tobą gleby, których opisów jest pełno na forum

przed Tobą spotkania z blachosmrodami niewidzącymi bikerów

może ktoś koledze wrzuci linka do tematu o koledze Dugu, który nie zdarzył kupić kasku

 

przez ponad dwa lata po reaktywacji cyklozy uderzałem łbem o słup oswietleniowy lecąc spod Tira kilka razy zaliczyłem pozycje strusia z głowa zarytą w piach

ale od czasu jak starszy jegomość leżąc nieprzytomny na kierownicy po wyprzedzeniu mnie autem wjechał do rowu wołam głośno :

"ZAŁÓŻ KASK KRETYNIE BO ŁEB MASZ JEDEN "

 

to prawda że złośliwi krzyczą za mną :"Ty dziadu oddawaj tą skorupę !!"

ale przecież to mój łeb

 

niezbyt przyjemnie sie czyta o wypadkach przyjaciół

i nie myśl że nie dotkną one Ciebie

 

powodzenia

zrobisz jak zechcesz

to Twoja głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy rower kupiłeś sobie niezły wypasik :D, a o kasku zapomniałeś... Ja też myślałem, że wyglądam jak głupek, ale nie jest tak źle, a poza tym zyskałem względny spokój jak lecę w doł 40 km/h po kamieniach i szacunek mijających mnie (na podjazdach :lol: ) bikerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiacie mnie, coś mi się nie chce wierzyć ze nigdy nie byliście pozdrawiani czy sami nie machaliście na rowerzystę. Ja zawsze jak kogoś spotkam na swojej drodze to mu pomacham a i na 99% odpowiadają. NIerzadko kiedy jedziemy w tą samą stronę nawiązujemy znajomosć - przecież w kupie raźniej :) A fajne jest uczucie jak np, jadę samemu a wymija mnie cały peleton nadjeżdżający z przeciwka - wszyscy, hey, siema, machają - kurde jak bym papieżem był czy cuś :P hehe;) Nie no spoko - przyznam szczerze że nie znam kolarza którego nie lubię - to jednak jest elita - również pod względem intelektualnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heyka

jezdze troche po okolicach, pozdrawiam innych i jestem pozdrawiany, glownie na trasie - w miescie to rzadko dziala....

ale nie mam kasku (akurat na niego czekam choc prawie dwa lata smigalem bez - teraz przyznaje ze to spora glupota z mojej strony), jezdze w luznych gaciach bo obcislych po prostu nie lubie, czasem w koszulce czasem w polarze, czasem w goretexie.... i nie uwazam zeby obcisle ciuchy byly wyznacznikiem tego jakim kolarzem jestes :idea: :roll:

czesto zdarzalo nam sie wyprzedzac gosci na odstawionych meridach magnesium. czasami jestesmy wyprzedzani przez "dziadkow" :wink: pod 50-tke w luznych trykotach z nabrzmialymi zylami na czole. to jest jazda :-P

ciuchy nie mowia wszystkiego o rowerzyscie - takie moje zdanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze w luznych gaciach bo obcislych po prostu nie lubie, czasem w koszulce czasem w polarze, czasem w goretexie

Mam to samo... ;-)

i nie uwazam zeby obcisle ciuchy byly wyznacznikiem tego jakim kolarzem jestes  

Swięta prawda....amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem ostrzej smigac na rowerze czesto spotykałem sie z pozdrowieniami innych rowerzestów ale nie tylko ich. Nawet przypadkowych ludzi czekających na przystankach autobusowych i pijaczkow spod budki z piwem. Moze moj charakterystyczny strój tak działa (kask + kamizelka odblaskowa) ale jest to fajne. Dzieki temu dziwnemu ubiorowu jestem rozpoznawalny w całej szkole i łaczony z rowerem, na ktorym codziennie smigam do szkoły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Od kiedy zacząłem ostrzej smigac na rowerze czesto spotykałem sie z pozdrowieniami innych rowerzestów ale nie tylko ich. Nawet przypadkowych ludzi czekających na przystankach autobusowych i pijaczkow spod budki z piwem.

A najbardziej chyba cieszą reakcje tych przypadkowych ludzi. Szczególnie gdy na mijanym przystanku stoi grupa dziewczyn i na widok rowerzysty robią się takie podekscytowane, zaczynają piszczeć, machać bardzo to miłe jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej chyba cieszą reakcje tych przypadkowych ludzi. Szczególnie gdy na mijanym przystanku stoi grupa dziewczyn i na widok rowerzysty robią się takie podekscytowane, zaczynają piszczeć, machać bardzo to miłe jest :)

 

To się nazywa rozentuzjowany tłum fanek i kolejny powód, żeby jeździć w obicsłych :mrgreen: :) :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...