Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 6


Ecia

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie xD Poza tym obcisłe spodenki wystające włosy spod nich wyglądają feee ^_^ I laskom w szkole można jeździć że się ma gładsze i ładniejsze nogi od nich :)

 

*Przed chwilą wróciłem z piwnicy, bo odkręciłem starą korbę.

 

Lol :P No i odkręciłeś starą korbę i ile waży? 1200g? :P Dzisiaj pośmigałem na nowej zębatce 34T w korbie i polecam zastąpienie 32, większą zębatką. Łatwiej się ją montuje, lepiej napina łańcuch i szybciej się śmiga niż na 32T. Rozglądam się za alu śrubami do korb i za śrubkami alu do rogów, przerzutki itp. Jak będę miał czas to śmignę do Castoramy to kupię sobie z 50g śrub za grosze, na wszelki wypadek :D Wykręciłem pivoty z ramy i dochodzę do wniosku, że wymiana tylniej vki na tarczę, wagowo się aż tak nie zmieniło a solidnośc tarczy jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selvan82 ładne te rękawiczki to jest ta wersja do gripsh*tów może??

 

Lukas_Mako wiesz, że nawet nie wiem <_< Nie obiło się o uszy aby ten model był akurat do gripshiftów - nawet nie wiem pod jakim względem jakieś rękawiczki mogą być przeznaczone tylko pod takie manetki :blink: Ja osobiście mam rapid fire ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPAM:

umyłem rower... :D:P

 

 

a poza tym szukam amorka... i nie wiem na czym stanąć... mam 70-75kg i waham się pomiędzy Tora 318, 302(z tym ta pierwsza ma przebieg 500km :P ), MX pro, Spinner Aeris... jak nie wymyślę czegoś konkretnego to pozostaną mi do wyboru jakieś pseudouginacze z kategorii cena/jakość :/

amorek powinien dać radę w turystyce, terenie i górach... ;):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj przednia i tylną przerzutkę XT (tył: Shadow SGS) i łańcuch pod XT. Przechodze z 8 na 9 rzędów. Zostały jeszcze manetki, kaseta i korba. Rabatów nadostawałem i banan na twarzy jest ;). Myślę, że gdzies w połowie marca uda mi się wszystko poskładać do kupy. W związku z nowym napędem bedę miał do sprzedania troche gratów, ale to się ogłosze w dziale [sprzedam]. na razie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25,45 km,1:14:26 time,20,52 avs

standardowo gartz, ale fajna była sytuacja ;) ... wyjeżdżam z lasu a tu dwoje dzieciaków na hulajnodze, to rura :P ... A jeden z nich " ziuuuummmm" tak mi sie fajnie przez to humor poprawił. A i jeszcze spróbowałem z muzą w czasie jazdy, o wiele mniej nudna jest jazda .

pzdr :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zepsuli przez zimę las...Były takie krótkie kilkuset metrowe single tracki i podczaz zimy porobili jakies alejki na szerokość 1 samochodu...fuj...Niefajnie sie po tymlesie jezdzilo z tego wzgledu :(

To i tak nie jest zle, na mojej ulubionej trasie zimą wycinka byla, wszystko rozryte, drzewa powycinane :(

 

A ja dzisiaj sobie nogawki zamówilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem składanie roweru na sezon 2008.

Przy regulacji przerzutki przedniej myślałem że wyjdę z siebie - za cholerę nie mogłem jej wyregulować, czytałem różne instrukcji i nic. Po 3-4 godzinach męczarni jakoś udało mi się ją wyregulować, ale z efektu nie jestem zbytnio zadowolony.

Myślałem także że odczuję tą zmianę w sztywności po przesiadce z kwadratu na Octalink - niestety żadnej zmiany nie doświadczyłem. Tak jak było dobrze na kwadracie tak i jest na Octalinku.

Przerzutka tylna LX'a na razie mnie niczym nie zaskoczyła (a zawsze zakładając nowe przeżywałem szok cudownej pracy napędu) - nawet nie odczułem żadnej różnicy w szybkości zmiany biegów po przesiadce z zajechanego Alivio. Jutro zmierze jaki ma czas reakcji i ile trwa zmiana biegów i porównam z Alivio.

Opona przednia Author Wing jakoś tak dziwnie trzyma się asfaltu - boję się na niej szybciej w zakręty wchodzić. Może musi się trochę dotrzeć.

Jeszcze tylko musze naklejki ponaklejać - na Allegro znalazłem świetne naklejki odblaskowe w bardzo niskiej cenie.

No i wczoraj świetne spodnie rowerowe firmy Movement z wkładką i membraną wiatrochronną udało mi się wylicytować - nówki za 35 zł :(

 

darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg darmowy_katalog_zdjec_rowerowych.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z tą alivio męczyłem prawie godzinę aż rozwaliłem gwint na tej śrubie co trzyma linkę... ale od czego ma się skrzynkę ze starym żelastwem... ba znalazłem nawet jakąś aluminiową (albo z czegoś innego nie reagującego na magnes) i po kolejnych 15min udało mi się wyregulować na cacy... ba rower po wielu eskapadach i wielodniowych wycieczkach jeździ jak marzenie beż żadnych regulacji...

 

PS a gdzie się podziała tak polecana kaseta SunRace???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na nowych piastach Xt to dobry zakup :( Wogóle najlepsze kółka za tą cenę {wagowo i jakościowo}. Składaj rower składaj :D Kasetę Sunrace od Sebka teraz ja "testuję" i też mogę ją polecić, przynajmniej ze względu na wagę, zestopniowanie, cenę i płynnośc zmiany biegów no i ma lepszy pierścień zamykający niż kaseta 5.0 8spd. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...