Skocz do zawartości

[dętki] Lekkie dętki do roweru górskiego !


pawel1315

Rekomendowane odpowiedzi

Polecają dokładnie karmy i chyba tylko tyle, bo są to dobre i tanie opony zwijane. Nie jeździłem na dętkach kenda super lite, ale miałem do czynienia z innymi, grubszymi, dętkami kendy i są one tragiczne. Jedna z nich przetarła się na zgięciu trzymana w torbie podsiodłowej jako zapasówka, co świadczy o kiepskiej jakości zastosowanej gumy, kilka innych potrafiło się wytrzeć wewnątrz opony. Podobnie z dętkami CST, nie dają rady przy "ostrzejszej" jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecają dokładnie karmy i chyba tylko tyle, bo są to dobre i tanie opony zwijane.

Bardzo dobre są też SBE - na suche warunki. Nevegal'e - jeśli ktoś chce bezkompromisową trakcję kosztem wagi.

Nie jeździłem na dętkach kenda super lite, ale miałem do czynienia z innymi, grubszymi, dętkami kendy i są one tragiczne.

A ja jeździłem na jakichś 185g kendach i nic w nich "tragicznego" nie zauważyłem. Teraz jedną z nich wożę jako zapas, jedna powędrowała do kolegi. Obecnie wożę się na maxiisie ultralight (122g) i jakimś Spec'u, którego nazwy nie znam, a który waży 114 g przy przeznaczeniu na rozmiary 1.9-2.3.

 

Co takiego tragicznego było w dętkach kendy? Poza brakiem nobilitującego logo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko kendy, po prostu naciąłem się. Nie jestem zatwardziałym zwolennikiem markowych i często drogich części, próbowałem różnych rzeczy. Akurat w przypadku kendy i continentala którego posiadam teraz widzę różnicę w jakości wykonania dętek, tego jak wygląda odlew oraz wentyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kontynuuję...

Czy lekkie dętki np maxxis ultralight w przedziale ciśnień 2,5-3 atm na górskich nawierzchniach nie łapią dziur? Mam w planie wcisnąć na nie Geax Barro Mountain 2.1 i wyjechać w Beskidy ale ewentualne łatanie wcale się mi nie uśmiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rowerze mam założone : front - Schwalbe XX Light (108g),rear - Schwalbe Extra Light (123g) ,gdyż jak kupowałem zimą tylko jedna sztuka Extra Light była na stanie sklepu.

Zmuszony byłem wrzucić na przód lżejszą odmianę i jak na razie jest o.k. pod moim ciężarem 80kg (+ciuchy +plecak - kolejne 10kg)dają radę.

Tak więc waga podawana przez Schwalbe troszkę się różni od rzeczywistej.

Jak na razie 530km i ani jednego kapcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zobaczcie sobie dętki CYT ~130g, 13zł. Byłem podejrzliwie nastawiony do tej, którą kupiłem, a ona o dziwo ani powietrza nie puszcza, ani się nie rozchodzi na szwie... Porządna, dosyć lekka dętka. I do tego tania.

Kupiłem, używam i polecam. Ostatnio niechcący przejechałem ~90km z 1.6 atm z tyłu (Kenda Karma 2.0) i żadnej dziury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

temat wygrzebany ze śmietnika:

http://www.forumrowerowe.org/topic/89779-detki-do-opony-22/

 

akurat idealnie dotyczy moich wątpliwości: opona szeroka na 2,2" versus dętka MAXXIS ULTRALIGHT 1,90/2,125" szerokości, ważę 74kg.

 

To że podejdzie nie podlega dyskusji, tylko czy na lekkiej dętce dodatkowo rozciągniętej z uwagi na szerszą oponę to dodatkowo jej nie osłabi z tendencją do poszczania na klejeniach?

 

 

zawsze zostaje możliwość Schwalbe Extra Light , ale to już 10zł różnicy na jednej dętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wygrzebany ze śmietnika:

http://www.forumrowerowe.org/topic/89779-detki-do-opony-22/

 

akurat idealnie dotyczy moich wątpliwości: opona szeroka na 2,2" versus dętka MAXXIS ULTRALIGHT 1,90/2,125" szerokości, ważę 74kg.

 

To że podejdzie nie podlega dyskusji, tylko czy na lekkiej dętce dodatkowo rozciągniętej z uwagi na szerszą oponę to dodatkowo jej nie osłabi z tendencją do poszczania na klejeniach?

 

 

zawsze zostaje możliwość Schwalbe Extra Light , ale to już 10zł różnicy na jednej dętce.

Aktualnie używam dętek najlżejszych Maxxisa czyli Maxxis FlyWeight ok.95g w oponach Ritchey 2.2 ułożyły się idealnie trzymają sie wyśmienicie i na razie ani myślą złapać kapcia. :icon_lol: W ogóle to takich dęteczek używam od paru sezonów i mogę spokojnie też stwierdzić,że Maxxisy są zdecydowanie mocniejsze od odpowiedników Shwalbe(miałem kilka sztuk,szczerze niepolecam)! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzewy nie puszczą ze względu na delikatnie większą objętość opony

 

nigdy wcześniej nie miałem doświadczenia z lekkimi dętkami, dlatego bazuje wyłącznie na opiniach z forum, a co do puszczania zgrzewów to zdarzyło mi się to kilkukrotnie (felerne sztuki?) z dętkami standardowej wagi ~190g np tak jak wcześniej wspomniałeś przy zakładaniu lub raz po ostrym zjeździe kiedy złapałem kapcia- sprawdzam a tu dętka rozpruta na zgrzewie na długości 10-15cm, a jeżdżę na ciśnieniu 2,5-3 atm.

 

Tak czy inaczej moje moja wątpliwość została rozwiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...