Skocz do zawartości

[pęknieta rama] Gary nie pękaj II


pawelLUB

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2óch latach użytkowania GF Cobia 2008 dostrzegłem że rama zaczyna pękać, tak dobrze myślicie na wysokości sztycy podsiodłowej 27c3b4d103597ddda76bf69f64d4d564.png

czy któryś z forumowiczów miał już przeprawe z ssc z wymianą ramy na nową, niegdyś pękła mi już rama GF co prawda 26" i wtedy dystrybutorem był Ski-Team i po 3 tygodniach miałem nową ramę, ale ZTCW to w ubiegłym roku w sklepie w którym kupiłem rower był reklamowany ten sam model co mój i trwało to ponad 2 miesiące.

Edytowane przez Schwefel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacza i ujeżdżacza ramy GF niepokoją mnie te fotki i informacje. I tu dwa pytania. Jedno szerzej: jakiej długości sztyc używacie? I drugie do fotobikera: czy kolega Twojego kolegi jest także Twoim kolegą, a jeśli tak, to jak się maja okolice podatne na pęknięcia w GF Tassajra widocznym na tej fotce: http://picasaweb.google.com/zygmusM2/WiekszaSobota#5456244994877101026 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacza i ujeżdżacza ramy GF niepokoją mnie te fotki i informacje. I tu dwa pytania. Jedno szerzej: jakiej długości sztyc używacie? I drugie do fotobikera: czy kolega Twojego kolegi jest także Twoim kolegą, a jeśli tak, to jak się maja okolice podatne na pęknięcia w GF Tassajra widocznym na tej fotce: http://picasaweb.goo...244994877101026 ?

 

rok wcześniejsza tzn 2005 pękła mi w tym samym miejscu mimo że więcej tej rury wystawało, wymienili mi na hoo koo e koo, w serwisowych barwach tzn wściekła czerwień meksykańska i oldskulowe napisy gary fisher w kolorze białym

Edytowane przez pawelLUB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Klaniam,

 

Ponizszy news nabiera dwojakiego znaczenia w swietle tytulu tematu :thumbsup:

 

http://www.bikeradar.com/news/article/trek-bicycle-corporation-kills-off-gary-fisher-bicycles-26615

 

Szacunek...

I.

 

 

HELLo-:

 

Wlasnie pojawily sie przed moimi oczami dwa TREKi z koleckji Gary Fisher(Cobia i Marlin). Nie chce narzekac, ale ramy sa slabo zrobione, chyba na Tajwanie zaczyna brakowac solidnych spawaczy ewentualnie zatrudniaja dzieci do pracy...porobie fotki jutro/pojutrze i wrzuce jakiegos linka - sami sie przekonacie!

Jesli chodzi o przejecie Garego przez Treka...trek ma chrapke stac sie najwiekszym producentem na rynku(teraz jest to Giant - robia ramy dla polowy firm), Gary byl z Keithem Bontragerem i gosciem od Treka prekursorem kolarstwa gorskiego i zdaje sie ze podoba mu sie pomysl dostepu do laboratorium Treka(wieksze i bardziej zaawansowane ma podobno tylko Cannondale). Nie sadze zeby chodzilo tutaj o podstepna polityke Treka, raczej konsolidacje marek aby pod wspolnym logo byly dystrybutowane bardziej efektywnie? Ale tak naprawde to nigdy nie wiadomo, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase(tak mawiala pani od historii).

 

POZDRo-:wer

 

p.s.: tez mam ramke Garego i wlasnie rozwazam zakup dluzszej sztycy, nie chce skonczyc z tylkiem wkreconym miedzy kolo a rame!

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie rozpoczynam taką przeprawę z GF hookooekoo, rower jest od miesiąca w reklamacji i na razie cisza? używam go od nowości ok. 15 m-cy,

sztyca podsiodłowa nigdy nie była wysunięta powyżej minimum i do tego rower nie był katowany a jednak rama strzeliła. Czy ma ktoś już jakieś informacje o rozpatrywaniu reklamacji?

post-133938-1285157880,69_thumb.jpg

Edytowane przez MarBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie rozpoczynam taką przeprawę z GF hookooekoo, rower jest od miesiąca w reklamacji i na razie cisza? używam go od nowości ok. 15 m-cy,

sztyca podsiodłowa nigdy nie była wysunięta powyżej minimum i do tego rower nie był katowany a jednak rama strzeliła. Czy ma ktoś już jakieś informacje o rozpatrywaniu reklamacji?

 

Spokojnie, dostaniesz najprawdopodobniej nowa ramę i to może tegoroczny model. Miałem podobny przypadek. Tylko trzeba czekać nawet do trzech miesięcy, ja czekałem ponad dwa. I to jest największy ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gary Fisher ma najlepszy serwis gwarancyjny w biznesie, za zlamana rame dostaniesz od razu nowa; i to najczesciej najnowszy model (w USA wysylaja czesto po 2-3 dniach), w Europie wiadomo zajmie to dluzej. Jak ci bedzie diler zwlekal to zadzwon bezposrednio do Treka i oni ich pogonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s.: tez mam ramke Garego i wlasnie rozwazam zakup dluzszej sztycy, nie chce skonczyc z tylkiem wkreconym miedzy kolo a rame!

 

dłuższa sztyca nic Ci nie da, bo i tak ramy GF także te z kolekcji Treka mają zwężającą się rurę pod siodłową w okolicach górnej rury , zwróć uwagę że sztyca ma rozmiar 27,2 mm, obejma zacisku 31,6 a przerzutka przednia mocowanie na 34,9, także sztyca ma kotakt z ramą na długości kilku cm, a reszta jest "zawieszona" . Nie wiem czemu usilnie trzymają sie takiego rozwiązania skoro w rowerach FS np HiFi sztyca ma 31,6 i rura podsiodłowa ma taką samą średnicę na całej długości, podobnie ramy HT Treka, ZTCP to takie rozwiązanie tj zwęrzająca sie na górze rura podsiodłowa jest stosowane od 2005 roku i z uporem maniaka nadal się tego trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Link do fotek nowych modeli, widoczne nieciekawe moim zdaniem spawy, pod koniec dla porownania kilka fot Gary Fisher RIG 07' Jesli chcesz foty konkretnych miejsc daj cynka(najlepiej priv) to podorzucam...milego, ide na brower%-)

 

http://picasaweb.google.com/kazafaza/29er#

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie aluminium to nie betka. Na moje oko to zwykłe niedbalstwo takie podejście do produkcji ram. Ale nie uspokoję Was. Spaw może nawet ładnie wyglądać czyli mieć wygładzone lico, bez podtopień i innych skaz ale stopiwo będzie źle dobrane, gaz zobojętniający nie będzie właściwej czystości(obniżenie kosztów wykonastwa) lub paramatry spawarki TIG dobrane nieprofesjonalnie i skończy się to przegrzaniem aluminium, powstaną naprężenia i spaw będzie tylko przyklejoną "atrapą". Ponadto jeśli produkcja odbywa się w Azji to sami rozumiecie z czym to się je. Zmiana Długości sztycy niewiele pomoże. Będzie wtedy działała większa siła. Rozmiar ramy(lepiej dobierać ciut większy) ma decydujące znaczenie. Pozdrawiam i życzę połamania kół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar ramy(lepiej dobierać ciut większy) ma decydujące znaczenie.

 

HELLo-:

 

Dzieki za techniczne wprowadzenie w tajniki spawania! Mozna by pomyslec, ze od takiej firmy jak TREK nalezaloby oczekiwac produktu na wyzszym poziomie. Nie moge jednak zgodzic sie z uogolnieniem na temat rozmiaru ram - wedlug mnie "ciut wieksza" powinna byc do jazdy po szosie, ewentualnie turystyki. Jesli chodzi o jazde w terenie(MTB, off-road jak zwal tak zwal;) powinno sie wybrac ramke "ciut mniejsza" ze wzgledu na nizej polozony srodek ciezkosci ramy, co za tym idzie lepsza sterownosc, latwiejsze "rzucanie" roweru w zakrety.

Zycze nie lamania zadnych elementow rowerowych! Milego LYKendu%-)

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że w zależności od preferowanego terenu, stopnia zaawansowania jeżdżącego rama mogła by być taka a raz siaka. Rozmiar pod wzrost dobiera się jeden a sztycę obniżasz lub wydłużasz. Można by sobie tak pisać ale co jeśli uparcie bedziesz brał ramę ciut mniejszą a będziesz uwielbiał jeździć w terenie i z tego roznamiętnienia co rusz w ramie będziesz widział jak rozłażą się spawy lub rurki w okolicach miejsc najbardziej narażonych. Ciekawe, po którym razie oczekiwania na powrót świeżej ramy od gwaranta zrozumiesz, że jednak mogła by być ciut większa...

 

Przerabiałem to z firmą Kross(crossowa rama) i wiem, że gdybym brał "najnera" to przy moim wzroście 195 cm oraz biorąc pod uwagę, że na rowerze jeżdzę dużo i praktycznie wszędzie (więc mam technikę i długie nogi;P) to bez chwili namysłu wybiorę 23" wcale nie martwiąc się o wysoki przekrok - strzał w orzechy to nic w porównaniu z użeraniem się o ponownie pękniętą ramę wehikułu, który to tak bardzo kochać mam zamiar.

 

W sklepie gdzie pytałem o GF Mambę 21" gość utwierdził mnie w przekonaniu, że ten rozmiar to dla mnie dość. Nie wiem, nawet nie wsiadłem ale nie... nie chcę się spierać. Może masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HELLo-:

 

Darty24! Uhahalem sie do rozpuku czytajac Twojego posta w okolicach "strzalu w orzechy";))) Ja tam jednak wole zeby moje "cojones" nie zmienialy stanu skupienia, barwy, mozliwosci itepe itede... Swoja droga nie mialem nigdy problemu z "rozlazeniem" sie spawow, katowalem solidnie rozne ramki-mniejsze, wieksze, srednie...moim zdaniem zawsze mozna przesunac siodelko przod/tyl(oczywiscie zmiana kata nacisku na pedaly...) ewentualnie zmiana mostka(pitstop: 5min, koszt niewielki, zmiana charakterystyki...) ahhh, najlepiej miec wiecej niz jeden rower ale to juz bujanie w oblokach!

Pozdrawiam, zycze znakomitego doboru rozmiaru ramy, ZADNYCH STRZALOW W ORZECHY!!

 

P.S.: Ja mam okolo 190cm, i Trek(stary Gary) w rozmiarze 21" jest ok "na dlugosc", ale gorna rura masuje lekko

 

POZDRo-:wer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Garym Rybakiem wynika chyba z tego, że stosuje dość długie kominy. Potem komuś się wydaje, że dużo sztycy wsunął, a ta nie ma oparcia pod końcem górnej rury. No i jest to prosta droga do uszkodzenia ramy. Ja tam nie jestem zwolennikiem strzelania w orzechy, tylko przestrzegania zasad montażu sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby środek ciężkości w mniejszej ramie jest niżej ?, suporty są umieszczone w tym samym miejscu względem osi kół (obniżenie suportu względem linii łączącej osie kół, co skutkuje wysokością suportu nad ziemią) w różnych rozmiarach tej samej marki, a w mniejszej ramie trzeba bardziej wyciągnąć sztycę aby zachować odpowiednią odległość względem osi suportu - co daje nam środek ciężkości w tym samym miejscu, za to przy zbyt małej ramie biker nie siedzi między osiami kół w miejscu w którym rower jest najlepiej wyważony dla jego wzrostu :)

 

Co innego kiedy jakaś marka projektuje ramy z osią suportu niżej niż w innych, wtedy środek ciężkości takiego roweru może by niżej niż w ramie o mniejszym rozmiarze pozostałych firm. .

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...