Skocz do zawartości

Dostałem ostrzeżenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Root Admin

@kamfman

Jeżeli nie potrafisz tego robić właściwie, to nie licz na pobłażliwość. Bezczelności nie toleruję, ale opinie i sugestie jak najbardziej i wiele z nich zostało wziętych pod uwagę/wprowadzonych w życię.

Twój "PS" jest tu kompletnie zbędny. Szkoda, że tego nie widzisz... lubisz prowokować, a to nie będzie tolerowane, dlatego zastanów się 5 albo 10 razy zanim będziesz chciał wyrazić "pomocną opinię" lub "sugestię" bo masz tendencję autodestrukcyjną.

 

Owszem, user dostaje warna za brak klamer, chociaż temat jest ok, ale wymagana jest konsekwencja. Jeden raz odpuścimy i będą potem głosy "a tam przecież nie ma klamer". To raz.

Dwa - poproszę o REALNY sposób, w jaki można nowym użytkownikom wbić do głowy pisanie tematów w JESZCZE bardziej przejżysty i zgodny z regulaminem sposób. Na tym nam naprawdę zależy, tak jak wam i chcielibyśmy, aby to było jeszcze lepiej rozwiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zakładając lepszy temat bez nawiasów brzmiący np. "Nie działający zawór w tłumiku Motion Control w RS Sid" dostaje już ostrzeżenie...

 

Można tak

[Amortyzator RS]Nie działający zawór w tłumiku Motion Control w RS Sid

Nie dostaniesz ostrzeżenia, wystarczy chcieć i ruszyć odrobinę głową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mieciu: kamfan nie kamfman, ale zawsze lepiej niż np. kaufland :P

 

W mojej opinii system klamer (w obecnej formie) jest archaiczny, mało elastyczny, nieprecyzyjny i nie potrzebny na forum.

 

Często z Waszych ust (administracji) pada argument, że czyni on forum bardziej zorganizowanym (sklasyfikowanym), a same tematy bardziej przejrzystymi. Moim zdaniem klamry w takiej formie jak obecnie miały sens, gdy na forum było mała ilość szerokich tematycznie działów, wtedy spełniały one swoją podstawową funkcję czyli klasyfikowały tematy. Obecnie na forum jest około 50 działów i już te działy pełnią rolę klasyfikacji tematów. Stosowanie klamer w wąskich tematycznie działach np. "Imprezy rowerowe i Patronat Medialny" czy "Amortyzatory rowerowe przód/tył" jest bezsensowne ponieważ ok. 90% słów w klamrach jest tożsame z nazwą działu ([amortyzatory] w "Imprezy rowerowe i Patronat Medialny" czy [imprezy zawody, wyścigi] w ""Imprezy rowerowe i Patronat Medialny") oprócz tego słowa zawarte w klamrach powtarzają się nieraz w nazwie tematu ([Widelec sztywny] Jaki sztywniak tani do MTB?) co sprawia, że tematy są mniej czytelne niż normalnie pisane (bez użycia klamer).

W tym momencie zazwyczaj pada kontrargument, że są szerokie działy (np. Konserwacja sprzętu) w których klamry się sprawdzają. Ja natomiast uważam, że nie jest to prawda, ponieważ obecnie na forum jest bardzo dużo użytkowników, powstaje bardzo dużo tematów, w których pyta się o każdą głupotę (np. czy śrubkę dokręcić z momentem 5 Nm czy 4,5 Nm), klamry dają tak dużą dowolność treści jaką się w nich umieszcza, że nie spełniają już funkcji klasyfikującej. Zamiast słów, które w nich powinny się znajdować np. [serwis napędu], [serwis amortyzatora], [Konserwacja opon] itp. znajdują się słowa albo zbyt wąskie tematyczne [Śruby mostka] lub zbyt szerokie tematycznie [serwis]_nazwa_konkretnego_modelu_roweru. Apogeum tego zjawisko występuje w dziale "Rowerowe forum na max" gdzie praktycznie w każdym temacie występuje inne słowo w klamrze, powoduje to, że klamry są całkowicie nieinformatywne, a nieraz i sam temat jest napisany niepoprawnie stylistycznie tylko z tego powodu, że trzeba było się nagimnastykować co wpisać w klamry. Oprócz tego przez to "gimnastykowanie" powstają tak niejasne tematy jak [ból kolan] SPD podczas, gdy ta sama osoba nie stosując klamer napisałaby na pewno dużo lepiej brzmiący temat "Ból kolan podczas jazdy w SPD". Przykładów, gdzie klamry nie spełniają swojej podstawowej funkcji (klasyfikacja, przejrzystość tematu), a nieraz utrudniają napisanie precyzyjnego tematu jest dużo więcej. To tyle argumentów w kwestii tego, że system klamer jest mało elastyczny (całkowicie zbędny w niektórych działach) i nieprecyzyjny (można w nie wpisywać dowolne słowa).

Oprócz tego co zauważył Mieciu cieżko "wbić ich stosowanie użytkownikom". Więc dlaczego sami używacie takiego archaicznego systemu skoro są dużo lepsze alternatywy? Sam Mieciu mówi, że "forum musi się rozwijać" robi kolejne aktualizacje (chwała mu za to), a systemu klamer nie rusza (jest on chyba jedynym reliktem z najstarszych wersji forum). Może zamiast dawać użytkownikom system którego nie da się skutecznie egzekwować (klamry) wprowadzić taki, który musi być egzekwowany (poprzez możliwości zastosowania skryptów z forum), a przy okazji będzie dużo lepiej spełniał swoje funkcje.

Rozwiązaniem mogłoby być zlikwidowanie systemu klamer (tematy wtedy brzmiałyby wreszcie stylistycznie po polsku i nie zawierałyby nieinformatywnych słów w klamrach), a zamiast niego wprowadzić (wyłącznie w działach, które tego wymagają!) obowiązkowe wypełnianie "Tagów tematów" (pełniłyby one funkcje klamer, a ich nie wpisanie uniemożliwiłoby założenie nowego tematu). Zalety byłyby takie, że "google by się cieszyło", ożywiłoby się martwą funkcję forum (Tagi tematu), a admini nie mieliby pracy przy poprawianiu klamer.

Oczywiście pozostałby jeszcze problem całkowitej dowolności treści tagów i braku ich funkcji klasyfikacyjnej (podobnie jak w przypadku klamer), dlatego myślę, że najlepszym rozwiązaniem (nie wiem czy jest ono technicznie możliwe) byłoby utworzenie w każdym dziale zdefiniowanego przez administrację zestawu etykiet (jak w np. gmailu), które należałoby przypisać do tematu i które wyświetlałyby się obok tematu (tak jak obecnie napis "podpięty").

Tyle w temacie klamer, które w mojej opinii w obecnej formie nie pełnią na forum żadnej istotnej funkcji dla użytkowników oprócz utrudniania życia, nie rozumiem więc takiego przywiązania administracji forum do tak prymitywnego i nieskutecznego systemu, kiedy obecne skrypty dają dużo o wiele lepszych możliwości, które zmuszają użytkowników do stosowania się do zasad (inaczej nie założą tematu) i znacząco zmniejszają pracę administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja jak widzę jakąś babejage w temacie to poprawiam, jak widzę nie w tym dziale przenoszę jak ktoś sobie robi jaja np z raportów pisze do niego .... W ten sposób będąc upierdliwym jest tu porządek, jakiś czas temu nagminnie było łamane 2i i poł biedy posty 2 lub 3 linijki ale sa magicy co cytowali pół strony ... podostawali warny kilka osób dostało wakacje bez prawa apelacji i jak ręką odjął już bardzo rzadko takie głupoty zdarzają.

 

Ja mam taką zasadę ze jak ktoś jest nowy czyli ma mało postów to jestem przymykający oko bo fakt na innych forach nie ma takich punktów w regulaminie jak u nas, zwracam uwagę i czekam poprawy, ale jak ktoś ma na liczniku 3000 postów 5 lat siedzi na na forum i robi takie błędy to zlituj sie nie ma.

 

Co do klamer uważam za bardzo dobry pomył dzięki temu wszystko ładnie wygląda, jest bardziej przejrzejże u uporządkowane. przykład z forum forda ... tak nie ma klamer, modeli fiesty jest 7 szukasz alternatora i masz 200 stron bo szuka we wszystkich a nie ma rozdzielenia na poszczególne modele a wystarczyło by np [mk7/mkVII ] dac w nawias i już szuka tego czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem ostrzeżenie za 2i ;-(

 

Zdziwiło mnie to dość mocno, bo jestem nowym użytkownikiem, staram się przestrzegać regulaminu, ale to dość nietypowy zapis (spotykam się z nim pierwszy raz) aby nie można było cytować ostatniego postu. Tak oczywiście zaakceptowałem regulamin, nawet pobieżnie go przeczytałem itd, ale o takich szczegółach się raczej i tak nie pamięta. Zwłaszcza, że w swoim poście odpowiadałem na 2 różne posty użytkowników.

 

Myślę, że za takie drobne wykroczenie, które nie jest ogólnie przyjętą zasadą należy się przynajmniej jedno "napomknięcie" zanim dostanie się ostrzeżenie na całe życie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sporo dzisiaj osób dostało za to ostrzeżenie. Przeglądam forum przez telefon komórkowy i szlag mnie trafia jak na temat wypowiedzi, muszę 2x więcej poprzesuwać treść bo co post to ktoś cytuje. Dostałeś ostrzeżenie i teraz już wiesz żeby tego nie robić. Nie martw się nic złego Cię nie czeka mając je w posiadaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

będę się starał znaleźć obejście w najbliższym czasie odnośnie cytowania ostatniego posta, żeby nie było przy nim "odpowiedz/cytuj". Na razie to jest dublowanie treści, które nie ma kompletnie sensu. Jest to zwykłe niedopatrzenie ze strony developerów.

Odnośnie klamer,

jest bardziej przejrzejże u uporządkowane.

Taka była idea od samego początku i sprawdza się. Pojedynczym może przeszkadzać, normalne, ale większości ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixon - ale wiesz z czego wynika problem. To nie jest wina użytkowników, że taka jest domyślna reakcja forum na naciśnięcie przycisku odpowiedz, że wkleja cytat ostatniego postu.

 

Oczywiście wiem, że samo ostrzeżenie niczym nie skutkuje, ale bardziej można powiedzieć, ubodło mnie to, że je otrzymałem na podobnej zasadzie jak mandat ze sławnej gminy Biały Bór, gdzie dostałem go za prędkość 51km/h bo był znak 40km/h ewidentnie ustawiony pod fotoradar (kto jechał pewnie wie o co chodzi). W obu sytuacja niby wszystko "zgodnie z prawem", ale jakoś tak człowiek wewnętrznie ma poczucie niesprawiedliwości ;-)

 

Niemniej tematu nie ciągnę dalej, bo nie chodzi mi tutaj o kłótnie, tylko bardziej na spojrzenie na ten temat od strony użytkownika forum.

 

@mieciu - jeśli mogę zasugerować rozwiązanie, to powieliłbym po prostu przycisk "dodaj odpowiedź", który jest na górze topicu i wstawił go pod ostatnim postem w takiej formie żeby się rzucał w oczy. To pewnie byłoby najprostsze rozwiązanie bo tylko trzeba by layout zmienić bez konieczności kodowania.

Teraz po prostu brakuje przycisku odpowiedz (albo go nie widzę), a pole do szybkiej odpowiedzi jest dopiero pod listą podobnych tematów. Dlatego 95% osób klika odpowiedz pod ostatnim postem i potem wymazuje albo i nie cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem za ten punkt ostrzeżenie, również uważam że dodawanie ostrzeżenia za coś takiego to bzdura. A ten kto je wlepia jest moim zdaniem nadgorliwy, a nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Jestem moderatorem na pewnym dużym forum motocyklowym, i ostrzeżenia ładuję w przypadku konkretnego naruszenia regulaminu, i to tylko tym co się ewidentnie o to proszą. Błędy, powielane posty, pisanie w nieodpowiednich działach poprawiam nieraz sam, i do głowy mi nie przyjdzie żeby wlepiać komuś ostrzeżenie, no ale to już zależy od człowieka, albo ktoś jest człowiekiem, albo służbistą co poczuł trochę władzy i się wyżywa. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Mieciu, 23 Stycznia 2013 - Jazda na publicznym.
Ukryte przez Mieciu, 23 Stycznia 2013 - Jazda na publicznym.

@kamfman

Jeżeli nie potrafisz tego robić właściwie, to nie licz na pobłażliwość. Bezczelności nie toleruję, ale opinie i sugestie jak najbardziej i wiele z nich zostało wziętych pod uwagę/wprowadzonych w życię.

Twój "PS" jest tu kompletnie zbędny. Szkoda, że tego nie widzisz... lubisz prowokować, a to nie będzie tolerowane, dlatego zastanów się 5 albo 10 razy zanim będziesz chciał wyrazić "pomocną opinię" lub "sugestię" bo masz tendencję autodestrukcyjną.

 

Owszem, user dostaje warna za brak klamer, chociaż temat jest ok, ale wymagana jest konsekwencja. Jeden raz odpuścimy i będą potem głosy "a tam przecież nie ma klamer". To raz.

Dwa - poproszę o REALNY sposób, w jaki można nowym użytkownikom wbić do głowy pisanie tematów w JESZCZE bardziej przejżysty i zgodny z regulaminem sposób. Na tym nam naprawdę zależy, tak jak wam i chcielibyśmy, aby to było jeszcze lepiej rozwiązane.

 

@mieciu o tym właśnie pisałem w moim temacie "moderatorzy zabijają forum" - Twoja postawa jest jak kanara z miejskiego autobusu,

 

Twój cytat "Jeżeli nie potrafisz tego robić właściwie, to nie licz na pobłażliwość. Bezczelności nie toleruję"; "a to nie będzie tolerowane";" zastanów się 5 albo 10 razy";"w jaki można nowym użytkownikom wbić do głowy pisanie tematów"- rany nawet kanar ma bardziej łagodny ton

 

Zamiast pomagać to działasz jak sołtys na wiejskim folwarku, Pan i Władca, Wszyscy drżyjcie, ja już popuściłem :)

 

Mieciu Cieciu (sorki, tak ładnie sie rymuje i tak dobrze pasuje do ciecia Anioła z alterantyw ) torochę więcej wyrozumiałości ,

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Napisano · Ukryte przez Pixon, 24 Stycznia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Pixon, 24 Stycznia 2013 - Brak powodu

no ja też dostałem ostrzeżenia za porównanie Miecia do ciecia Anioła z Alternatyw 4 :) za zbyt gorliwą moderację i to 3 punkty WOW:) (swoją drogą ładnie sie rymuje )

Mieciu nie ma sie o co obrażać i rozdawać ostrzeżeń, trochę humoru nie zaszkodzi nikomu , nawet Tobie

 

"Ostrzeżenie dodane przez Mieciu za Obraźliwe zachowanie w Dostałem ostrzeżenie.

Dano 3 punktów."

 

Ale luzik (C) Miecu ja sie nie obrażam:)

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...