Skocz do zawartości

[licznik] Sigma STS1009, 1009, 1609


micferrari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić licznik ale nie wiem na jaki się zdecydować najbardziej byłem zdecydowany na 1009 STS ale nie wiem jak to jest z bezprzewodowymi licznikami i czy nie lepiej zapłacić taniej i brać przewodowy. na licznik chcę wydać nie więcej niż 100 zł czy możecie mi powiedzieć który z tych liczników będzie najlepszym wyborem ? i czy możecie krótko uzasadnić swoją wypowiedz. no i jeśli macie lepsze propozycje chętnie rozwarze.

 

 

sigma 1009

sigma 1009STS

sigma 1609

cateye strada

Z góry dzięki

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero co kupiłem 1009STS jednak nie miałem okazji go jeszcze przetestować. To jest mój pierwszy licznik bezprzewodowy a na decyzję wpłynął fakt, że STS jest nowszym typem transmisji niż DTS czy RDS. I tyle.

Na razie sprawdziłem go w garażu - sygnał łapie bez problemu po kilku sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Ja mam Sigmę 1009 przewodową i jestem bardzo zadowolony. Osobiście jakoś nie mam zaufania do liczników bezprzewodowych i sam kupiłem przewodowy, i myśle że nie ma co przepłacać, a zoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na jakies akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem nowy na forum dlatego witam wszystkich serdecznie oraz życzę wesołych świąt:)

Mam pytanie do użytkowników Sigmy sts 1009. Na sensorze jest czerwona/zielona diota oraz przycisk. Moje pytanie brzmi do czego to jest? oraz co oznacza zmiana koloru świecenia diody z zielonej na czerwoną i odwrotnie?

 

Na ulotce jest napisane green=bike1 red=bike2. Ale o co tu chodzi? Przecież rozmiar koła wpisuje się do licznika a nie do sensora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w licznikach poniżej 200 zł nie opłaca kupować bezprzewodowych

 

Dlaczego? Wytłumacz mi różnice w liczniku bezprzewodowym za 180zł i bezprzewodowym za 280zł - techniczną (nie chodzi tu o dodatkowe funkcję). Tylko konkrety proszę :) Pewnie mówisz tak dlatego, że Ty masz akurat przewodowy a o bezprzewodowych co najwyżej czytałeś.. ;) Ehh.. Ta polska mentalność...

 

 

Czy wie ktoś czy 1009 ma funkcję zapamiętywania danych po wyjęciu/wymianie baterii ?

 

Tak. Zapisuje całkowity przebieg (chyba nic więcej) - jak wszystkie nowe sigmy.

 

 

 

Co do tematu.. Liczniki w technologii DTS nie były najlepszym rozwiązaniem. Trochę się przez to zawiodłem na sigmie, natomiast STS to wspaniała sprawa. Od roku posiadam licznik z rodziny STS. Od kiedy założyłem go, aż po dzień dzisiejszy działa idealnie. Nawet o dziwo nie wymagał jeszcze wymiany baterii. Kolega ma taki sam i również bez problemu. Prosto i bez brzydkich kabli. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, posiadam Sigmę 1009. Po przejechaniu odcinka z punktu A do punktu B naliczyło mi 7.34 Coś jest nie tak, bo sprawdzałem na earth google długość tego odcinka i wyszło coś około 6,30 km. Koła chyba mam dobrze ustawione ( wheele size = 2.103 ) przy 26" oponach panaracer'a. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam szybkie pytanie odnośnie licznika Sigma 1009 a mianowicie jaki mam wpisać rozmiar opony. Mam Schwalbe Rocket Ron oznaczona 54-559 26x2.1. W instrukcji do licznika mam dostępne opcje:

54-559 |26x2,00 |2114

57-559 |26x2.125 |2133

czyli żadna z nich nie odpowiada dokładnie temu co pisze na oponie. Mam teraz ustawione 2114 ale zastanawiam się czy 2133 nie będzie bardziej właściwe. Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinowac z tabelka trzeba zmierzyc rzeczywisty obwod koła i po sprawie ...

 

Z drugiej strony blad miedzy tymi wielkosciami to około 1%, oznacza to tyle ze przy predkosci 50 km/h blad wyniesie 0,5 km/h przy przejechaniu 100 km blad bedzie na poziomie 1 km ... czy to ma az takie wielkie znaczenie ??

 

Nie ma co aptekowac cza krecic korbami i tyle :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie dokonałeś wyboru licznika, polecam sigme 1609. Bardzo intuicyjne sterowanie, fajny design, podświetlanie, temperatura (która jest identyczna jak na termometrze), łatwy montaż. Po wyjęciu baterii nie tracisz danych. Nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów a pokonałem z nim już kilka tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie dokonałeś wyboru licznika, polecam sigme 1609.

Tyle że nie ma sensu do niej dopłacać, najlepszym wyborem jest 1009 który różni się od 1609 tylko brakiem licznika kadencji(czujnik tak czy siak trzeba dokupić osobno.) oraz podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, w necie można znaleźć 1609 taniej niż 1009 (w stacjonarnych sklepach), więc... :) Gdyby nie to, kupiłbym 1009, ale skoro mogłem z przesyłką kupić o około 5zł mniej, niż w każdym stacjonarnym w Krakowie...

 

W każdym razie nie myśl o 509 - bardzo ubogi licznik. Przynajmniej IMHO.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem licznik z sigmy na kabelek modelu nie pamiętam, ale kabelek się zniszczył po kilku miesiąca:( Potem kupiłem sigme bc 1106 dts. Sensor mocowany na widelcu padł po około 3000km, więc zawiodłem się na tej firmie. Aktualnie używam Cateye Velo 8 CC-VL810 i jestem zadowolny, polecam. Ilość funkcji wystarczająca. Chociaż szkoda że dystans całkowity po wyjęciu baterii się kasuje i nie da się go ponownie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dodam.

Miałem dość sporo liczników ( ze 4 :) ) przewodowe i bez. Sigma 509 - prosta z małą ilością funkcji, przewodowa. Kabelek kiedyś zawinął się w szprychy i tyle było z liczenia. Póżniej był 1009 , poszedł sobie z rowerem do innego właściciela - był ok. Następnie Cateye - jakiś prosty bezprzewodowy , działał bardzo dobrze bez zastrzeżeń.

No i ostatnio wpadłem na pomysł, że potrzebuję czegoś extra to zakupiłem okazyjnie na ebayu 2009 MHR STS ( nie Targa). Cena z przesyłką poniżej 300 zł - opłacało się. Ma to i wysokościomierz ( kłamie jak z nut) i pomiar kadencji ( a jakże) i temperaturę i nawet puls mierzy, w zasadzie tylko jednego nie robi :icon_wink:;P . Ogólnie fajnie wygląda ale i MZ wadę , którą mają wszystkie Sigmy ( te użytkowane przeze mnie) ma niebezpieczną tendencję do wypadnięcia z zaczepu przy delikatnym trąceniu np ręką. Oprócz niewątpliwych zalet jak : ilość funkcji, jakość wykonania itp jest też kilka wad. A z czego wynikają , po otworzeniu pudełka zastałem tam kartkę z promocją 50% na zakup oprogramowania ze stacją dokującą. No to zachęcony dokupiłem. Ale te 50% to tylko do oprogramowania było. Ale nic myślę, będę sobie wszystko notował na kompie. I teraz tak :

- oprogramowanie jest bo jest, nic rewelacyjnego

- jeżeli chcę mieć odczyty z danego dnia muszę wszystko sczytać tego samego dnia

- nie można kumulować z np kilku dni bo w kalendarzu oprogramowania dopisze tylko do dnia sczytywania (przecież ma zegarek i daty )

- jeżeli przed kolejną wyprawą nie zresetujemy ustawień (kadencji, pulsu, wysokości itd) uśredni z pozostałych dni ( powinien być jeden przycisk , który to wszystko zresetuje)

- wysokość npm. to tylko gadżet ( lub jestem tępy i nie umiem go skalaibrować), kłamie o ok 100-150 metrów !

 

A tak poza tym jest OK. Mogę polecić. Kupiłem w zasadzie do funkcji pulsometru i kadencji bo wszystko jest w jednym miejscu i dość wygodnie się obsługuje i co ważne nie zajmuje miejsca gdybym miał mieć to wszystko oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam mały problem z 1009 STS

Na zimę schowałem licznik, odbiornik do szafy bez baterii. W niedziele zamontowałem licznik na nowy sezon i pojawił się problem.

Przy wkładaniu licznika na dzień dobry wyskakuje mi komunikat " SPD TRANS LOW " i tak sobie to miga.

Wystarczy, że nacisnę jakiś guzik, a komunikat znika. Licznik działa normalnie. Niestety komunikat pokazuje się zawsze po wpięciu licznika. Odległość między licznikiem, a odbiornikiem 35 - 40cm. Baterie nie są nowe, ale wymieniane w październiku z czego używane kilka tygodni i na zimę wyłożone.

Wcześniej licznik siedział na mtb, teraz jest w kolarce.

Mieliście kiedyś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...