Skocz do zawartości

[ranking] ulubione dźwięki wydobywające się z roweru :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Może temat na pierwszy rzut oka wydaje się dziwny ale wszyscy zarażeni cyklozą powinni zrozumieć :). Generalnie chodzi o ranking dźwięków/odgłosów jakie wydaje Wasz rower, i które po prostu lubicie.

U mnie jest to:

 

1. Cykanie bębęnka piasty

2. Odgłos jaki wydaje amor powietrzny podczas pracy

3. Dźwięk wpinania się w spd

 

Wpisujcie swoje typy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo tak, wpinanie SPD to jest dzwięk, który tygryski lubią najbardziej... :D lubię też szum opon gdy szybko jadę po asfalcie ;) lubię też ciszę, która jest w lesie gdy sama jeżdzę...oprócz dźwięku lubię też pulsowanie w skroniach i mrowienie w udach po długiej jeździe B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię:

Dźwięk opon na asfalcie

Dźwięk opon na szutrze

Dźwięk wgryzającej się w asfalt przedniej opony przy awaryjnym hamowaniu (chociaż z drugiej strony to boli xD)

Cykanie kasety

Odgłos wpinanych SPD

 

Nie lubię:

Głośnej pracy napędu (gdy jakiś czas nie smarujemy/lata łańcuch itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobić ranking, to chyba szum szerokich opon na asfalcie byłby Nr 1. Też go lubię, aczkolwiek jest on raczej wskaźnikiem, jak spore opory stawiają moje 2,25" na asfalcie. I w takim wypadku wolałbym go nie słyszeć. Aczkolwiek asfalt u mnie to nie więcej jak 5-10% dystansu.

 

 

 

 

Ja uwielbiam dźwięk kruszonych pod kołami suchych jesiennych liści  na nieujeżdżonych ścieżkach. Rozkosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.dżwięk obijającego się łańcucha o ząbki podczas szybkich zjazdów

2.dziwny niezlokalizowany dżwięk RST Gila TNL!

3.kliknięcia przerzutek podczas bardzo szybkiej zmiany

 

Lubis97 jest dużo opon dirtowych i dużo amorów do dirtu więc mógłbyś na przyszłość bardziej precyzować(chyba wiesz na czym jeżdzisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...