Skocz do zawartości

[rama] Kross Level X


drizzt

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam troche dziwne pytanie.

Czy ktos z Was, mial kiedykolwiek jakies problemy z w/w ramami?

Kolega wlasnie zakupil (wysylkowo) Krossa A6 2008 (osprzet lx, tora 318 itd) czeka na niego - wszyscy koledzy dookola mu truja ze zrobil blad, ze kross to najgorszy syf i tak dalej.

Bedzie jezdzil po drogach i lesie, zadnych hardcore'ow.

Sam mam od niedawna rame A4, zadnych wad nie zanotowalem.. ale moja opinia mu jakos nie wystarcza..

To taki post specjalnie dla niego zeby przestal sie przejmowac.. Dzieki z gory za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama trochę krótka jest i troszkę waży. Ale mimo wszystko według mnie aż tak bardzo "nie ogranicza". Według mnie w kwocie nawet do 2.5tys lepiej kupić A6 z sensownym osprzętem niż rower jakie "bardziej renomowanej firmy", który w tej cenie będzie miał beznadziejny osprzęt i będzie ważył przynajmniej 1kg więcej. Może koledzy po prostu zazdroszczą ^.^ Swoją drogą ciekaw jestem jakie oni mają rowery. Sam ujeżdżam ramę levela od 4500km i sobie chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co by mu polecili, Kross pomimo podniesienia cen rowerów w stosunku do poprzedniego roku (modele 2009) jest jedną z nielicznych marek gdzie płaci sie za jakość nie za firmę, z A6 będzie bardzo zadowolony i aby pokazała niedoinformowanym kolegom na co Krossa teraz "stać". Giant, Merida, Scott to są marki gdzie sie płaci za firmę, Kellys i Kross są firmami wartymi uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama trochę krótka jest i troszkę waży. Ale mimo wszystko według mnie aż tak bardzo "nie ogranicza".

 

Troszkę waży - przy rozmiarze 17" - 1,7 kg - pokaż mi inną tyle ważącą ramę z takim osprzętem w tym przedziale cenowym :) Albo zobacz ile ważą ramy Scott Aspect czy Merida Matts TFS X-Sport. Rama Krossa nie jest też wcale taka krótka, IMO jest też całkiem efektywna i wypada lepiej niż większość konkurencji w tym segmencie. Hawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross to dobry rower na pierwszy poważny sprzęt. W tej roli sprawdza się świetnie.

 

Jak się ma naście lat to warto ten rower kupić, a jak się człowiek wciągnie to kupuje coś lepszego po dwóch, trzech latach użytkowania. Jak nie to idzie w odstawke i tyle. To nie jest rower na długie lata.

 

Jeśli miałbym kupowac docelowy rower do turystyki na lata to bym wybrał coś z może i gorszymi gratami, ale na lepiej wykonanej(szczególnie chodzi o lakier) choć cięższej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyną wadą ramy Krossa jest właśnie lakier - nowy błyszczy się jak psu kule, a po jakimś czasie użytkowania matowieje od wszędobylskich drobnych rysek i odprysków. Wystarczy szczotką podczas mycia przejechać po ramie żeby rysy zostały, przez co raczej nie jest to rama dla estetów. Poza tym daje radę nawet podczas ostrego katowania w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyną wadą ramy Krossa jest właśnie lakier - nowy błyszczy się jak psu kule, a po jakimś czasie użytkowania matowieje od wszędobylskich drobnych rysek i odprysków. Wystarczy szczotką podczas mycia przejechać po ramie żeby rysy zostały, przez co raczej nie jest to rama dla estetów. Poza tym daje radę nawet podczas ostrego katowania w górach.

 

Tu nie chodzi tylko o lakier. Rama ma w zasadzie neutralną geometrię i pierwszy rower taki powinien być. Jak zaczniesz od neutralnego to wiesz co dalej robisz i kupujesz juz bardziej wyspecjalizwoany sprzet. Albo bardziej wyścigowy, albo o wiekszym skoku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osob co maja Krosiwa A4 i A6 i żadna jeszcze się na nic nie uskarżała oprócz lichego lakieru. A dodam tylko, że jedna z nich użytkuje rame w warunkach utraty gwarancji :)

 

Jest to idealny sprzet do rozpoczecia przygody z rowerem B)

 

Dodam tylko, ze z tego co sie pytalem, jednak zadna z nich nie kupilaby znow Krossa, ale juz Gianta, Scotta czy Meride + dalsza rozbudowa...

Dziwne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...