Skocz do zawartości

[amortyzator] Tora318 kontra Revelation Dual Air 426


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mojej Torze się zeszło (się zablokował lewy korek:( ) Na szczęście gwarancja działa ale w Decathlonie nie naprawiają tylko od razu wymiana na nowy, niestety jest jakiś problem ze sprowadzeniem 318 i zaproponowano mi wymianę za dopłatą 250zł na nowiuśki Revelation 426 ze sprężyną powietrzną (czyli tą tańszą (gorszą?) wersję). Pytałem w zaprzyjaźnionym serwisie - odradzali, w innym sklepie sprzedawca stwierdził że to bardzo dobra zamiana :):P

Moje pytanie jest czy opłaca się i czy jest sens takiej zamiany? Opinii o Revelation jest tyle ilu ludzi których o to pytałem :) Czy rzeczywiście Revelation jest taki trudniejszy lub droższy w serwisowaniu, czy będzie różnica w jeździe (i żywotności) na jego niekorzyść w porównaniu z Torą318? Ważę koło 85kg + plecak ok. ~5kg Moja jazda to krawężniki, korzenie, pieńki , kamulce w lesie, szybka i czasem agresywna jazda po dołach i górach leśnych, skoki na ogół gdy zjeżdżam z krawężnika (ale często są one wysokie te krawężniki tak na 15-20cm :D )

Nie muszę się decydować już zaraz bo i tak nie używam tej funkcji praktycznie jeżdżę cały czas na jednym ustawieniu Tory, więc nie ma pośpiechu i mogę poczekać nawet kilka tygodni żeby sprowadzili 318.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie :)

ps.kumpel właśnie coś napomknął o schodzącym powietrzu i problemach z uszczelnianiem :yes: :yes: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dopłatą 250 PLN ja bym brał bez zastanowienia.

RVL to bardzo dobry amorek z dużo wyższej polki niż Tora.

 

Powietrze u RS raczej rzadko szwankuje a tłumik jest taki sam jak w Torze 318

 

PS. Powietrzne systemy są droższe niż "stalowosprężynowe" a czy lepsze? z jednej strony tak bo ustawisz je pod swoją wagę dokładnie tak jak potrzebujesz, są lżejsze, z drugiej strony zawsze więcej zabawy z ustawieniem i mogą się pojawiać nieszczelności (RS dopracował swoje powietrzniaki, wiec zdarza sie to rzadko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, są przyjazne :D chociaż zaczynam mieć wątpliwości co do systemu NEUF ;) Zaczęły się trzaski więc dziś rozebrałem, przesmarowałem i zaraz sprawdzę czy to coś dało :D . Ale odbiegam od tematu, dzięki za dotychczasowe opinie.

Propozycję zamiany przemyślę po pierwszej przejażdżce na nowym amorku ;) o ile się zdecyduję :D

Czekam na jeszcze więcej opinii :)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pytałem w zaprzyjaźnionym serwisie - odradzali...Czy rzeczywiście Revelation jest taki trudniejszy lub droższy w serwisowaniu, czy będzie różnica w jeździe (i żywotności) na jego niekorzyść w porównaniu z Torą318? ....ps.kumpel właśnie coś napomknął o schodzącym powietrzu i problemach z uszczelnianiem ;):D:P

 

nie chodz wiecej do tego serwisu i zmien kumpla :P.

 

oczywiscie, sprezyna powietrzna jest trudniejsza w serwisie. chodzby dlatego, bo jakiegos tam serwisu wymaga, a sprezyna stalowa nie :). dwukomorowa sprezyna powietrzna (taka jak w rev) ma znacznie lepsza i o niebo bardziej elastyczna charakterystyke. dzieki progresywnosci zabezpiecza przed dobiciem, a komoro negatywna niweluje efekt mniejszej czulosci na male nierownosci. czesci stalowe w torze zastapiono aluminium, golenie gorne sa anodyzowane, a nie jak w torze chromowane (co jest najtanszym rozwiazaniem). tlumienie podobne. z nowych "funkcji" w porownaniu z tora jest floodgate. bez obrazy, ale nawet moj pies wie, ze to hest okazja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ;) Dziś zadzwoniłem, zamówiłem Revelationa i umówiłem się konkretną godzinę, wymienią i będzie OK.

Dziękuję wszystkim za opinie :D

Pozdrawiam serdecznie :P

 

ps. uchmanek może Twój pies jeździ częściej i ma większy kontakt z bikowaniem niż ja? :):D :D - nie obrażam się :P Pozdrówko wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu jak piselem tego posta przysiadl sie do mnie pies. wyraz jego pyska swiadczyl o pelnym zrozumieniu i poparciu dla mojej opini :).

Tiaaaa... moja kocica po przeczytaniu poprzednich postów też zdecydowanie skłania się ku dual air :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...