Skocz do zawartości

[giełda] forma postów


Rekomendowane odpowiedzi

Wnoszę prośbę o ustalenie sposobu pisania postów w dziale giełda, irytuje mnie jak ktos pisze : "sprzedam coś tam, jak chcesz coś wiedzieć to dzwoń i pisz, bo jeszcze nie wiem za ile chcę sprzedać i w ogóle nic nie wiem."

Chciałbym aby post zawierał obowiązkowo cenę danego towaru, opis stanu technicznego i ewentualnie zdjęcie (choć niekoniecznie), bo denerwują mnie nierzeczowe informacje. Myślę że cywilizacja idzie ku usprawnieniu wymianie informacji, no i że właśnie można by tą "innowację" wprowadzić w dziale giełda. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem przeciw. to tak jakbys na allegro zakazal opcji cena minimalna. to swiete prawo wlasciciela w jaki sposob ustala warunki sprzedazy towaru. poza tym moge chciec wylicytowac towar - pomiedzy dwoma lub kilkoma uzytkownikami. tak bylo kiedys w moim przypadku i niby dlaczego mam publicznie oglaszac co kto zaoferowal?

przeciez jesli sposob prezentacji czy zachowanie sprzedawcy nie podoba - nie musisz kupowac. chcesz "narzucic" sprzedawcy swoją wole - bądz dobrym negocjatorem i czlowiekiem interesu.

 

sprzedawca ma prawo nie wiedziec - to po prostu zwykly wybieg by zorientowac sie co do zainteresowania rynku bez skladania obietnic co do sprzedazy. to wolny rynek. cokolwiek robi sprzedawca jest ok - poza oszukiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie spotkałem się żeby ktoś postował w temacie giełda ile kto mu zaoferował, itp i tak wszystkie sprawy załatwiane są na pm

2. Giełda to nie allegro, żadna tam informacja nie jest wiążąca, a każda cena podlega negocjacji.

3. Niepotrzebnie się unosisz "nie podoba - nie musisz kupowac" ja wysuwam propozycję, przecież nie grożę nikomu pistoletem

 

Dla Ciebie to ułatwienie, a dla mnie mnie nie, bo marnuję czas żeby się dowiedzieć że ktoś chce cenę z kosmosu. To też wg mnie jest przyczyna nie podawania cen od razu, bo osoba sprzedającą boi się narazić na pośmiewisko, że chce dużo pieniędzy za daną część <_< itp.

Ty chcesz ustalić prawo z korzyścią dla sprzedawcy, a ja chcę z pożytkiem dla kupca :P. Zawsze można dopisać że cena wywoławcza xxx, zapraszam na priva. Wtedy wiem czy warto się fatygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem przesadnych ilości zakazów czy nakazów, ale uważam, że giełdę można by trochę usprawnić. Przede wszystkim ma na myśli rzetelny opis sprzedawanej części, a nie tylko link do allegro (od tego jest inny temat). Co do ujawniania ceny, czasami jeśli ktoś widzi ile żąda sprzedawca to albo bardziej się interesuje albo z miejsca opuszcza temat i nie wali jeden z drugim postów w stylu "ile za to", "ile za tamto".

 

Może będzie przejrzyściej <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najrzetelniej przedstawia się post kiedy to sprzedający podaje cenę od razu przy wystawianiu przedmiotu na giełdzie. Jeśli wystawia więcej - 1.zmniejszają się koszty wysyłki 2.można na pw wynegocjować niższą cenę przy kupnie kilku przedmiotów. Przecież i tak jak cena wyjściowa jest x można na pw lub gg zaproponować x+y. Tylko co wtedy będzie ważniejsze - wyższa cena podana na privie czy 'zaklepanie' przedmiotu na głównej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsza cena to ta, którą akceptują zarówno sprzedający jak i kupujący. Jak sprzedający będzie robił takie wałki to jedynym wyjściem jest "publiczna chłosta", bo jest to działanie nie fair. Kilka takich przypadków się zdarzy, będzie kilka "chłost" i potem będzie już spokój :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że po podaniu ceny przez sprzedającego zaczną sie pojawiać złośliwe uwagi o zawyżeniu ceny choćby była ona najuczciwsza

gentlemeni o pieniądzach nie rozmawiają

 

propozycja padła

skieruję ją pod obrady administracji i zobaczymy co wypracujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal jestem na nie. to ile razy sprzedawca bedzie musial odpowiedziec na pytanie ile za towar to jego sprawa i jego cierpliwosci.

skoro na allegro sprzedawca moze wstawic uwage do aukcji: "w razie czego rozpatrze najwyzsza propozycje" np w przypadku nieosiągnięcia ceny minimalnej lub korzystnej propozycji to dlaczego tu musi sie okreslac?

"nie chce tracic czasu?" smieszny argument.

 

smierdzące lenistwo ery zakupow i nasiadówek przed komputerem.

 

a propos zlosliwych uwag - to nie gdybanie ze bedą ale fakt - zauwazylem to juz kilka razy. wcinają sie osoby ktore kompletnie nie są zainteresowane kupnem po to by umoralniac lub wykpic sprzedawce.

i co z tego ze cena jest z kosmosu? skoro ktos siedzi w internecie to przeciez pisac potrafi, alfabet zna i z wyszukiwarek internetowych tez na pewno korzysta. niech sobie wejdzie i poszuka czy cena jest sensowna czy nie.

 

zanim cos kupicie przetrzepujecie internet tam i nazad szukajac oferty o 50 groszy lepszej. to ze ktos zostanie oszukany to glownie jego wina - a szczegolnie "z braku czasu" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal jestem na nie. to ile razy sprzedawca bedzie musial odpowiedziec na pytanie ile za towar to jego sprawa i jego cierpliwosci.

skoro na allegro sprzedawca moze wstawic uwage do aukcji: "w razie czego rozpatrze najwyzsza propozycje" np w przypadku nieosiągnięcia ceny minimalnej lub korzystnej propozycji to dlaczego tu musi sie okreslac?

"nie chce tracic czasu?" smieszny argument.

 

I tutaj tak można. Podać cenę minimalną i dodać, że "w razie czego rozpatrze inne propozycje". Człowiek wie na czym stoi i od czego zacząć.

Na allegro nie ma ukrytej ceny a licytacja nie odbywa się na PW.

 

 

smierdzące lenistwo ery zakupow i nasiadówek przed komputerem.

 

Może tak, a może brak czasu na pisanie coraz PW. Obecnie coraz bardziej liczy się informacja! Jak najbardziej szczegółowa. Wystarczy zresztą popatrzeć na to forum...

 

 

a propos zlosliwych uwag - to nie gdybanie ze bedą ale fakt - zauwazylem to juz kilka razy. wcinają sie osoby ktore kompletnie nie są zainteresowane kupnem po to by umoralniac lub wykpic sprzedawce.

 

Uważam, że od tego jest administracja aby takie posty usuwała.

 

 

i co z tego ze cena jest z kosmosu? skoro ktos siedzi w internecie to przeciez pisac potrafi, alfabet zna i z wyszukiwarek internetowych tez na pewno korzysta. niech sobie wejdzie i poszuka czy cena jest sensowna czy nie.

 

zanim cos kupicie przetrzepujecie internet tam i nazad szukajac oferty o 50 groszy lepszej. to ze ktos zostanie oszukany to glownie jego wina - a szczegolnie "z braku czasu" :)

 

Jak to mówią, czas to pieniądz. Nie masz czasu = płacisz więcej. Niektórych na to stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ukrytej ceny? a czym jest cena minimalna?

licytacja nie odbywa sie na pw? wielokrotnie dogadywalem sie ze sprzedawca przez pw allegro i to ze zwlekal z odpowiedzia na pewno wynikalo nie z wolnego pisania a z kilku innych ofert ktore na pewno mial. sam rowniez tak robilem ostatecznie wycofujac towar z aukcji.

 

owszem czas to pieniądz - nie chcesz czekac - plac wiecej. skoro komus tak sie pali ze prostego zapytania sformulowac nie chce.... ehh... jak dla mnie sprzecznosc - kupuję uzywke przeciez dlatego ze chce zaoszczedzic. ale rownoczesnie jestem zbyt leniwy zeby zaczekac na odpowiedz sprzedawcy bo tak mi sie pali ze chce miec cos juz natychmiast.

 

zeby nie bylo: sam praktycznie zawsze podaje cene w momencie dania ogloszenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena minimana na allegro, to zabezpieczenie sprzedajacego przed sprzedaza za zbyt niska cene. Wiadomo, ze wystawiajac aukcje zobowiazujem sie do sprzedazy rzeczy za wylicytowana kwote. Jezeli tego nie zrobimy, moga nas czekac przykre konsekwencje (np. przypadek z Jeepem). Tu nie ma takiego ryzyka, podana cena nie jest wiazaca. Nawet jezeli ja podamy, to przeciez ktos moze zaproponowac wyzsza kwote. Sprzedajacy przy malym zainteresowaniu moze tez ja obnizyc. Rzetelny opis, zdjecie i cena usprawnilyby cala operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ma na myśli rzetelny opis sprzedawanej części, a nie tylko link do allegro (od tego jest inny temat).

 

A co złego jest w linku? Wystarczy kliknąć a tam już są szczegółowe dane, zdjęcia, cena i Bóg jeden wie co jeszcze. Niestety w temacie o aukcjach z allegro jest zakaz wklejania swoich aukcji, więc w giełdzie jak najbardziej można dać linka, po co pisać wszystko dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie CENA powinna być obligatoryjnie podawana (szczęście większość userów i tak to robi), bo bez tego mnoży się tylko ilość zapytań w temacie. No a poza tym jak nie patrzeć, cena jest głównym wyznacznikiem zaiteresowania towarem l)

 

Choć licytację i ustalenia faktycznie jest wygodnie robić na prv lub mailem (tak się dogadałem swego czasu z qczabsonem) a ewentualną rezerwację lub wyniki licytacji podawać w ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

MrJ - popieram w 100%.

Btw: przy okazji proponuję jeszcze z innej beczki - dodać do regulaminu giełdy obowiązek zgłaszania własnych ogłoszeń, które są już nieważne i ustalić sankcje za nieprzestrzeganie, bo na razie, punkt o tym brzmi łagodnie i chyba większość osób to ignoruje, czasami temat kończy się nieaktywnym linkiem do allegro, czasami nie wiadomo, po spytaniu dowiaduje się, że nieaktualne. Pomimo kasowania/skasowania przestarzałych tematów, zwykle, jak czegoś szukam, to duża część jest nieważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze mam takie ciekawe spostrzeżenie - coś jest do poprawy - na ten moment w dziale "sprzedam" są 4 podstrony, ale jak wyszukam np. "amortyzator", to takich ogłoszeń jest 5 stron, czyli oczywiście wyświetla też staaare np. z maja. Nie żebym się czepiał, bo można do starych nie wchodzić, ale nie powinno tak być ;) Acha, jeszcze zrobiłem próbę - po wyszukaniu takiego starego ogłoszenia można odpowiedzieć i staje się widoczne w aktualnych...

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...mp;#entry521767 Przy okazji proszę o usunięcie tego próbnego tematu...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...