Skocz do zawartości

[9100g] Scott Scale 30


jmc

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam zmontowany właśnie kolejny swój HT, przeznaczony wyłącznie do maratonów na trasach stricte górskich.

 

Fotografie maszyny: http://picasaweb.google.pl/jotemce/MyScott...feat=directlink

 

A poniżej prezentuję zestwienie wagowe wszystkich podzespołów:

 

Bar Ends: SCOTT RC Carbon Stix - 68g

Bar Plugs: SCOTT plugs - 4g

Bottle Cage: SCOTT Team Issue Carbon - 25g

Brake (Front): Avid Juicy Ultimate + brake levers + hose - 217g

Brake (Rear): Avid Juicy Ultimate + brake levers + hose - 255g

Cassette: Shimano XTR CS-M970 T11/32 - 224g

Chain: Rohloff SLT 99 MTB - 296g

Crankset + Bottom Bracket + Chainrings + Bolts: SHIMANO XTR FC-M970, 175 mm - 796g

Derlr (Front): SHIMANO XTR FD-M970 E-TYPE - 140g

Derlr (Rear): SHIMANO XTR RD-M972 SGS - 182g

Fork + Starnut: Fox 32 F100 - 1550g

Frame: SCOTT Scale 30, L size - 1141g

Grips: SCOTT Racing Lite Open - 17g

Handlebar: Ritchey WCS Carbon - 134g

Headset without starnut: Cane Creek - 88

Pedals: SPD EXUSTAR E-PM25Ti - 215g

Seat: Selle Italia SLR Kit Carbonio Flow - 132g

Seatpost: Ritchey WCS Carbon 34,9/400 mm - 223g

Seatpost clamp: Carbon Light - 11g

Shifters Left/Right + Cables Clarks: SHIMANO XTR SL-M970-A - 321g

Spacers: Syntace H.A.T 20mm - 11g

Stem: Ritchey 4 AXIS WCS 100mm - 114g

Tire (Front): Shwalbe Nobby Nic - 471g

Tire (Rear): Shwalbe Nobby Nic - 480g

Tube (Front): Maxxis Flyweight - 96g

Tube (Rear): Geax - 140g

Wheel Front: DT Swiss assembly

-Hub: DT Swiss 190 ceramic - 109g

-Rim: DT Swiss XR 4.2D - 398g

-Spokes + Nipples: 32 DT Swiss Revolution, Alu nipples - 153g

-Rim plugs: Veloplug, 32 pcs. - 6g

-CL Adapter: DT Swiss – 30g

-Rotor: Avid G2 Cleansweep 160mm – 106g

-Skewer: Tune Skyline MTB Ti - 11g

Wheel Rear: DT Swiss assembly

-Hub: DT Swiss 190 ceramic - 212g

-Rim: DT Swiss XR 4.2D - 400g

-Spokes + Nipples: 16 DT Swiss Revolution, Alu nipples + 16 DT Swiss Comp+Brass nipples - 190g

-Rim plugs: Veloplug, 32 pcs. - 6g

-CL Adapter: DT Swiss – 30g

-Rotor: Avid G2 Cleansweep 160mm – 106g

-Skewer: Tune Skyline MTB Ti - 13g

Chainstay guard: SCOTT - 24g

Odometer: Sigma Targa – 50g

Hanger deraileur: SCOTT - 14g

Cable hangers: SCOTT - 11g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie wszystkie nyple alu ?

 

piszesz że rower do startów w maratonach a z 2 strony tune skyline? masy kluczyka tez nie widze.

 

Łańcuchów xtra za cenę Rohloffa miałbyś spokojnie dwa. Lżej i przy 2 łańcuchach zamiast 1dnego trwalszy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam:

mjack: Podstawka jest pod Garmina Edge 705 i zapewniam, że jest właściwie założona

 

Iron: Są różne szkoły doboru części do budowanych kół. Jestem wyznawcą tej, która stawia na dodatkowe wzmocnienie strony napędowej koła tylnego (see eg. Gerd Schraner - The Art of Wheelbuilding)

Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka oraz wpływ zacisków Tune do startów w maratonach; czy to że brak jest szybkozamykacza i minutę dłużej zajmie operacja likwidacji ewentualnego kapcia na zawodach? Regulamin maratonów nie określa rodzaju zacisków w rowerach zawodników.

Co do łańcucha i kasety - i tak co sezon zwykle wymieniam cały napęd w rowerze. Pewnie można to robić taniej, ale cóż... sam sobie jestem sponsorem i nie muszę się ograniczać.

Kluczyk waży 6g i będzie włożony dopiero do torebki podsiodłowej (wraz z zapasową dętką, zestawem kluczy etc.), na razie in statu nascendi...

 

Nawrotek, Wax i R3surrection: ten zestaw mostka i kierownicy jest przejściowy. Docelowo planuję wyposażyć rower w zintegrowaną z mostkiem kierownicę w układzie kolorystycznym srebrno-czarnym, Scott Carbon Pilot Combo. Niestety, na razie jest niedostępna...

post-111316-1235496281_thumb.jpeg

post-111316-1235496367_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś tego Rohloffa? Bo mój SLT99 powoli się kończy i szukam następcy w dobrej cenie.

Łańcuchów xtra za cenę Rohloffa miałbyś spokojnie dwa. Lżej i przy 2 łańcuchach zamiast 1dnego trwalszy zestaw.

I cóż z tego? Rohloff jest niebywale giętkie bocznie co ma swoje plusy, np możliwe duże przekosy bez konsekwencji zerwania łańcucha. Poza tym jakość wykonania ogniw też jest znacznie lepsza od XTRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś tego Rohloffa? Bo mój SLT99 powoli się kończy i szukam następcy w dobrej cenie

Hm.. Kupowałem go w Niemczech, gdy jeszcze Euro było za psie pieniądze. Teraz to raczej cena łąńcucha może Cię nie usatysfakcjonować. Jeśli jednak jesteś zainteresowany, pisz na PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

hmm jak te rholoffy pracują ja założyłem kasetę XT connexa 908 i czuć jak łańcuch pracuje przy deore tego nie było, co nie zmienia faktu że biegi wchodzą momentalnie. Ciekawe uczucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Kupowałem go w Niemczech, gdy jeszcze Euro było za psie pieniądze. Teraz to raczej cena łąńcucha może Cię nie usatysfakcjonować. Jeśli jednak jesteś zainteresowany, pisz na PV.

Przy obecnym kursie euro nijak mi się to nie kalkuluje , bo 36x4,67 daje 168 + przesyłka i cena jak w PL. Ja za swój dałem 125zł ale to było 3 lata temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

rower trwały pod maratony aczkolwiek jeśli zmienaisz napęd co rok to można poszaleć z kcncn i te sprawy tylko koła zdają się delikatne w stosunku do reszty, niemniej maszyna do wygrywania :

 

bontrager ma fajną integrę mostka i kiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...